Szałpiw Ribesium Nigrum Arcanum

overall
95
76
style
Browar Szałpiw
Brewed at Browar Wąsosz

Style: Sour/Wild Ale
Poznań, Poland
Serve in Snifter, Tulip, Tumbler

bottling
unknown

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 45   WEIGHTED AVG: 3.66/5   EST. CALORIES: 198   ABV: 6.6%
COMMERCIAL DESCRIPTION
14 Blg

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


5
c64club (25) - - NOV 25, 2017
Powtórka z kranu w gdańskim Labeeryncie. Nie ostatnia.
Kolor ciemny wisniowo-sliwkowy, nie klarowne ale dalekie od mętnego. Przyjemnie sie w kufel wpatruje. Od pierwszego łyka uderzaja dwa tematy glowne. Kwas i porzeczka. Doslownie niemyta porzeczka z krzaka, z tym charakterystycznym kurzem, nie do konca dojrzała, razem z pestkami.
Do tego lekko zajeżdża sarną. Najlepiej poczekac az sie ogrzeje, wtedy dziczeje do reszty. Przy tej kwasnosci moznaby sie spodziewac octu, ale nic z tych rzeczy. Kwas jest jak z porzeczek albo jakby go z jakiegos lekko skwasnialego nabialu wyciagnac i dodac do tego trunku. Idealny pierwszy kwach, beda nastepne.

3.8
evannell (1434) - Kraków, POLAND - NOV 21, 2017
Zdawało mi się, że mam dość kwasów. To piwo pomogło mi sprecyzować moje odczucia: mam dość słabych kwasów. Tutaj dzieje się tak wiele, jak w wytrawnym Tokaju. I nawet moja najbardziej znielubiona w piwie czarna porzeczka w niczym nie przeszkadza. Stąd już tylko mały krok do Lambików z Cantillon.

3.9
DonGregorio (573) - POLAND - NOV 18, 2017
Tap at Pułapka. Hazy red colour, minimal pink head. Aroma of blackcurrant, berry, red fruity, leather, light barnyard and yoghurt. Taste is dry, medium sour, of blackburrant, berry, red fruit, yoghurt, light leather and barnyard. Fruity finish. Light to medium body, average carbonation. Very refreshing. Fruity, wild and tasty - very good sour ale.

3.6
shuvar (239) - Poznań, POLAND - OCT 17, 2017
Lane. Ciemna, wiśniowa barwa, prawie wpadająca w fiolet. Drobnopęcherzykowa, trwała piana również w kolorze wiśniowym. W aromacie przede wszystkim derka, pod nią owoce (porzeczka) i jogurt. W smaku bardzo kwaśne, z wyraźną dzikością i zepchniętą na chyba trzeci plan, za jogurt, przefermentowaną czarną porzeczką. Wysycenie dość wysokie. Goryczka raczej niewyczuwalna. Dla mnie osobiście za kwaśne.

3.4
Kapsel (418) - Warsaw, POLAND - OCT 1, 2017
Kacper W. is drinking a Ribesium Nigrum Arcanum by Szałpiw at One More Beer Festival

Bez szalu, dość puste, niczym nie ujmuje

3.7
buki (526) - Otwock, POLAND - SEP 24, 2017
Pite na ostatnim dniu WFP7

Bardzo przyjemne. WYtrawno-pestkowe. Pełne w smaku. Na języku czuć kwasek. Moje gusta.

3.6
FurgajoncyHnys (276) - Oberschlesien, POLAND - SEP 7, 2017
Tap (One More Beer Festival 2017, Kraków). Piana niska, czerwona, drobnopęcherzykowa, redukuje się do obwódki, koronkowanie słabe. Barwa czerwona, zamglone. Aromat średnio intensywny, jogurtowy, nuty czerwonych owoców, migdał. Goryczki brak. W smaku czerwone owoce, kwaśność na średnim poziomie. Pełnia średnia minus, nasycenie średnie.

3.7
dropi6 (652) - POLAND - SEP 6, 2017
Draught @ One More Beer Festival. Bretty, but not like in lambics, blackcurrant, barnyard, more fruity than sour.

4.3
bjorn77 (757) - Kraków, POLAND - SEP 3, 2017
OMB kran. Rewelacja. Totalnie świeża czarna porzeczka, zbalansowane nuty stajenne, niesamowita świeżość i soczystość, świetna owocowość, poziom cierpkości na idealnym dla mnie poziomie, fajna owocowa słodycz, ogólnie świetna kompozycja. Pijalne i niesamowicie smaczne.

3.7
murzyn (525) - Sosnowiec, POLAND - SEP 2, 2017
Barwa bordowa, piana r�żowa.
W aromacie dzikie klimaty, porzeczka i lekka słodowość.
W smaku dość kwaśne, porzeczkowe.
Bardzo rześkie i odświeżające.
Fajne pifko.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5