Pracownia Piwa Captain Baltic Winter Edition

overall
86
39
style
Brewed by Pracownia Piwa
Style: Imperial Porter
Modlniczka, Poland
Serve in Shaker, Snifter

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 32   MEAN: 3.57/5.0   WEIGHTED AVG: 3.5/5   SEASONAL: Special   EST. CALORIES: 285   ABV: 9.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Imperial baltic porter with bison grass and lime zest
25 Blg

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.7
Kiezmar (938) - Kraków, POLAND - FEB 12, 2018
UPDATED: FEB 12, 2018 W aromacie rzeczona trawa, cytrusy na drugim planie delikatna czekolada. W smaku czekolady jakby więcej, sporo cytrusowości. Dość pełne, aksamitne z długim posmakiem gorzkiej czekolady. Dobra rzecz.

3.7
adster (896) - HUNGARY - FEB 11, 2018
Izgalmas illatokkal kecsegtet a fahéjszínű habkoronájú, éjfekete színű itóka, amely bársonyos hangvételben tálalja a fűszeres mondanivalóját. Valóban selymesen csordogálnak a kortyok, egy krémes, eszpresszósan malátás alap ad otthont a zubrowkás, bölényfüves karakter kibontakozásának. Illata és íze is ezen domináns összetevő jelenlététől hangos, miközben a szerkezet megfelelően telt ahhoz, hogy elbírjon egy efféle markáns alkotóelemet. Némi citromos él könnyít kissé a fűszeres csokoládéfolyam súlyán, így téve kerekké az egyébként igen eredeti és emlékezetes kompozíciót.

3.5
19Michi38 (238) - Cracow, POLAND - FEB 10, 2018
Czarne, nieprzejrzyste. Piana brązowa, drobna, średnio-obfita, zostaje na powierzchni i obwodzie szkła. W zapachu trawy żubrowej, cytrusów, trochę kawy i czekolady w tle. W smaku spora ilość cytrusów, trawa żubrowa, chmielowa ziołowość, znowu w tle majaczy kawa i gorzka czekolada. Goryczka wysoka, wysycenie niskie, posmak ziołowy, cytrusowy.

3.6
Cybuch (652) - Muszyna, POLAND - FEB 6, 2018
W aromacie słodka czekolada plus trawa cytrynowa, kojarzy się z ziołowymi alkoholami, przyjemny, intensywny. Barwa czarna piana beżowa, drobna. W smaku gęste, wytrawne. Goryczka bardzo wysoka palona i trochę kojarząca się z płynem do gardła typu Tantum Verde, nie jest to jakieś strasznie nieprzyjemne, ale przykrywa mocno smak i jak 100 IBU z chmielu nie robi na mnie wrażenia tak tu każdy łyk powoduje grymas na twarzy. Ale jako że goryczkę lubię to nie dyskwalifikuje to tego piwa, można w tym odczuć jakąś masochistyczną przyjemność. Poza tym nuta cytrusowo-ziołowa. Alkohol bardzo dobrze ukryty. Ciekawe piwo, jednak mam wrażenie że bez tych dodatków byłoby lepsze w smaku, natomiast nie w aromacie i tu rozumiem używanie aromatów.

3.5
cinek (552) - krakow, POLAND - JAN 31, 2018
tap/kufle i widelce. czarne jak noc, lekko mętne, bez refleksów, piana drobnopęcherzykowa, brązowa, bardzo ładnie oblepiająca szkło. aromat trawy żubrowej, lekki dentosept, czekolada, kakao. w smaku pełne, wyraźne ziołowe akcenty, gorzka czekolada, pełne odczucie w ustach. trzeba lubić takie klimaty

3.5
autos5 (429) - Szczecin, POLAND - JAN 30, 2018
Czarne odmęty, oleiste z beżową pianą. Aromat jest skrajnie zdominowany przez zapach trawy żubrowej która niestety kojarzy mi się jednoznacznie z wysokoprocentowym alkoholem i może dlatego go tam czuje. Smak jest dla mnie bardziej znośny, początkowo głównie sama trawa żubrowa, po której wyczuć można sporą słodycz i paloność. Goryczka dość wysoka, typowa dla ciężkich Porterów czyli głównie chlebowa, pochodząca z paloności. Sporo punktów dodanych za to, że piwo jest skrajne i nie bierze jeńców - niestety upewnia mnie jednak, że nie lubię trawy żubrowej i powinienem unikać takich piw.

3.7
imperial_suchy (343) - Rybnik, POLAND - JAN 28, 2018
Piwo koloru czarnego z beżową pianką. W aromacie jest czekoladowo i cytrusowo. To by było na tyle w smaku kawa, kakao, ciemne pieczywo i zest z limonki. Porter ten ma sporo ciała, gładką i kremową fakturę, niskie wysycenie, alkohol dobrze ukryty. Piwo świetnie zdało egzamin jako odmulacz w ponure niedzielne popołudnie.

3.6
rafikxx (72) - POLAND - JAN 26, 2018
UPDATED: JAN 26, 2018 Dużo cytrusów, piwo o charakterze mocno orientalnym. Pomarańcza, pestka z cytryny, goryczka mocna, pochodząca jakby z wnętrza pestki czereśni. Piwo czarne, nieprzejrzyste, nisko wysycone, gładkie. Ciekawa kombinacja z porterem bałtyckim. Alk: 9.5% vol. BBE: 05.01.2019

3.3
GSE (149) - POLAND - JAN 21, 2018
UPDATED: JAN 29, 2018 btl. bb 5.1.19. Z zapachu przypomina black ipę (zest i trawa żubrowa wnoszą leśny aromat). Poza tym trochę kawowe i korzenne. Duże wysycenie. W smaku mocno palone, popiołowe. W posmaku cierpka skórka cytrynowa. Niezłe, ale nie na tyle żeby płacić blisko 20zł za buteleczkę 0,33.

2.4
klu9 (907) - Kraków, POLAND - JAN 21, 2018
Jak dla mnie nieporozumienie. Zest i trawa zniszczyły to piwo. Kompletnie niekompatybilne smaki.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5