overall
95
95
style
Browar Szalpiw
Brewed at Browar Wasosz

Style: Belgian Strong Ale
Poznań, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 98   WEIGHTED AVG: 3.67/5   IBU: 20   EST. CALORIES: 270   ABV: 9%
COMMERCIAL DESCRIPTION
24,4° Plato Blackcurrant Belgian Dark Strong Ale.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Statistics
 • Locate Sellers
4.5
volksygge (60) - NORWAY - APR 3, 2018
Extremely fruity and vineish beer with hints of dried fruits and cocoa. Not as big-bodied as riesling and slightly tart, but quite similar. The only thing it would benefit from would be some spices from fermentation. But then it would be closer to style and not necessarly to perfection.

3.7
ElDesmadre (4446) - Mikołów, POLAND - FEB 14, 2018
Bottle, Autumn 2017. Redcurrant, dark grapes, red wine, chocolate, molasses, plums, light soy sauce, light tart, light sweet, very fruity. Complex. Excellent beer.

2.3
giantgronio (5) - Pionki, POLAND - JAN 14, 2018 does not count
UPDATED: JAN 14, 2018 Mocno aleowe, aż kwaśne. Wysokie wysycenie, ale piana słaba. Ciekawy eksperyment. Gdyby nie chmiele pilzneński i Marynka, można by myśleć o Black Ipa. Mocna czarna porzeczka. Jednak szkoda tych 25 blg, aleowość i wysycenie zabija klimat dobrego, mocnego, ciemnego piwa.

3.8
imperial_suchy (389) - Rybnik, POLAND - JAN 4, 2018
Piwo koloru ciemno-miedzianego z beżową pianką. W aromacie przyprawy, karmel, suszone owoce, trochę drewna, odrobina porzeczki (bardziej kojarzy mi się z czerwoną, ale ok), brzoskwinia, w tle wychodzi też delikatna czekolada. W smaku bardzo porzeczkowe- trochę słodkie i kwaskowate zarazem, kojarzy mi się po prostu z sokiem z czarnej porzeczki. Poza tym przyprawy, nuty drewniane, muśnięcie orzecha włoskiego i czekoladki- to wszystko oczywiście jest tłem do owocowości (a konkretnie porzeczkowatości) tego piwa. Piwo jest wytrawne, alkohol bardzo dobrze ukryty, sporo ciała, gładka faktura, wysycenie niskie. Szałpiw daje radę w belgijskich klimatach.

3.1
shuvar (292) - Poznań, POLAND - NOV 8, 2017
Butelka. Ciemne, rubinowo-miedziane. Piana drobnopęcherzykowa, ładna. W aromacie niezbyt intensywnie, jest trochę tej czarnej porzeczki, ale ogólnie raczej słodowo. Wyczuwalna bardzo ciekawa nuta orzecha laskowego. W smaku zaczyna się bardzo dziwnie, bo od uderzenia zupy jarzynowej - to nie DMS, nie wiem co to, ale smak przypomina gotowanego w bulionie warzywnym kalafiora. Po krótkiej chwili to przechodzi i czuć lekko kwaskowy porzeczkowy finisz. Ta kwaskowość dość dobrze gra z ogólnie słodkim charakterem. Goryczki nie zapamiętałem, więc musiała być znikoma. Alkohol wyczuwalny w bardzo małym stopniu. Ogólnie odczucia mam ambiwalentne, bo fajny aromat ale co najmniej dziwny smak.

3.8
bytemesis (9811) - Sunnyvale, California, USA - NOV 4, 2017
Bottle thanks to Nikos! Pours opaque mahogany with a small beige head and decent lacing. Aroma is dark sugars, tart berries, roast, hints of dust, oak, toffee. Flavor is light sweet, hints of berry derived tartness, light bitter, dark fruits, roasty malts and dark sugars. Medium body. Pretty interesting beer, honestly.

3.9
bobroman (1275) - Torun, POLAND - OCT 26, 2017
Tasted on 06.04.17 at WFP. Small but very durable head. Hazy ruby colour. Aroma as in quadruple, a bit herbal with some fruits, it could be more intensive. Thick body. Sweet herbal taste with fruity and sour freshness. Great balance. Perfectly hidden alcohol. Silent killer.

3.9
Bush_Docta (505) - - OCT 24, 2017
Kolor piwa miedziany, wpadający w brąz; piana drobna, obfita i z pięknym lacingiem. W zapachu kwaskowość czerwonej porzeczki, karmel, brązowy cukier i inne owoce. Smak to czerwone owoce, bardzo naturalne w odczuciu, słodycz karmelu, trochę czekolady, kwaskowość. Alkoholu praiwe tu nie czuć, może muśnięcie na finiszu, które uzupełnia ciałość. Piwo jest bardzo kremowe, supergładkie, jednocześnie pełne i pijalne. Super, ciekawe i w ogóle nie męczy.

4.1
Dzoshu (331) - Warszawa, POLAND - OCT 21, 2017
Kolor: Głęboka czerwień, nieprzejrzyste. Piana: Niezbyt obfita ale trwała i zdobi szkło. Zapach: Miód, karmel, porzeczki. Pachnie świetnie. Smak: Słodko - kwaśne. Bardzo owocowe, umiarkowanie gęste. Świetny posmak ciemnego słodu z klasycznym chmielem. Wysycenie: Niskie, OK. Opakowanie: Skromna ale klimatyczna etykieta, niedokładny skład. Uwagi: Data się zmazała. Coś świetnego - oryginalne, wyważone, bardzo dobre w smaku i zapachu.

3.5
mieszal92 (524) - Gliwice, POLAND - OCT 8, 2017
Fajne, po aromacie to chyba nikt by nie zgadł co to jest, jeden buch, że jakieś black ipa, jakis Harley winę, później jakieś owoce, jakieś portery, no totalna huśtawka. Trochę alko czuć, ale nie takiego agresywnego ordynarnego. Czarna porzeczka nie taka oczywista, też jakieś owoce krzaczkowe są, ale że to akurat ona, to bym nie zgadł.Chleb, estry. W smaku już tą Belgia jest oczywistsza niż w aromacie. Delikatnie kwaskowate. Dużo się tu dzieje. Ale nie jest to z pewnością żaden sztos, a tak swego czasu chyba aspirowalo trochę...


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6 7 8 9 10


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5