overall
85
73
style
Brewed by Browar Profesja
Style: India Pale Ale (IPA)
Wrocław, Poland
Serve in Shaker, Tulip

bottled
available

on tap
available

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 59   WEIGHTED AVG: 3.48/5   IBU: 77   EST. CALORIES: 183   ABV: 6.1%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Marynarz to... amerykańska wersja historycznego stylu India Pale Ale. Jasne piwo górnej fermentacji, o zdecydowanym aromacie chmielowym i owocowym pochodzącym od amerykańskich odmian chmieli. W smaku dominuje zdecydowana gorycz, skompensowana odpowiednią słodowością.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3
Brodzislaw (514) - POLAND - JAN 2, 2018
Kolor bursztynowy, zmętniony. Piana jasna z drobnych i średnich pęcherzyków, dość zwarta, opadając zostawiła ślad na szkle. Aromat karmelkowo-biszkoptowy, z ledwie nutą cytrusowo-żywiczną od chmieli. Słodko i do tego lekka nuta alkoholu! W smaku znów słodko od słodów, z wszędobylskim karmelkiem, biszkoptem i nawet landrynkami! Goryczka niska, cytrusowo-ziołowa. Dobrze, że chociaż piwo jest sycące. Wysycenie początkowo pomiędzy średnim a wysokim, opada do średniego.

2.9
Wiecu (137) - POLAND - NOV 2, 2017
Aromat: Wątły, chmielowo-karmelowy. Delikatne tropikalne owoce i cytrusy. Smak: Słodowy. Jest nawet delikatna nuta ciasteczek od słodu monachijskiego Jest kontra w postaci średniowysokiej goryczki o profilu grejpfrutowym. Ogólnie jednak słabo. Wyczuwalny alkohol. Odczucie w ustach: Nawet pełne. Średniowysycone. W porządku. Wygląd: Ciemnobursztynowe, mętne. Piana obfita, drobnopęcherzykowa, pozostawia lacing.

3
buki (565) - Otwock, POLAND - OCT 14, 2017
Pite i Marcina D. w HQ
Z początku bardzo przyjemne. Nuty herbaciarnio-karmelowe dominują, po czasie jednak stają się męczące a w końcu robią się potwornie nijakie, tępe i po prostu złe. Do posmakowania super, do delektowania się bardzo nie.

4.4
nilcorc (48) - - OCT 10, 2017
Bottled. One of the first craft beers I've drunk and I still love it until today. Very fruity and very bitter. A great one!

4.2
Arek (1243) - Zielona Góra & Wrocław, POLAND - AUG 29, 2017
Bottle 0.5 l, Piwnica, Wrocław, Poland.
Bursztynowe, błotniste piwo o obfitej, gęstej i sztywnej pianie oraz przyjemnym, owocowo-kwiatowym i lekko leśnym aromacie. W smaku orzeźwiające, owocowe i kwiatowe z przyjemną, wyrazistą ale niezbyt mocną, leśną goryczką na finiszu.

4
zboj (472) - POLAND - AUG 21, 2017
Warka z datą przydatności na butelce 31.12.2017. Piwo w barwie bursztynowe, zmętnione. Wysycenie średnie, piana nieduża, drobnopęcherzykowa, szybko redukująca się do opaski, ale zostawiająca jakąś koronkę na szkle. W aromacie intensywne owoce (głównie słodkie owoce tropikalne) oraz nuty żywiczne. W smaku czuć mocną słodową bazę, która daje słodkawy posmak oraz dużą goryczkę o raczej ziołowym charakterze, konkretnie przełamującą tą słodową bazę. Intensywne, ale jednocześnie bardzo dobrze zbalansowane pod kątem smakowym piwo. Bardzo pijalna IPA.

3
Jashiu (1404) - Gdañsk, POLAND - JUL 19, 2017
Medium hoppiness. Rather refreshing hoppy bitterness. Nothing out of ordinary. Yet another IPA

3.7
antsaluga (160) - Kraków, POLAND - JUL 15, 2017
Kolor złocisty, formuje się duża czapa białej i drobnopecherzykowej, bardzo trwałej piany. W aromacie dużo cytrusów i generalnie nut chmielowych. W samu zdecydowanie dużo pełni, nuty żywiczne i cytrusowe bardzo dobrze zbalansowane ze słodowym ciałem tego piwa. Goryczka dość konkretna, przyjemna, dość krótka. Pije się bardzo przyjemnie.

3.2
alex_leit (5360) - Minsk, BELARUS - JUL 4, 2017
Bottle. Turbid, pale amber color. Aroma and taste: fruit and citrus, a little aspirin, yeast.

3.1
ArtificialCyst (1452) - Szczecin, POLAND - JUN 27, 2017
Tap at Beerweek Festival. Pretty generic IPA, though quite ok. Notes of resin, citrus, medium bitterness, some caramel. Pours golden with nice head. Low carbonation, dry finish, medium body.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5