overall
95
95
style
Browar Szałpiw
Brewed at Browar Wąsosz

Style: Belgian Strong Ale
Poznań, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 92   WEIGHTED AVG: 3.67/5   IBU: 20   EST. CALORIES: 270   ABV: 9%
COMMERCIAL DESCRIPTION
24,4° Plato Blackcurrant Belgian Dark Strong Ale.

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


4.1
Dzoshu (270) - Warszawa, POLAND - OCT 21, 2017
Kolor: Głęboka czerwień, nieprzejrzyste. Piana: Niezbyt obfita ale trwała i zdobi szkło. Zapach: Miód, karmel, porzeczki. Pachnie świetnie. Smak: Słodko - kwaśne. Bardzo owocowe, umiarkowanie gęste. Świetny posmak ciemnego słodu z klasycznym chmielem. Wysycenie: Niskie, OK. Opakowanie: Skromna ale klimatyczna etykieta, niedokładny skład. Uwagi: Data się zmazała. Coś świetnego - oryginalne, wyważone, bardzo dobre w smaku i zapachu.

3.5
mieszal92 (370) - Gliwice, POLAND - OCT 8, 2017
Fajne, po aromacie to chyba nikt by nie zgadł co to jest, jeden buch, że jakieś black ipa, jakis Harley winę, później jakieś owoce, jakieś portery, no totalna huśtawka. Trochę alko czuć, ale nie takiego agresywnego ordynarnego. Czarna porzeczka nie taka oczywista, też jakieś owoce krzaczkowe są, ale że to akurat ona, to bym nie zgadł.Chleb, estry. W smaku już tą Belgia jest oczywistsza niż w aromacie. Delikatnie kwaskowate. Dużo się tu dzieje. Ale nie jest to z pewnością żaden sztos, a tak swego czasu chyba aspirowalo trochę...

4.2
pgliszczu (105) - - SEP 30, 2017
Wygląd: Brunatny, z niebieskawymi przebłyskami, piana niska, szybko opada.
Aromat: Czarna porzeczka, oprócz tego fenole, słodowość, belgia. Dość złożony. Było tu coś jeszcze i są to ciemne słody
Smak: Słodycz, od słodów i czarnej porzeczki. Oprócz tego delikatna kwaśność. W posmaku - porzeczka, fenole i belgia. Przyjemny, zero alko, pijalne, ciemne słody dopełniają posmak, ale są raczej wtopione w belgię i porzeczkę
Odczucie: Średnio słodkie, nisko wysycone, gładkie. Przyjemne rozgrzewanie w żołądku, oprócz tego zero alko. Finisz owocowy, trochę palony.
Podsumowanie: No genialne piwo, złożone, zbalansowane. Jest belgia, jest porzeczka, jest też troszkę ciemnych słodów, głównie dodają balansu. Pijalne mimo 9%, przeszło trochę bez echa, a tu proszę, świetne piwo.

4.2
piwnanuta (224) - Warsaw, POLAND - SEP 27, 2017
Mega wielowymiarowe piwo. Belgia z porzeczka. Alkohol bardzo dobrze ukryty. Nie wychodzi. Pychota.

3.8
Olo13 (285) - POLAND - SEP 19, 2017
Generalnie porzeczka zdominowała to piwo, są jakieś posmaki i aromaty Quada, ale raczej drugorzędowe. Pije się świetnie, zupełnie nie czuć mocy. Fajne.

4
Nosferaticus (11) - Stalowa Wola, POLAND - SEP 17, 2017
Aromat porzeczka, lekkie nuty pumpernikla, lekka paloność, nuty winne. Kolor ciemny brąz, pod światło miedziane refleksy, wydaj się klarowne.Piana od początku paseczek,utrzymuje się do końca. Smak kwaskowaty porzeczkowy, owocowy, lekki dziurawiec, lekka goryczka przykrywana przez kwaskowość, lekka nuta palona, po utlenieniu czuć słód. Odczucie w ustach kwaskowość przechodzi w trochę słodki smak, powoduje to że ma się ochotę na kolejny łyk, pijalne piwo mimo parametrów, wysycenia prawie nie ma.

3.6
macior (26) - POLAND - SEP 16, 2017
Butelka do 10.05.2018 r. Aromat: Belgijskie fenole, sporo suszonych owoców, porzeczka i trochę czekolady. Wygląd: Barwa ciemnobrązowa z bordowymi refleksami. Obfita drobno i średniopęcherzykowa, kremowa piana, dość szybko redukuje się do niewielkiego kożuszka. Smak: Wpierw słodko, potem lekko kwaśno, na końcu zostaje dziwna, nieprzyjemna goryczka. Trochę owoców i czekolady. Alkohol dobrze ukryty. Wysycenie średnie.

3.7
mati128xd (279) - POLAND - SEP 14, 2017
Warka do 10.05.2018. Kolor ciemnobrazowy, prawie czarny. Piana nieduza ale pieknie zdobi szklo. Aromat kwiatowy, ciasteczkowy, lekko kwaskowy. Ze szkla wyraznie owocowo. W smaku bardzo szampanskie, w posmaku kwas od owocow. Jest ciekawie stonowane: na samym poczatku slodkawe, ale szybko robi sie bardziej wytrawne, kwasne i cierpkie. Posmak zdominowany przez czarna porzeczke. Bardzo ciekawe, dobre, ale tez zdradliwe poprzez swoja wysoka zawartosc alkoholu

4
rurbas (4) - POLAND - SEP 12, 2017 does not count
UPDATED: SEP 12, 2017 Owoce, delikatna czekolada. Lekko kwaśne w posmaku. Dość słodkie. Alkohol absolutnie niewyczuwalny.

3.7
aardvark1 (161) - POLAND - SEP 9, 2017
Aromat lekko alkoholowy, lekko kwaśny, lekko metaliczny. Jednak zdecydowanie najwyraźniejszym skojarzeniem jest tutaj koncentrat pomidorowy. W smaku jest już znacznie lepiej - kwaśno, porzeczkowo, kwiatowo. Całkiem dobre


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6 7 8 9 10
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5