overall
97
92
style
Browar Solipiwko
Brewed at Browar Zarzecze

Style: Baltic Porter
Wrocław, Poland

bottled
common

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 123   WEIGHTED AVG: 3.74/5   SEASONAL: Special   EST. CALORIES: 309   ABV: 10.3%
COMMERCIAL DESCRIPTION
24.5 BLG Imperial Baltic Porter Whisky Barrel Aged. 330ml

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.4
achimczi (13) - Vanl?se, DENMARK - OCT 17, 2017
Appearance: no head, black, little bit 'lees' at the bottom. Aroma: chocolate, coffee, barell, little bit soy sauce and alcohol. Tase: similar to aroma, but with more dominant alcohol. Medium sweetness. Very soft carbonation with full body and oily texture. It was OK beer. Hovever, I kept my bottle over 8 months and there was still too much alcohol.

3.3
szczupaczu (100) - Rurzyca, POLAND - OCT 6, 2017
Ocena na podst. notatek i wspomnień. Pite dość dawno temu, na "świeżo". Możliwe że za wcześnie i ocena za niska. Beczka zdominowała odczucia, głównie smakowe. Niestety alkoholowe nuty przytłaczają i to solidnie. Im dłużej i im cieplejsze, tym gorzej. Ciała nie za wiele. Poza tym spoko, jak się ułoży (oby), powinno być bardzo dobrze. Ale o tym zdecyduje czas. Póki co ...

3.5
Mariox (291) - Warsaw, POLAND - OCT 4, 2017
W aromacie czuć delikatną paloność, estry, lekką kawę i czekoladę. W aromacie ciężko wyczuć beczkę. W smaku dość słodkie, lekka palona goryczka. Niestety słabo ułożony alkohol, ale nie ma tragedii.

4.2
Arek (1199) - Zielona Góra & Wrocław, POLAND - OCT 1, 2017
Bottle 0.33 l, 101 gatunków piwa, Wrocław, Poland.
Czarne piwo z beżową, niebyt obfitą pianą oraz słodkawym, likierowym, lekko palonym aromatem. W smaku gęste i ułożone, początkowo słodkawe, owocowe i likierowe, następnie dochodzi do głosu paloność i czekolada oraz nuty wanilii i torfu, finisz raczej wytrawny i przyjemnie rozgrzewający.

0.8
DebaGTX (1) - POLAND - SEP 22, 2017 does not count
Nie chcę mi się pisać recenzji piw na ratebeer ale zrobię wyjątek bo jeszcze nigdy czegoś tak nieułożone i ordynarnie alkoholowego nie piłem! Jest to skandal, że taki produkt pojawił się w sklepach. Aromat - na pierwszym planie mocny alkohol, potem delikatne praliny i wanilia. Wygląd - czarne, nieprzejrzyste, piana jedynie w postaci lekkiego krążka wokół szkła. Smak - bardzo piekące, mocno alkoholowe, wodniste! OBRZYDLIWE! Nie mam zupełnie ochoty sięgać po kolejne łyki! Ochydne!

3.8
lkowalkowski (472) - POLAND - SEP 20, 2017
UPDATED: SEP 21, 2017 Piwo trochę czekało na wypicie. Ciemna barwa, dosyć ładna piana. Drobna i beżowa. Szybko redukuje się do obrączki. W aromacie wyraźna beczka whisky. Wyraźne nuty wanilii, delikatny kokos, czekolada. W smaku dochodzi szlachetny alkohol. Trochę piekący ale nie przeszkadza, do tego jest goryczka. Jak dla mnie bardzo dobre.

3.7
jedrol (117) - Bydgoszcz, POLAND - SEP 15, 2017
Butelka Wygląd: czarne, nieprzejrzyste Aromat: początkowo chleb, później czekolada, wanilia, dużo beczki, nuty mocnego, szlachetnego alkoholu Smak: umiarkowanie słodkie, czekoladowe, beczkowo- waniliowe oraz nieco whiksy, delikatne rozgrzewanie w przełyku

3.4
KraftowyJakup (423) - POLAND - AUG 29, 2017
Kokos, czekolada, trochę alkoholu, dużo czekolady, skojarzenie z jakimś ciastem. W smaku wódka wręcz wychodzi, poza tym przyjemna czekolada i aromaty beczkowe (decha, trochę orzechów).

3.9
pkomar (523) - Poznan, POLAND - AUG 26, 2017
Beautiful barrel influence - vanilla coconut, wood, cocoa and chocolate. More of the same in taste but unfortunately accompanied by some alcohol. Could have been better, but should get even better over time.

3.9
Bush_Docta (376) - - AUG 8, 2017
Piana ładna, drobna, ale niewielka i szybko opada do obrączki, po czym w ogóle znika. Aromat jest bardzo przyjemny i intensywny - dużo beczki, wanilia, taniny, czekolada i ciemne owoce. W smaku czekolada, kawa, dużo waniliowej słodyczy beczki. Jest też alkohol, ale raczej szlachetny. Pełne ciało, niskie nasycenie, gładka faktura, bardzo przyjemny mouthfeel.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5