overall
35
76
style
Brewed by ReCraft
Style: Amber Lager/Vienna
Świętochłowice, Poland

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 12   MEAN: 2.98/5.0   WEIGHTED AVG: 2.9/5   EST. CALORIES: 165   ABV: 5.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
„Pyszny Wyrób” Amber Lager 14 Blg – Piwo dolnej fermentacji, ciemny lager o barwie miedzi i brązu, zdecydowaną bogatą słodowość przeplataną nutami karmelowymi delikatnie przełamuje wyraźny aromat chmielu połączony ze zbalansowaną goryczką, ekstrakt 14°, alkohol do 5,5%.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Locate Sellers
2.4
evannell (1639) - Krak�w, POLAND - FEB 7, 2015
Takiej ilości diacetylu nie czułem jeszcze chyba w żadnym piwie. Szkoda, bo bez tego błędu piwo byłoby naprawdę dobre.

2.4
Hoppy_Luke (2165) - Poznań, POLAND - FEB 5, 2015
Pyszny wyrób, niestety, wcale nie jest taki pyszny. W szklance nie wygląda specjalnie zachęcająco... Bursztynowy wpadający w czerwony kolor i absolutny brak piany... Aromat głównie słodki, lekko kwaśny i do tego diacetyl... W smaku bardzo wodniste, karmelowe i diacetyl na koniec. Do tego małe wysycenie, niska goryczka... Nieprzyjemne w odbiorze. Kiepskie piwo...

2.9
Arek (1257) - Zielona Góra & Wrocław, POLAND - JAN 28, 2015
Bottle 0.5 l, Drink Hala, Wrocław, Poland. Kasztanowe piwo o puszystej pianie i słodkim, karmelowo-owocowym aromacie. W smaku zdecydowanie palone i chlebowo-zbożowe z łagodnym karmelowo-owocowym posmakiem oraz cierpką goryczką na finiszu. Nawet ciekawe ale wypić je to wyzwanie.

3.5
como (249) - POLAND - JAN 19, 2015
Butelka 15/01/15. Piana średniej wysokości, beżowa, szybko opada pozostawiając minimalną warstwę. W aromacie dominuje karmel z minimalnym dodatkiem estrów owocowych. Kolor rubinowy, zamglone. W smaku dominuje słodycz karmelu z dodatkiem melanoid. Goryczka niska. Wysycenie średnie.

1.9
ElDesmadre (4446) - Mikołów, POLAND - JAN 5, 2015
Bottle. Some solvent that dissipates quickly. All that is left then is a bucket of strawberries thrown into a large heap of butter. And then someone pours butterscotch on top of that pile. Full, sweet, bad beer. A hopped up version of a strawberry Toffiffee? Something like that. Yeast control is serious business.

3.6
koshack (2102) - Gdañsk, POLAND - JAN 1, 2015
Piana beżowa, dość trwała, bez lacingu. Kolor wiśniowy. Przypomina vienna lagera z nutami koźlaka. Nuty karmelu, plus lekko chlebowe jak w koźlaku. W drugiej nucie pojawiają się orzechy. Lekko metaliczny zapach. Wyczuwalny chmiel. Może lekki diacetyl ale tutaj mi pasuje. W smaku wyczuwalna goryczka, złamana nutami słodowymi. Goryczka nie utrzymuje się długo, ustępuje nutom ciasta. Wysycenie niskie, dobrze się pije. Nie przepadam za vienna lagerami, ale ten jest bardzo dobry.

3.4
Swaroga (2224) - Warszawa, POLAND - DEC 31, 2014
Mocny w smaku o nutach ciacha, karmelu, orzechów ale również alkoholu. Zaskakująco mocne i przyznam, że ciekawe.

2.8
radzik5555 (635) - Gdynia, POLAND - DEC 31, 2014
Butelka 0.5L.
Wygląd: Czerwone, opalizujące, kremowa, średnio obfita piana, drobno pęcherzykowa. Lacingu brak.
Aromat: Wyraźny diacetyl, lekko kwśno-owocowe, wiśnie, gruszka. W ogólne nie pachnie tak jakbym się spodziewał po nazwie i stylu.
Odczucie: Ciało średnie-, faktura kremowa, wysycenie średnie.
Smak: Karmel, diacetyl, brązowe nuty, ciemne pieczywo. Goryczka niska do średniej. Odrobina fuzli. Trochę lepiej niż w aromacie. Bardziej pod to czego można było się spodziewać.
Całość: Kiepścizna.

2.9
Buczer (378) - Łódź, POLAND - DEC 24, 2014
Bottle, pours copper, clear, with off-white, rather unstable head. Bready, malty aroma with some caramel and butterscotch. Light+ bittereness, wirh some bready and butterscotch notes. Medium body, soft carbonation, sligtly bitter aftertaste

3.3
soolash (213) - POLAND - DEC 12, 2014
Butelka 0,5 l. Aromat spieczonej skórki od chleba i karmelu. Piana niezbyt obfita, średnio- i grubo pęcherzykowa, nietrwała. Piwo ma barwę ciemnego bursztynu i jest lekko mętne. W smaku słodkawe, melanoidynowe i karmelowe. Lekka goryczka na finiszu, bardzo przyjemna i w udany sposób łamiąca słodycz. Odczucie w ustach podbija średnie nasycenie. Piwo najbardziej przypomina koźlaka, całkiem dobrego i gdyby trochę podbić parametry wyszedłby pewnie naprawdę pyszny wyrób :-).


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5