overall
97
92
style
Browar Solipiwko
Brewed at Browar Zarzecze

Style: Baltic Porter
Wrocław, Poland

bottled
common

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 130   WEIGHTED AVG: 3.76/5   SEASONAL: Special   EST. CALORIES: 309   ABV: 10.3%
COMMERCIAL DESCRIPTION
24.5 BLG Imperial Baltic Porter Whisky Barrel Aged. 330ml

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


4.2
DraftScout2 (14) - - DEC 17, 2017
UPDATED: DEC 17, 2017 Piwo degustowane po roku od zakupu. Barwa czarna bez mała. Piana ciemnobrązowa, trwała przy ściankach. W zapachu dużo beczki, kokos, po ogrzaniu niestety pojawia się nieco nut spirytusowych. Smak jest wspaniały. Gładki, na początku kokos i wanilia, pod koniec kawa i palone słody, w końcu to porter bałtycki. Zero alkoholu w smaku, choć posmak nieco grzeje w gardło. Jedno z lepszych polskich piw rzemieślniczych ever.

4.8
caketm (277) - Czestochowa, POLAND - DEC 10, 2017
Butelka 0,33 l. W aromacie uderza paloność i zapach whisky. W smaku również na pierwszym planie rzuca się leżakowanie w beczce.

4.3
Michcio (938) - Gdansk, POLAND - DEC 10, 2017
Barwa niemal czarna, bardzo delikatnie przebłyski, piana jasnobeżowa, umiarkowanej obfitości, dość trwała. W aromacie czekolada mleczna, wanilia, ciemne owoce, szlachetne nuty alkoholowe. W smaku półsłodkie, sporo czekolady mlecznej i deserowej, do tego wanilia z leżakowania, dębina, whisky. Po ogrzaniu ciemne owoce w czekoladzie i alkoholu. Goryczka średnia, wysycenie niskie, długi posmak, czuć beczkę, nieco pralinowe, niezła pełnia, alkohol ładnie ułożony. Piwo niemalże wybitne - wszystko na swoim miejscu. Znakomita robota.

3.7
DonGregorio (581) - POLAND - NOV 11, 2017
UPDATED: DEC 17, 2017 Bottle. Dark brown beer with rocky beige head. Aroma of vanilla, whisky, chocolate, wood, light coffee, coconut and some dark fruits. Taste is medium to heavy sweet and light to medium bitter, of chocolate, vanilla, whisky, dark fruits , coffee, some dark bread and alcohol. Woody, light alcoholic finish with notes of chocolate. Medium to full body, oily texture, soft carbonation. Very good beer with barrel adding more complexity, but too boozy, even after a few months of aging.

4.3
PlutonowyMan (895) - Baardegem, BELGIUM - NOV 4, 2017
UPDATED: NOV 4, 2017 Kolor nieprzejrzyście czarny, piwo od góry zwieńczone jest sporych rozmiarów, brązową pianą, jest średnio trwała. Aromat bardzo mocny i intensywny. Jest kawowa paloność, gorzka, czarna czekolada, likier kawowy i spora ilość wanilii. W smaku na pierwszym planie akcenty whisky i wanilii, które stopniowo wycisza paloność kawy, gorzka czekolada i likier kawowy. Po krótkiej chwili pojawiają się nuty orzechów. Goryczka nie jest zbyt intensywna, a właściwie to cała została przykryta akcentami likieru. Oczywiście jest obecny alkohol, nie jest jednak ordynarny i uciążliwy, zdecydowanie jego charakter jest szlachetny i bardzo przyjemny. Nasycenie niskie, sprawdza się idealnie. Piwo jest gładkie, nieco oleiste i przy tym wszystkim bardzo degustacyjne.

4.1
Wiecu (106) - POLAND - NOV 3, 2017
Aromat: Początkowo wyczuwalna Whisky. Po chwili dochodzi wanilia, kawa i słodka czekolada.
Smak: Raczej słodkie. Mleczna czekolada, marcepan, wanilia. Na końcu delikatne nieułożony alkohol.
Wygląd: Niemal czarne, nieprzejrzyste. Wątła, beżowa piana szybko znika.
Odczucie w ustach: Trochę brakuje ciała. Goryczka raczej niska lub stłumiona przez alkoholowy finisz. Wysycenie niskie.
Nieułożone. Pierwsze skrzypce gra beczka. Po leżakowaniu będzie bardzo dobre.

4.1
FotoGrover (13) - Warszawa, POLAND - OCT 29, 2017
UPDATED: OCT 29, 2017 Sporo poczekałem z degustacją więc nadzieje były i poprzeczkę stawiałem wysoko. Piwo ciekawe. Smak bogaty (czekolada, palonosc, whisky). Alkohol wciąż zbyt mocno wyczuwalny.

3.4
achimczi (32) - Vanlose, DENMARK - OCT 17, 2017
Appearance: no head, black, little bit 'lees' at the bottom.
Aroma: chocolate, coffee, barell, little bit soy sauce and alcohol.
Tase: similar to aroma, but with more dominant alcohol. Medium sweetness. Very soft carbonation with full body and oily texture.
It was OK beer. Hovever, I kept my bottle over 8 months and there was still too much alcohol.

3.3
szczupaczu (213) - Rurzyca, POLAND - OCT 6, 2017
Ocena na podst. notatek i wspomnień. Pite dość dawno temu, na "świeżo". Możliwe że za wcześnie i ocena za niska. Beczka zdominowała odczucia, głównie smakowe. Niestety alkoholowe nuty przytłaczają i to solidnie. Im dłużej i im cieplejsze, tym gorzej. Ciała nie za wiele. Poza tym spoko, jak się ułoży (oby), powinno być bardzo dobrze. Ale o tym zdecyduje czas. Póki co ...

3.5
Mariox (363) - Warsaw, POLAND - OCT 4, 2017
W aromacie czuć delikatną paloność, estry, lekką kawę i czekoladę. W aromacie ciężko wyczuć beczkę. W smaku dość słodkie, lekka palona goryczka. Niestety słabo ułożony alkohol, ale nie ma tragedii.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 14
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5