overall
54
75
style
Browar Szałpiw
Brewed at Browar Wąsosz

Style: Spice/Herb/Vegetable
Poznań, Poland

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 43   WEIGHTED AVG: 3.24/5   EST. CALORIES: 165   ABV: 5.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Interpretacja stylu: Roggenbier z dodatkiem chilli.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Statistics
 • Locate Sellers
3.6
LiretAnonim (293) - POLAND - JUN 3, 2017
Piwo wypite jakiś czas temu. Ocena wystawiona na podstawie wspomnień z degustacji, w ramach uzupełnienia profilu.

2.6
jandorris (1014) - Warsaw, POLAND - JAN 31, 2017
Backlog. Przenoszenie ocen z innego serwisu, z czasów przed założeniem konta na ratebeer

3.5
irenecus (786) - - JAN 15, 2017
Na zdrowie, Salud, Kampai, Prost, Skaal, Zivjeli, Fenékig, На здоровь& Na zdravi

3.8
bobroman (1252) - Torun, POLAND - MAY 26, 2016
Intensive banana aroma. Small head disappearing to ring. Dark amber murky colour. Banana nectar sweetness in taste with quite intensive chili hottness. It tastes like weizenbock with chili kick. This beer is suitable for chiliheads.

2.9
PhilosophyGuy (858) - Łódź, POLAND - APR 20, 2016
UPDATED: APR 22, 2016 ---Pisane na podstawie notatek--- Bardzo dużo niepożądanych estrów jak na roggenbiera: gruszka, jabłko, wiśnie. Banany i goździki również się pojawiają. Chili obecne jest głównie w goryczce, którą przejmuje całą, co daje ciekawy efekt. Ogólnie średniak.

2.8
Biroholik (1691) - Sosnowiec, Poland, POLAND - MAR 2, 2016
Archiwum
Ekstrakt: 13% wag.
Chmiel: Marynka
Kolor: Czerwonawo-bursztynowe. Lekka opalizacja.
Piana: Nie ma piany:( Tak szybko opadła że trudno nawet określić jej strukturę. Na ściankach szkła nie ma najmniejszego śladu. Obrączka również nie istnieje, nawet milimetrowa.
Zapach: Czuć bardzo dużo przyprawowych fenoli, lakki winny aromat oraz czerwone owoce. Na drugiej półkuli banany i żytnia, zbożowa nuta.
Smak: W smaku są belgijskie akcenty, cała masa przypraw i ponownie czerwone owoce. Chilii jest mocno wyczuwalne w końcowej fazie i znacznie drapie w gardle. Jest go dość sporo i ma intensywny smak (nawet w nosie chwilami drapie). Ponownie pojawiają się banany i żytnia pełnia. Goryczka jest średnia wynikająca z fenoli pochodzących od drożdży. Piwo jest pełne i dość treściwe. Treściowość i pełnię podbija pikantny posmak chilli.
Wysycenie: Średnie.
Podsumowanie:
Piwo na moje oko jest hybrydą Belga z Weizenem. Jest mocno fenolowe, bananowe, przyprawowe. Cholernie specyficzne i nowatorskie piwo. Wszystko może i by grało, gdyby nie intensywność chilii. Po pewnym czasie jest ono tak dominujące, że traci na pijalności. Mało tego dla wielu może być nawet niepijalne. Końcówka już mnie bardzo zmęczyła. Na bank drugiego takiego pod rząd bym już nie wypił.

3.5
radzik5555 (635) - Gdynia, POLAND - NOV 4, 2015
butelka 0.5L.
Wygląd: Bursztynowe, mętne. Piana niska, drobnopęcherzykowa.
Aromat: Banany, guma balonowa, goździk, brzoskwinie
Odczucie: Ciało średnie, faktura oleista, wysycenie średnie. mocno piecze w podniebienie w przełyk - chilli.
Smak: Lekko kwaskowe, brzoskwinie, banany i sporo chilli, goryczki prawie nie ma
Całość: Odważnie doprawione, z pewnością to nie piwo dla każdego.

3
w_adwersarz (516) - Cracow, POLAND - OCT 26, 2015
Piana średnio obfita, nawet pomimo wymuszenia, podziurawiona, szybko się rozpadła. Późnej całkowity brak, jak również brak krążkowania. Barwa bursztynowa, zmętniona, odrobinę pracuje. Aromat całkiem przyjemny, waizenowy, estrowy z dodatkiem żyta, takie lekko ostrawe nuty wspomagane chilli. W smaku jest owocowe, estrowe, a potem ostra papryczka i to w sporej ilości. W zasadzie tak dominuje, że jak się pojawia, to po niej praktycznie nic nie czuć. Wysycenie niskie, raczej wytrawne, goryczki brak, jest za to ostrość później znowu ostrość i na samym koniuszki w ramach posmaku odrobina karmelu.

3.3
szeli (262) - GERMANY - OCT 16, 2015
Sehr originelles Bier! Im Aroma sehr bananig, Kaugummi, Hefe, Gewürze, Karamell; sehr süß. Im Geschmack Banane dominant. Süßes Malz, Karamell, Würzigkeit. Im Nachtrunk kommt die Schärfe der Chili, was sehr interessant ist. Alles in allem ein schönes Erlebnis, aber einmal trinken reicht. P.S. Ohne die Chili könnte es ein wirklich tolles Roggenbier sein.

3.4
scirtes (771) - POLAND - OCT 9, 2015
Bottle, bb 13.12.2015. Amber beer with sweet aroma of bananas and some phenolic notes. Taste is moderately sweet with lots of chili peppers. Overall quite well balanced.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5