Raduga Kazek African Mango Wheat

overall
64
94
style
Raduga
Brewed at Browar Zodiak

Style: German Hefeweizen
Warszawa, Poland
Serve in Weizen

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 11   MEAN: 3.42/5.0   WEIGHTED AVG: 3.29/5   IBU: 10   EST. CALORIES: 138   ABV: 4.6%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Kazek African Mango Wheat - orzeźwiające, lekkie i gładkie piwo pszeniczne z dodatkiem rumianych, wonnych mango. W aromacie również nuty bananów i goździków. Składniki: woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny, pulpa mango, chmiel Magnat, drożdże Gozdawa Bavarian Wheat.
12°Blg ALKOHOL: 4,6 % OBJ. GORYCZKA: 10 IBU

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Locate Sellers
2.9
alex_leit (5545) - Minsk, BELARUS - MAR 12, 2017
On tap. Straw-yellow color, cloudy. Aroma: slightly sour, fruity. Taste: banana with mango, wheat, a bit unbalanced.

3.5
Hoppy_Luke (2167) - Poznań, POLAND - SEP 8, 2016
Piwo z dodatkiem mango. Czyli takie jakby wzmocnienie nut chmielowych ;) Wygląda fajnie. Złoto-cytrynowy kolor. Bardzo mętne. Piana biała, niewielka. W aromacie wyraźne mango, dalej sporo bananów! W smaku na początek uderza lekka metaliczność. Są banany, jest i mango, choć nie jest tak mocno wyczuwalne jak w zapachu. Ogólnie piwo wydaje się nieco wodniste, ale aż tak bardzo to nie przeszkadza. Pijalne, lekkie i przyjemne piwo. O! I tyle!

3.6
adasko (2233) - Poznan, POLAND - AUG 16, 2016
Złota barwa, bardzo mętne. Kiepska piana, dość szybko znika do zera. W aromacie owoce, ale faktycznie owoce a nie nuty owocowe z chmielu. Nektarynka, mango. Jest też banan, typowo weizenowy. W tle lekko kwaśny. Przyjemny, ciekawy aromat. W smaku słodkie owocowe. Przypomina lekko gazowany, rozwodniony sok. Bardzo fajny efekt, na ślepo w życiu bym nie powiedział, że to piwo. Goryczka znikoma, praktycznie nie występuje. Super pijalne, orzeźwiające piwo.

2.5
Biroholik (1699) - Sosnowiec, Poland, POLAND - AUG 15, 2016
Data ważności: 15.02.2017
Kolor: Złocisty, mega zmętnienie, praktycznie jak kisiel.
Piana: Niestety piany brak. Było jej od początku tyle, co kot napłakał. Zanim aparat zdążył ustawić ostrość, piana zniknęła do zera. Oczywiście nie pozostawiła nawet milimetrowego łańcuszka, ani nawet najmniejszej kropeczki na szkle.
Zapach: W aromacie w pierwszym odczuciu intensywnie fenolowe. Masa przyprawowych nut, w szczególności goździk, czarny pieprz i delikatna kolendra. Pszeniczne niuanse od razu starcie dają popalić. W oddali dosłownie szczypta cytrusów. Mango praktycznie niewyczuwalne.
Smak: W smaku nektar owocowy. Smakuje jak sok z miąższu brzoskwiń, mango i miniumum banana. Taki gęsty nektar z tych owoców. Przyprawowe fenole nie są już tak wyraźne jak w aromacie, jednakże z łatwością wyszczególnić tutaj można pieprz i goździki. W dalszym tle silna drożdżowość. Cholernie gęste, zawiesiste, mętne. Dosłownie łyżkę można w nie wbić i będzie stała w miejscu. Słodkie, nawet bardzo słodkie, słodowe z dużym natężeniem pszenicznego ciała. Mulące, zapychające, zaklejające, ciężkie do wypicia. Goryczka zerowa. Muśnięcie, dosłownie akcent kwaskowatości na ostatniej prostej. Cholernie ciężkie do sklasyfikowania. Bo jaka to pszenica bez grama piany? Albo jaki Fruit Ale, który jest tak słodki, że aż mulący?
Wysycenie: Niskie. Praktycznie zerowe.
Podsumowanie:
Kompletnie pokręcone piwo? Czytam o gushingu, przegazowaniu, tymczasem u mnie w drugą stronę - kompletny brak piany i zerowe wysycenie. W aromacie fenolowa przyprawowość wiedzie prym. Pszeniczność wtóruje mu. Cytrusów minimum. W smaku słodkie mango, muśnięcie banana i dużo brzoskwiń. Na dłuższą metę piwo staje się tak słodkie, tak mulące, że nie da się go nawet pić. Zmęczyłem do końca, ale nie jest to z pewnością udany wynalazek.

3.4
Jurgos (297) - POLAND - AUG 13, 2016
Niestety na początku mi wykipiało po otwarciu, chyba za mocne wysycenie. Kolor pomarańczowy dość wyraźnie zmętniony. Piana jest ale szybko opada w całosci i pozostawia gładką tafle piwa. Aromat lekki banan i mango, owocowo i przyjemnie. Dość pijalne, goryczka niska w kierunku średniej. Przyjemnie czuć mango, lekko kwaskawe. Fajne na lato, ale żeby nie kipiało.

3.4
karpik (1584) - Sosnowiec, POLAND - AUG 10, 2016
Banana, mango juice and cloves in aroma. Pours golden, hazy with small white head. Taste is medium sweet with banana and mango. Finish is bit sour from wheat I suppose. Overall good, refreshing.

3.2
msbernac (2972) - Krakow, POLAND - AUG 7, 2016
Bottle Aroma-mango, banana, cloves Appearance-golden, cloudy, minimal head, Taste-medium sweetness, medium sourness, lightly bitter, Palate-medium body, creamy, average carbonation, long finish, Overall-interesting

3.6
kacyper (1525) - Warsaw, POLAND - AUG 7, 2016
Butelka. Aromat pszeniczny, lekkie mango. W smaku lekko kwaśne, goryczka wręcz żadna, lekkie mango. Gushing był browar świetnie się zachował wycofując butelki.

1.7
Dr420 (3) - Krakow, POLAND - AUG 6, 2016 does not count
Ciężko mi ocenić to piwo ponieważ, uwaga, pierwszy raz w życiu spotkałem się ze zjawiskiem gushingu w polskim krafcie... :( Piwo stało około godziny po wyjęciu z lodówki, nie było wstrząśnięte. Podczas odkapslowywania piwo wystrzeliło i 1/3 zawartości wylądowała na podłodze. Data do spożycia: 15.02.2017/A1 więc... Z tego co uratowałem mogę powiedzieć, że jest dość mętne, piana fatalna opada do zera po niecałej minucie, kolor złoty, żółty. W aromacie przeważa banan i coś na kształt soku wieloowocowego. Słodkie, kwaskowate, w smaku też banan, goździki, mango. Fajne wrażenie "mięsistości" w ustach dzięki cząstkom miąższu z soku mango. Ocena ofc zaniżona z powodu gushingu, jeśli jeszcze skuszę się na nie to ocenę zmienię ale... niefajne wrażenie pozostanie.

3.8
kazo (30) - POLAND - AUG 5, 2016
Kolor złocisty, mętne. Piana słaba. Szybko opada i po chwili całkowicie znikła. Słabiutko jak na pszeniczniaka. W aromacie banan, mango, lekka multiwitamina. W smaku owoce tropikalne, nuty bananów i goździków. Lekkie, orzeźwiające, lekko kwaskowe. Niska goryczka.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5