overall
46
33
style
Brewed by Sulimar - Browar Cornelius
Style: Weizen Bock
Piotrkow Tryb., Poland

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 36   MEAN: 3.16/5.0   WEIGHTED AVG: 3.14/5   EST. CALORIES: 240   ABV: 8%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Rebel Pszeniczny Dubeltowy to mocne, wyjątkowo treściwe piwo górnej fermentacji.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


fourstrings' rating

2.7
   AROMA 7/10   APPEARANCE 4/5   TASTE 4/10   PALATE 3/5   OVERALL 9/20
fourstrings (57) - Poznań, - MAR 31, 2014
Light amber colour, very hazy, with nice long lasting small head. Aroma is mostly bananas, fruits and yeast. Taste is overwhelmed by alcohol. It has medium carbonation and noticable bitterness coming probably from alcohol.


3.5
Hoppy_Luke (2055) - Poznań, POLAND - APR 27, 2017
Wypite przed kilkoma laty, nie jest już produkowane… Ocena przepisana z notatek.

2
SonOfAnarchy (533) - ST HELENA - JAN 3, 2017
Hazy amber body, off-white head. Estery aroma of banana, clove, grain/wheat, moderately intense solvent-like alcohol. Taste is malty and grainy. Medium to high bitterness, low sweetness. Flavors tastes strongly of alcohol which is high and spicy, unbearable at times.

3.5
Bitek (820) - Warszawa, POLAND - AUG 16, 2016
UPDATED: NOV 16, 2017 Ladna prezencja, duzo bananów, przyjemna slodka, zbozowa slodowosc, niezla tresciwosc. Plus za slodyczke i cialo. Na minus wysokie wysycenie i agresywnie atakujacy alkohol, z czasem grzeje w gardlo zdecydowanie za mocno.

3.7
chmurarz (649) - Legnica POLAND, POLAND - APR 3, 2016
Nice beer. Really good aroma and taste. Bananas. Grain. Yeast. Intense. Recommendable.

3.7
Estebanik (1312) - Lublin, POLAND - MAR 27, 2016
Piana dosc trwala. Intensywny aromat kremu z bananów. Bardzo przyjemny. Gęste, acz wysoko nasycone. W smaku praca drożdży mega odczuwalna. Alkohol kompletnie nieodczuwalny. Mega bananowy weizenbock, robi wrażenie.

3.3
MMJL (441) - Gliwice, POLAND - MAR 5, 2016
W zapachu ze szkła fajne banany, nieco goździka, trochę karmelu. Piana bardzo wysoka, kremowa, średniopęcherzykowa, dająca efekt kaskadowy i utrzymująca się całkiem długo. W barwie piwo jest pomarańczowe, błotniście wręcz mętne. Aromat ze szkła tłumi na razie gęsta piana. Po czasie dochodzą do głosu banany i lekkie morele. W smaku jest karmelowe i niestety dosyć mocno alkoholowe - w spirytusowy nieprzyjemny sposób - jest to coś czego po wariacji na temat weizena raczej się nie oczekuje. Goździki są tu naprawdę mocne, wręcz drażniące - komponują się z alkoholem w coś przywodzącego na myśl jakąś korzenną nalewkę. Banany nie są tu aż tak obecne - więcej jest tu za to miodowości, ale nie takiej w stylu utlenienia - jest dosyć przyjemna. Piwo jest słodkie i gdyby nie intensywność pozostałych smaków byłoby mdlące. Zgodnie z tym co na kontrze deklaruje producent, a wbrew temu co myślałem goryczka jest dosyć wyraźna - gdzieś w górnych granicach stylu - głównie alkoholowa ale i lekko chmielowa. Ogólnie piwo jest bardzo gładkie i pijalne - całość psuje jedynie ordynarny spirol piekący i grzejący w przełyk.

4
FomaLermont (44) - POLAND - MAR 5, 2016
W odmętach supermarketowych półek wypełnionych koncernowymi lagerami i imitacjami innych stylów odnalazłem skromną butelczynę. Po jej otwarciu uderzył we mnie aromat bananów. Po głębszych niuchu ukazały się jeszcze goździki ( pierwszy raz dla mnie w jakimkolwiek weizenie ) i chlebowość. W szkle piana wysoka, gęsta, o ładnej barwie, lecz nie pozostawiająca zdobień. Zapach z naczynia to jeszcze większe banany. Do tego stopnia, że rozglądałem się w poszukiwaniu cholernych Minionków ( ach, za dużo filmów animowanych... ). Barwa miodowa ( jest więc i chlebowość i miodowość, ale niech nikt nie kojarzy tego z haniebnym produktem KP ), mętna i nieprzejrzysta przechodząca w słomkę. W smaku treściwe, słodkie ( znów jak miód ) i z nutą alkoholową. Nie za dużą, ani nie za małą. Powiedziałbym - spodziewaną. Odczucie w ustach gładkie, syte. Znów alkohol, ale symboliczny. Lekka orzechowość. Piwo przyjemne, lecz niestety w stanowczo za małej buteleczce. Pojemność 330 ml to dobre do RIS- ów które w normalnej pojemności kosztowałyby majątek...

2.6
MikeBeermaster (1079) - that shaggy maggot, POLAND - DEC 17, 2015
W aromacie dominują banany, goździki i dość "ciążka" nuta alkoholowa. Mętne, jasnej barwy, piana ładnie widnieje w szkle. W smaku pierwsze co, to alkohol podbudowany pszenicą uderza w nas - nie daje chwili wytchnienia. Poza tym rachityczna bananowość i... nadal alkohol, który wręcz pali. Bardzo ciężkie do wypicia. Zbyt dużo negatywnych doznań.

4
ectuohy27 (1264) - ESTONIA - OCT 2, 2015
Great aroma and excellent spice & ester elements. A bit hoppy at the end but with some yeastiness that approaches the finest of the Belgian brews

3.3
peponi (2047) - Strzelce Wielkie, POLAND - SEP 27, 2015
Aroma: banana, cloves, alcohol.
Appearance: hazy golden-straw color and nice white head.
Taste: nice cloves and bananas, warming alcohol, wheat, semi-dry.
Palate: medium body and medium carbonation, alcohol finish.
Overall: Quite decent weizenbock, drinkable.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5