overall
89
93
style
Brewed by Browar Profesja
Style: American Pale Ale
Wrocław, Poland

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 22   MEAN: 3.64/5.0   WEIGHTED AVG: 3.54/5   IBU: 25   EST. CALORIES: 153   ABV: 5.1%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Ratownik... to lekkie orzeźwiające piwo, które łączy w sobie lekką słodowość z solidną, lecz krótką goryczką. Ratownik posiada wyrazisty aromat ziołowo-kwiatowo-cytrusowy pochodzący od amerykańskich chmieli, przez który przebijają się nuty słodowe. Składniki; woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny (pilznenski, Carmel Pils), chmiele (Hallertau Tradition, Cascade, Citra, Simcoe, Mosaic), drożdże (HotHead Ale).
12 Blg

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Statistics
 • Locate Sellers
3.9
szymon92 (234) - �ask, POLAND - SEP 19, 2017
Aromat jest bardzo chmielowy. Czuć owoce tropikalne, jest bardzo słodko, owocowo, można znaleźć mango, melona. Dalej pojawia się trochę nut ziołowych. Zapach jest trwały i średnio intensywny. Piwo złociste, lekko zmętnione. Po nalaniu utworzyła się obfita piana w kolorze zabrudzonej bieli, zbudowana była z drobnych pęcherzyków, która utrzymywała się do samego końca i pozostawiła po sobie ładny lacing. W smaku także jest bardzo owocowo, to właśnie tropiki dominują, w drugiej fazie pojawiają się nuty naftowe oraz średnia goryczka o ziołowo-żywicznym charakterze. Wysycenie średnie, może trochę za duże. Piwo pijalne, treściwość niska, zdecydowanie jest pozycja sesyjna. Jest to moje pierwsze spotkanie z browarem Profesja, jestem bardzo zadowolony. Piwa w tym stylu mnie trochę nudzą, a to wyszło naprawdę porządnie.

3.9
buki (584) - Otwock, POLAND - AUG 22, 2017
Świetne!
Całość piwa idzie w stronę chmielu - wspaniałej kompozycji kwiatów, kwaśnych owoców tropikalnych i ciepłego smaku ziół. Wszystko układa się w fajną paletę gdzie można wyczuć każdą z tych nut. Goryczka ograniczona, ale tutaj to niczego nie psuje. Pije się lekko i gładko! Strzał w dziesiątkę! Moje ulubione piwo z browaru profesja.

3.6
Zupe_zjedz (225) - Wroclaw, POLAND - AUG 2, 2017
Profesja Ratownik Brewed by Browar Profesja Wrocław, Poland 5.1% American Pale Ale

3.8
zboj (515) - POLAND - JUL 16, 2017
Warka z datą przydatności na butelce 30.11.2017. Piwo w barwie złote, zmętnione. Wysycenie średnie, piana bardzo obfita, drobnopęcherzykowa, trwała i zostawiająca bardzo ładną koronkę na szkle. W aromacie cytrusowo i ziołowo, w smaku dochodzi konkretne chmielowa goryczka, która jednak nie zalega, a raczej decyduje o rześkości tego piwa. Dobrze pijalne APA na ciepłe dni.

3.4
ciupakabra (332) - - JUN 17, 2017
Kolor: Pomarańczowy, mętny. Piana: Biała, średnio obfita, drobno pęcherzykowa, dość szybko redukuje się do pierścienia i marnego kożuszka, ładnie oblepia szkło. Zapach: Słodowo-cytrusowy, a wręcz cytrynowy z nutami ziołowymi. Smak: Wyraźna podstawa słodowa przechodząca w owoce cytrusowe. Goryczka ziołowa, średnio intensywna z posmakiem przywodzącym na myśl pestki i skórki cytryny. Wysycenie na średnim poziomie, przeciętna pijalność, niska treściwość. Ogólnie piwo jest słodkie w zapachu i raczej wytrawne w smaku.

3.4
andniz (336) - POLAND - MAY 22, 2017
Grapefruit, lemon, flowery notes and a bit of peach in aroma Looks nice, quite hazy Medium bitterness, low sweetness, feels rather dry. Not much flavor compared to aroma.

3.2
ElDesmadre (4446) - Mikołów, POLAND - DEC 20, 2016
Bottle. Lots of citrus, only moderate resin, subtle elderflower, slightly bready undertones. Moderate bitterness, a slight yeasty tartness. Good and refreshing.

3.7
Wojo21 (365) - Pelplin, POLAND - NOV 26, 2016
Aromaty ananasowo żywiczne, dość wyraźne. Piana bardzo, ale to bardzo obfita, barwa jasno złota. W smaku też owoce, wytrawne z zaznaczoną goryczką ale dość lekkie.

3.1
Michael27 (2439) - Berlin, GERMANY - OCT 25, 2016
Aus der Flasche in Poznan getrunken. Trübes Amber mit mächtiger weißer Schaumkrone. Wunderbar ausbalancierte Hopfennoten.

3.9
titanek (472) - POLAND - OCT 18, 2016
Piana bardzo bujna, drobno i średnio pęcherzykowa. Zapach intensywny ananasowy, żywiczny, naftowy. W smaku orzeźwiające, wytrawne, cytrusowe, cierpkie na finiszu, lekka goryczka. Bardzo fajnie się piło.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5