overall
92
79
style
Brewed by Browar Profesja
Style: Foreign Stout
Wrocław, Poland

bottled
available

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 40   WEIGHTED AVG: 3.59/5   IBU: 81   EST. CALORIES: 198   ABV: 6.6%
COMMERCIAL DESCRIPTION
American Extra Stout - 16 Blg - czyli mocniejsza, bardziej treściwa, eksportowa wersja klasycznego stoutu. Kawowe, palone i czekoladowe smaki i aromaty zostały odrobinę podrasowane nowofalowymi odmianami chmielu.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.4
ciupakabra (230) - - DEC 9, 2017
Kolor: Czarny z rubinowymi refleksami. Piana: Biała, średnio obfita, złożona ze średnich i drobnych pęcherzyków, dość szybko redukuje się do pierścienia. Zapach: Kawa, kawa zbożowa, czekolada mleczna i nieco gorzkiej, ciemne owoce. Smak: Czekolada, średnio intensywna paloność, lekka kwaśność i średnia, popiołowa goryczka, nieco kawowa. Wysycenie trochę powyżej średniego, treściwość przeciętna, choć spodziewałem się większej.

3.9
Aragh (296) - POLAND - NOV 30, 2017
Brunatne z rdzawym refleksem, czapa gęstej piany, zdobi szkło, zapach trochę łąkowy, owoce leśne, nieznacznie kawowy. W smaku wytrawne, ale dość lekkie. Kawa od strony gorzkiej i palonej, trochę też kwaśnej, ale większa część kwaśności owocowa, porzeczkowa, mleko, minimalna ziołowość chmielowa.. Bardzo gładkie, śmietankowe w odczuciu, zapewne dzięki płatkom owsianym.

3.5
poznan (115) - POLAND - NOV 29, 2017
Barwa ciemno-brunatna, prawie czarna, niska, drobnopęcherzykowa piana. W aromacie ziarna kawy, mleczna czekolada, trochę nut chmielowych. W smaku trochę kawy, umiarkowanie palone. Dość wodniste, jak na ten ekstrakt. Wysycenie niskie, goryczka niska do średniej. Gdyby nie etykieta, można by pomyśleć, że to zwykły stout, a nie FES.

3.4
datrael (621) - Krakow, POLAND - NOV 27, 2017
W smaku i aromacie palone, kawowe, czekoladowe, kakaowe. Pijalne, przyjemne, lekka palona goryczka. Niezłe

3.9
no_cheating (118) - - NOV 25, 2017
UPDATED: NOV 27, 2017 Quite sweet, there is a lot of chocolate, but most importantly this stout has s a really interesting taste.

3.8
AleMuse25 (217) - Gdańsk, POLAND - NOV 23, 2017
Bardzo ładny aromat kawy i owoców leśnych(zwłaszcza jagód).W smaku jest ciekawie. Orzeźwiająca czekolada. Oraz lekka nuta jagód i owoców leśnych Płatki owsiane zrobiły robotę. Krótki finisz. Wysycenie odpowiednie. Dobre piwo.

3.2
alteregoo (1790) - Kalisz, POLAND - NOV 16, 2017
PTP. Brązowe z ładną pianką. Kawa zbożowa, czekolada i słonecznik w zapachu. Półwytrawne, czekoladowo palone, popiołowe, szorstkie w smaku. Niska do średniej goryczka, niskie co2, lekko wodniste i rozgrzewające.

4.1
zboj (407) - POLAND - NOV 5, 2017
Aktualna warka Kominiarza zyskała na mocy, gdyż ma 17 BLG i 7.5 ABV. Ma też bardziej kontynentalny charakter niż poprzednia, bardziej amerykańska. Teraz Kominiarz jest klasycznym Foreign Extra Stoutem. Wyszło to piwu na dobre, gdyż jest bardzo spójne pod względem smaku i aromatu. Dominują nuty kawy i gorzkiej czekolady i są one naprawdę intensywne. Zwłaszcza w smaku się to dobrze komponuje. W aromacie dochodzi jeszcze delikatny ziołowy akcent, a w smaku minimalnie kwaskowaty posmak palonych słodów. Piwo ma kolor brunatno-czarny. Wysycenie jest niskie, piana niezbyt obfita, ale zostawia solidną koronkę na szkle. Generalnie Kominiarz jest udanym i bardzo pijalnym FES'em.

3.5
Jashiu (1404) - Gdañsk, POLAND - DEC 14, 2016
Backlog. Synchronizing with notes and Untappd.

Smoky and citric chocolate with a bit of pine. Rather bitter, a lot of coffee bitterness present. Extremely high carbonation and watery body. Very interesting stout, though I would like more body and a bit more pleasant bitterness.

3.5
piwnepodroze (539) - POLAND - OCT 8, 2016
Zapach gorzkiej czekolady wzbogacony jest o tchnienie dymu, bardzo przyjemne nuty cytrusowe i żywiczne. W smaku jest kawa, jest czekolada, jest i paloność, a nawet przyszły mi na myśl leśne owoce. Gorycz także jest wydatna, co mi bardzo tu odpowiada. To znacznie ciekawsza kompozycja niż u Smolarza. Taka okrągła i smaczna.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5