Szałpiw Duke of Flanders Cuvée

overall
95
77
style
Browar Szałpiw
Brewed at Browar Wąsosz

Style: Sour Red/Brown
Poznań, Poland
Serve in Snifter, Tulip, Tumbler

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 18   MEAN: 3.81/5.0   WEIGHTED AVG: 3.65/5   SEASONAL: Special   EST. CALORIES: 210   ABV: 7%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Mieszanka roczników 2013 i 2016. Leżakowane w beczkach po Bordeaux.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.5
Piotrek4 (294) - Lublin, POLAND - SEP 28, 2017
W aromacie jest całkiem przyjemnie. Na pierwszym planie mocno dojrzały cheddar, delikatny ocet i trochę niezbyt świeżej skarpety, całkiem mi to odpowiada. W smaku niestety bieda. Przede wszystkim jest bardzo grzeczne w kwestii kwaśności i przede wszystkim dzikości. W sumie to jeszcze nie jest jakaś wielka ujma, bo klasyczny Rodenbach też jest taki i jest smaczny. Tutaj jednak dochodzi dużo słodyczy i octu. Poza tym jest dosyć solidnie przyprawowe, jakby kolendrowe trochę. Nie jest źle, ale do Chateau bardzo daleko.

3.7
bonev (967) - POLAND - AUG 23, 2017
Piwo ciemno brazowe nalewa sie praktycznie bez piany. Jest to mieszanka ciemnych slodkich owocow, lekko dzikich nut i aromatow pochodzacych z lezakowania w beczce po winie. Ten sam mix odbieramy w smaku, jest tez troche nut octowych, lekko slodkie praktycznie bez goryczki z wysyceniem na dosc niskim poziomie. Polpelne cialo i nawet niezla pijalnosc jak na takie polacznie dwoch roznych rocznikow.

3.9
Bush_Docta (407) - - AUG 8, 2017
Ciemnobordowe, z rubinowymi prześwitami, piana niewielka. W aromacie przejrzałe owoce, jeżyny, nuty dzikie, trochę octu. W smaku dochodzą subtelne akcenty typowo beczkowe - taniny i wanilia. Jest nieco słodyczy, ale raczej wytrawne, o winnym charakterze. Złożone i zbalansowane piwo.

4.4
Jashiu (1404) - Gdañsk, POLAND - JUL 18, 2017
Warsaw Beer Festival, April 2017 backlog

Vinegar over red fruitiness and a buty of earthy deepness. Very mild, delicate and fruity. Lovely beer

3.2
heman (1198) - Tychy, POLAND - JUN 18, 2017
Barwa burgundowa, piwo przymglone, piana skapa. Aromat to nuty dzikie ( skora, stajnia, siano), czerwonych owocow ( wisnie, porzeczki), troche akcrntow czerwonego wina. W smaku nuty slodowe, czerwone owoce i srednio-niska kwasnosc, ale dosc drazniaca z akcentami octowymi. Po przelknieciu niuanse tanin i wanili, ktore przywodza na mysl pestki moco dojrzalych wisni.

4.2
Biroholik (1545) - Sosnowiec, Poland, POLAND - JUN 15, 2017
Butelka: 750 ml
Skład: Woda, słód pilzneński, słód monachijski, słód karmelowy, cukier, chmiel Marynka, drożdże
Data ważności: 30.03.2018
Kolor: Mahoniowy. Mnóstwo rubinowych refleksów.
Piana: Ten styl nigdy nie charakteryzował się wysoką pianą. Kremowa szumowina pojawia się tylko na chwilę nad trunkiem. Milimetrowy krążek pozostaje jednak nad piwem przez cały okres degustacji. Po zakręceniu kielichem na jego ściankach można zaobserwować nieskończoną ilość kropeczek.
Zapach: Bardzo ładny aromat. W pierwszym rzucie do nosa docierają nuty czerwonego wina. Za nimi kroku dotrzymują akcenty czerwonych wiśni i dojrzałych winogron. Aromaty owocowe stykają się z elementami dzikimi, piwnicznymi. Czuć odrobinę końskiej derki, paska skórzanego i stajni. Bardzo wyraźnie wyczuwalne są akcenty mokrego, dębowego drewna. Daleko na szarym końcu piramidy zapachowej pokazuje się lekki karmel i minimalna wanilia.
Smak: Smak jest łagodny, delikatny. Piwo niesamowicie gładko rozpływa się w ustach i na podniebieniu. Festiwal smaków otwierają akcenty czerwonych owoców (czerwone winogrona, czerwone porzeczki i dojrzałe wiśnie). Piwo jest tylko minimalnie kwaśne, za to konkretnie owocowe. Kolejnymi składowymi jest karmel i minimalna wanilia. Beczka po czerwonym winie daje bardzo charakterystyczne taniny i dużo dębowych, drewnianych detali. Tekstura Duke jest gęsta. Nasycenie średnie. Wysoka pijalność. Piwo mimo dużej butli znika ze szkła w oka mgnieniu.
Wysycenie: Średnie.
Podsumowanie:
Może nie jest to wybitny Flanders Red Ale, ale na pewno doskonale wpisuje się w charakter stylu. Mnie urzekł jego delikatny charakter i kremowe, jedwabiste odczucie w ustach. Jest to trunek bardzo mało kwaśny, za to niesamowicie owocowy i pijalny. Leżakowanie w beczkach po Bordeaux nadało temu Flandersowi charakterystycznych winnych tanin, elementów dębiny i mokrego drewna. Dobry balans i wysoka pijalność.

3.5
fernockibeer (217) - Wroclaw, POLAND - JUN 10, 2017
Kran na Wrocławskim festiwalu dobrego piwa. Wygląd - jasno bursztynowe, zamglone, z obrączką. Aromat - typowe klimaty stajni. Smak - dość wytrawne,funky notes, stajnia na całości. Miły kwas.

3.8
czlowiekmotyka (516) - Warsaw, POLAND - JUN 5, 2017
Sophisticated beer. Fruity but not vulgar. I had a problem with acidic/sour aspect - not my type of tingling.

4.1
LiwkoLiwko (545) - POLAND - JUN 4, 2017
Piwo ciemne. Czarne opalizujące z rubinowymi akcentami. Piana syczącą, szybko znikająca. W aromacie wiśnie, kandyzowane owoce i nuty octoweo winne. Smak bardziej złożony. Kwaśne, cierpkie. Harmonijnie ułożone. Octowe i winne. Jest wiśnia. Niezbyt wysoko nasycone.

4.3
beton (700) - Tarnobrzeg, POLAND - MAY 26, 2017
W aromacie owocowo, w typie wiśni, czereśni. Muśnięcie octu, skóry. Smak zbalansowany, owocowy, lekko kwaśny, wytrawny z nutami drewna, ziemii. Pojawiają się słodkie akcenty. Delikatne w odbiorze, wysycenie średnie, przyjemne.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5