Przystanek Tleń Porter Rum Barrel Aged

overall
98
93
style
Brewed by Przystanek Tleń
Style: Baltic Porter
Tleń, Poland

bottling
unknown

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 47   WEIGHTED AVG: 3.77/5   EST. CALORIES: 303   ABV: 10.1%
No commercial description

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


4
xavras (107) - - JAN 21, 2018
Okurde! Ten aromat to jest coś. Genialny. Takie owocki leśne, jeżynki, jakieś jagody, wiśnie, trochę śliwki, maliny, do tego wyraźnie się zaznacza beczka i ten taki rumowy alkohol. Do tego lekki zapach takiej gorzkiej czekolady, albo kawy. Aromat fantastyczny! W smaku też przyzwoicie, bardzo słodki, czuć beckę i owocowość, jest taka lekka ciasteczkowość, moze ciut przegazowane jest. Bardzo fajnie to się komponuje, tak porterowo. Wygląd "w porzo" - bardzo ciemny, prawie czarny, nieprzejrzysty, niewielka piana, która szybko opada. Goryczka średnia. Trochę przezszkadzało to, że ciutkę za mało ciała. No i alkohol jednak trochę wychodził. Ale ogólnie wrażenia super - spodziewałem się znacznie mniej i zostałem miło zaskoczony.

3.8
Manslow (1972) - Warsaw, POLAND - JAN 17, 2018
Butelka pite w domu. Kolor ciemny, wręcz czarny drobnopęcherzykowa piana utrzymuje się długo. W aromacie czekolada, drewniane nuty, trochę rumu. W smaku ciemne owoce, trochę cierpkie, średnia goryczka, bardzo przyjemne na podniebieniu. Bardzo dobre piwo pite z dużą przyjemnością ale przydałoby się więcej rumu!

3.4
ciupakabra (268) - - DEC 30, 2017
Kolor: Czarny z rubinowymi refleksami pod światło. Piana: Beżowa, średnio obfita, drobnopęcherzykowa, szybko opada do kożuszka. Zapach: Po otwarciu butelki beczka po rumie dała o sobie znać, ale po nalaniu do szklanki aromat się zmienił. Dominują wiśnie, śliwki, lekka porzeczka, a dalej obecna jest czekolada i kawa. Nie wiedząc z jaką beczką mam do czynienia to obstawiałbym czerwone wino. Smak: Czekolada oraz paloność łączy się z intensywnymi nutami czerwonych owoców, obecna jest charakterystyczna cierpkość. Wysycenie średnie, piwo mogłoby mieć więcej ciała, bo to jednak porter i to dość mocarny.

3.3
bjorn77 (853) - Kraków, POLAND - DEC 16, 2017
Aromat: słodko jest, czekolada mleczna, suszona śliwka, wanilia, cukierki czekoladowe z nadzieniem alkoholowym, ten rum to właśnie czuć jak takie rumowe cukierki. Po nalaniu do szkła już mocniej czuć rum. Wygląd:brunatno czarne, piana mała, kremowa lub jasnobrunatna, drobnopęcherzykowa, szybko znika. Smak: wytrawne, sporo cierpkości, czekolada mleczna, cukierki rumowe, nuty drewna, rum z beczki wyraźny a także nuty czerwonego wina i dużo cierpkich, ciemnych i czerwonych owoców.? Kupiłem niedawno, nie leżało w cieple, do końca terminu długo, więc skąd taka lekka lecz wyczuwalna cierpkość, czyżby piwo zaczynało kisnąć? Rzuciłem okiem na innych recenzentów i tam też jest kwaśno więc chyba ma tak być. W sumie taka cierpkość była by fajna jakby to piwo miało więcej ciała, a nie ma. Odczucie: jak wyżej, mało ciała, jest wodniście. Alkoholu nie czuć, finisz krótki, cierpki, owocowy. Całość: mało ciała, nic szczególnego, rozczarowanie, zbyt duża winność. Na plus niezły rum od beczki. Pić się da, ale mimo wszystko rozczarowanie, chyba dam sobie spokój z dalszymi piwami z Przystanku Tleń. 7/4/6/3/13

