Szałpiw Ribesium Nigrum Arcanum

overall
97
89
style
Browar Szałpiw
Brewed at Browar Wąsosz

Style: Sour/Wild Ale
Poznań, Poland
Serve in Snifter, Tulip, Tumbler

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 56   WEIGHTED AVG: 3.75/5   EST. CALORIES: 198   ABV: 6.6%
COMMERCIAL DESCRIPTION
14 Blg

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.9
krasnalek (227) - Września, POLAND - FEB 20, 2018
Aromat: sianko, wyprawiona skóra, stajnia, porzeczka, skórka winogron; Wygląd: jasno czerwone, malinowe, zmętnione, piana słaba szybko się redukująca; Smak: sianko, wyprawiona skóra, cytryny, skórki winogron, bardzo przyjemne funki, solidnie kwaśne, porzeczki i ich cierpkość, trochę tanin, orzeźwiające, lekka octowość, bardzo bogate; Podniebienie: ściągające, odświeżające i orzeźwiające, ciało średnie, pijalne, lekka zgaga;

4
imperial_suchy (343) - Rybnik, POLAND - FEB 7, 2018
Piwo koloru czerwonego z blado-różową pianą. W aromacie intensywna obora, skóra i porzeczka. Nie spodziewałem się aż takiej "dzikości" w zapachu- jest dobrze. W smaku naprawdę mega kwaśne. Czuć oborę, mokre siano, owoce porzeczki , delikatny skórzany pasek, subtelna ziemistość. Bardzo dobry i intensywny kwasior, śmiem twierdzić, że w PL najlepszy. Żeby było idealnie wg mnie mógłby być intensywniejszy aromat i smak porzeczek.

4.2
Biroholik (1674) - Sosnowiec, Poland, POLAND - JAN 29, 2018
Piwo w stylu Sour Ale leżakowane z czarną porzeczką.
Alkohol: 6% obj.
Ekstrakt: 14% wag.
Dodatki: Płatki zbożowe, czarna porzeczka
Chmiele: Marynka
Data ważności: 01.09.2018
Butelka: 750 ml
Kolor: Różowo-czerwony. Raczej słabo przejrzysty.
Piana: Wysoka, trwała, różowa piana. Wiele minut pozostaje nad piwem. Kurczy się do grubej obrączki. Maluje wiele obrazów na szkle.
Zapach: O w mordę jeża! Ależ to pięknie pachnie. Dziki, stajenny aromat zmieszany z nutami skórzanego paska i sierści konia. Prawie na równorzędnej płaszczyźnie akcenty czerwonych owoców: porzeczki, maliny, wiśnie. Wraz z upływem czasu aromat zaczyna uciekać, narasta stając się raz po raz dziki, a raz owocowy.
Smak: Solidnie kwaśne, cierpkie, chwilami lekko octowe. Naładowane do granic możliwości owocami czarnej porzeczki. Poza nimi jest też i trochę aronii, czerwonej porzeczki i malin. Mleczne, kremowe na języku jakby od dodatku laktozy, której nie ma w składzie. Jest też konkretnie brettowe, dzikie z wieloma elementami wsi, końskiej derki i skórzanego paska. Tekstura gęsta, zbita. Rześkie, super pijalne, niesamowicie sesyjne!
Wysycenie: Średnie.
Podsumowanie:
Kurde, gdzie ja byłem kiedy to piwo się pojawiło? Umknęło mojej uwadze. Okazało się super sesyjnym, gladziutkim i pijalnym trunkiem. Dużą robotę zrobiły czarne porzeczki, które w smaku łączyły się z aronią, malinami i czerwonymi porzeczkami. Dzikie, nuty funky podkręciły atmosferę dodając akcentów skórzanego paska i końskiej derki. Jeden z najlepszych kwasów w Polsce.

4
czlowiekmotyka (605) - Warsaw, POLAND - JAN 24, 2018
It is a surprise - I thought it will be much worse. Super strong on currant but sour a bit like a lemon. Quite wild in an almost lambic like way.

3.9
ogniskowicz (1106) - POLAND - JAN 22, 2018
W aromacie początkowo mocna owocowość (porzeczka!, ale też wiśnie i cytryna) podobnie w smaku, do tego spora kwaśność. Ale to piwo rozwija żagle dopiero po ogrzaniu. W aromacie dochodzi wyraźny motyw funku, a w smaku porządna skórzaność, trochę tanin, do tego sporo stajennych klimatów. Klasa!

3.8
JtanK (648) - Kraków, POLAND - JAN 19, 2018
Aroma vineous, lots of currant, a bit citrusy, sour and eventually a little pickle-ish. Dark red pour with fine pink head. In taste initially very tart and sour, followed by wave of sweeter currant flavor. Currants, wine, lemon. Medium body, high carbonation, refreshing but quite sour so it takes a while to drink. Tasty if a bit one-dimensional, and hella sour.

4.3
stekzwolowiny (65) - Czêstochowa, POLAND - JAN 19, 2018
W aromacie bardzo wyraźna porzeczka, ale świeża, taka jakby zgnieść w palcach prosto z krzaka i powąchać, do tego naprawdę intensywna stajnia. W smaku najpierw delikatna słodyczka, a potem atakuje silną kwaśnością. Chyba najlepsze kwaśne piwo, jakie piłem w życiu (może dlatego, że nie było ich zbyt wiele).

3.8
jnitka (113) - Gdańsk, POLAND - JAN 12, 2018
W zapachu czarna porzeczka, czerwone owoce, kwas, dosyć funky. W smaku potężny strzał czarnej porzeczki, bardzo przyjemna, nienachalna kwaśność, mokre siano i świetny, wytrawny, skórzany finisz. Gładkie, całkiem pełne ciało i delikatne wysycenie. Z przyjemnością do powtórzenia

3.8
KW92 (1720) - Warszawa (Warsaw), POLAND - DEC 31, 2017

Butelka z datą : 01/09/2018
AROMAT : Średnio intensywny. Jest dobrze! Na pierwszym planie wiejskie klimaty: końska derka, stajnia. W tle nuty porzeczki/aronii.
SMAK : Kwaśno i dziko. Długi i muszę przyznać bardzo przyjemny posmak porzeczki.
WYGLĄD : Barwa czerwona, opalizujące. Piana drobna, niska.
OGÓLNIE : Nie jestem specem od kwasów, ale ten bardzo przypadł mi do gustu. Szałpiw po raz kolejny udowadnia, że zna się na rzeczy.

3.5
dzurek (551) - Szczecin, POLAND - DEC 30, 2017
Barwa ciemna, wiśniowa i klarowna. W aromacie i smaku mocno intensywne nuty dzikich drożdży - skóra, stajnia, obora. Za nimi dużo czarnej porzeczki i trochę słodowości. Kwaśność na wysokim poziomie, która kontrowana jest delikatną cierpkością od porzeczki. Smaczne to i orzeźwiające.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5