overall
69
90
style
Spirifer
Brewed at Browar Trzy Korony

Style: Wheat Ale
Milanówek, Poland
Serve in Shaker, Weizen

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 10   MEAN: 3.44/5.0   WEIGHTED AVG: 3.3/5   IBU: 30   EST. CALORIES: 126   ABV: 4.2%
COMMERCIAL DESCRIPTION
American Wheat. 11.8°. 30 IBU, alk. 4.2% vol. Piwo warzone pod nadzorem Browaru Spirifer przez Browar Trzy korony w Puławach. Skład: woda, słody - Pale Ale, pszeniczny, monachijski, karmelowy; chmiele: Magnum, Citra, Cascade, Centennial, drożdże US-05.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Most RecentTicked By

4.4
SmakoszBeer (19) - POLAND - JAN 21, 2016
jasne żółte piwo z wyraźnym aromatem chmielowym i przyjemną goryczką. Ocena z zeszłego roku

3.8
nomad1916 (30) - - FEB 12, 2015
Piwo z Pu?aw. Mocny charakter zbo?owy. Aromat typowy dla chmielu centennial i Cascade. Cia?o wysokie

3.9
Hoppy_Luke (2026) - Poznań, POLAND - FEB 2, 2015
Spirifer nie szarżuje z produkcją coraz to nowych piw. I moim zdaniem, jest to dobra droga! Lepiej mniej a porządnie. I tak właśnie można rzec o Saratodze! Jest porządnie! Ładny, pomarańczowy kolor, mętne, z obfitą pianą. Do tego ładny lacing. W zapachu słodkie owoce, cytrusy. Bardzo przyjemne. Smak przypadł mi do gustu, po części z pewnością z powodu upałów, ale oczywiście nie tylko. Bardzo orzeźwiające, nieco cytrusów, ale i słodszych owoców a do tego goryczkowa kontra! Prawie idealnie. Prawie, gdyż lekki karton się wkradł do smaku. Nie ma go wiele, ale wyczuwalny. Nie zmienia to faktu, że to świetne piwo, idealne na lato, ale nie tylko!

3
heman (1198) - Tychy, POLAND - JAN 13, 2015
Piwo ma brzydką barwę jest bardzo mętne. Aromat to cytrusy, skórka od chleba, mokre ziarno. W smaku od razu pojawia się goryczka, która stopniowo wzrasta i lekko zalega w gardle. Gdzieś w tle pojawia się zboże. Orzeźwiające.

3.9
tomekk1978 (1445) - Z±bki, POLAND - JUL 14, 2014
Barwa: złocista, wyraźnie zmętniona. Piana biała, drobno pęcherzykowa, obfita i otrzymująca się. Aromat: słodowy (zbożowo- herbatnikowy z akcentem pszenicy) oraz wyraźnie chmielowy (głównie cytrusowy). Smak: lekki, słodowy, niezbyt słodki z wyraźną chmielową kontrą. Goryczka (grejpfrutowa), dość ożywcza, na poziomie średnim, nieco zalegająca. Kolejna propozycja ze Spirifera i następna w ostatnich dniach wariacja na temat pszenicy. Piwo orzeźwiające i na lato wręcz idealne. Przyznam, że smakowało mi bardzo i zaryzykuję stwierdzenie, że jest to drugie w kolejności najlepsze krajowe American Wheat jakie próbowałem. Być może jednak byłem tak bardzo spragniony, że inne także wspominałbym dobrze... Najlepiej przekonać się samemu, bowiem cena (choć nie niska) jest do przełknięcia.

3
ElDesmadre (3630) - Mikołów, POLAND - JUL 11, 2014
Bottle. Diacetyl covered biscuits mostly. Citrus and pineapple from the hops are also present, albeit far more repressed than expected. The hoppiness shines through in the medium bitter finish, otherwise this beer makes an impression of a pepped up Czech pils, due to the combination of malt and butterscotch. What I missed were some refreshing qualities. The beer is not really well attenuated, and thus a bit thickish on the palate, at least by style standards. That should be considered and the diacetyl best eliminated. But it’s still certainly not a bad beer.

3.1
Fluxing (561) - POLAND - JUL 6, 2014
Warka 06.08.2014. Kolor ciemnozloty, jednolicie zmetnione. Piana niezbyt obfita, szybko opada, zostawia cienka warstwe, ale calkiem dobrze oblepia szklo. W zapachu intensywnie zbozowe, spod zboza przebija sie lekki amerykanski chmiel, calosc lekko kwaskowata. W smaku dosc slodkie, intensywnie zbozowe, lekko bananowe i kwaskowate. Goryczka niska w strone sredniej, amerykansko-zbozowa, lekko sciagajaca i dlugo zalegajaca. Wysycenie troche zbyt wysokie.

3.8
BS80 (223) - POLAND - JUL 5, 2014
07.2014 (Butelka 0,5 litra) ZAKUP - Warszawa - Szklanka typu pinta - schłodzone

3
Buczer (378) - Łódź, POLAND - JUL 1, 2014
bottle, pours golden, hazy with white unstable white head. Intense malty wheat and cereal aroma. Taste is similar to aroma, intense wheat, cereal with light bitterness. Light body, bitter finish, rather refreshing.

2.5
migajos (327) - Warsaw, POLAND - JUN 30, 2014
Dry, a bit paper-like, bitter aroma. Taste similar. Lacks Some sweet contra. Lacks body. Bitterness is ordinary. Beer is one dimensional. Nothing special.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


tags


#citra