3.3
Estebanik (1362) - Lublin, POLAND - DEC 9, 2017
Piana szybko ucieka do zera. W aromacie dużo ciemnego chleba, kawa, sos sojowy, leciutko szlachetny alkohol. W smaku idzie w stronę wytrawnego, choć da się znaleźć nutkę lukrecjowej słodyczy. Poza tym ciemny chleb, dalej nutka sosu. Alkohol tylko lekko grzeje na finiszu. Jest okej, ale po wersji whiskey miałem dużo większe oczekiwania.

3.5
Dzoshu (300) - Warszawa, POLAND - DEC 3, 2017
Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. Piana: Drobne pęcherzyki, dość długo się utrzymuje. Zapach: Sól, toffi, czekolada, drewno. Pachnie przyjemnie ale raczej nie rumowo. Smak: Gładkie, cierpkawe na wstępie. Gorzka czekolada, delikatne nutki rumowe, ciemne owoce. Goryczka średnio intensywna, czekoladowa. Wysycenie: Średnie, lekko za wysokie. Opakowanie: Zgrabna etykieta, niedokładny skład. Uwagi: Warka 1.07.2018 Całkiem fajne mimo małego wpływu beczki i destylatu na całokształt.

4
Laharem (103) - POLAND - NOV 30, 2017
Kolor czarny, z bordowymi przebłyskami, lekka piana. W aromacie na początek wybijają się ciemne owoce (wiśnie, rodzynki), dalej rum, wanilia kokos. W smaku na początku uderza kwaskowość i ciemne owoce (kwaskowość mija w miarę picia), świetnie czuć beczkę, rum, wanilia, wychodzi także kawa. Alkohol niewyczuwalny pomimo ogrzania, fajnie grzeje w przełyk. Świetne piwo.

3.7
alteregoo (1829) - Kalisz, POLAND - NOV 29, 2017
Piana niska, sycząca, barwa ciemno brązowa, wydaje się klarowna. W niezbyt intensywnym aromacie czekolada, kawa, węgierki, stare drewno i odrobina kokosa. Smak półwytrawny, kawowo kakaowy, z delikatną kwaskowatością śliwki czy jeżyny i lekkim, rumowym rozgrzewaniem. Goryczka niska, palono taniczna, średnie do niskiego, drobne i poszczypujące wysycenie, półpełne, lekko popiołowe w odbiorze.
Jako porter bałtycki całkiem ok, ale osobiście wolę bardziej słodkie, bardziej tęgie wersje. Na minus kwaskowatość (kojarząca mi się z początkami infekcji jak w niektórych "przeleżakowanych" piwach BA z Widawy) i niemalże całkowity brak beczki w odczuciach.

3.9
wojanex (553) - warszawa, POLAND - NOV 29, 2017
Bardzo rozlozysty aromat, rzeczywiście drewno, gorzka czekolada, rum ale i element "telluryczny". W ustach zaskakuje kwasowos, ale sa bardzo złożone, przyjemne, zwlaszcza drugi atak charakterystyczny. Ciekawe, osobne, bardzo dobre piwo. Beczka gdzies zaginela.

3.9
pjotrapostou (412) - POLAND - NOV 23, 2017
Palono - kawowy, zbożowy, bardzo dużo jak na porter owocowej kwaśności - jeżyny, nawet wiśnie. Mało ciała, dość wodnisty, ale dzięki temu na pierwszym planie typowo porterowe cechy, co jest dużym plusem w czasach, kiedy co drugi porter smakuje jak stout. Beczka zaznaczona subtelnie na finiszu - lekko drewniane ściąganie. Im cieplejszy, tym lepszy. Ciekawe, dobre piwo.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5