overall
99
99
style
Browar Trzech Kumpli
Brewed at Browar Zapanbrat

Style: Baltic Porter
Tarnów, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Broad Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 138   WEIGHTED AVG: 3.95/5   SEASONAL: Special   EST. CALORIES: 330   ABV: 11%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Z Porterem Bałtyckim, a tym bardziej z jego imperialną wersją łatwo nie jest. Stawka jest dość wysoka i sprowadza się do prostego stwierdzenia - albo grubo, albo wcale. To piwo po prostu MUSI być bardzo dobre, albo zwyczajnie nie ma sensu, by istniało.
Potężny zasyp - 26 Plato, masa czekoladowych i palonych słodów, sporo rozgrzewającego, ale ułożonego alkoholu, zdecydowana gorycz, kawa, czekolada, orzechy, suszone śliwki i dogadująca się z całym tym bogactwem odważna gorycz, ale nie taka, co na końcu zdepcze wszystko, tylko taka, która ładnie wszystko zepnie. Teorię każdy piwowar i konsument zna, prawda?
A jak poszło nam z wcielaniem teorii w życie?
26 Blg

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


4.2
xesihma (56) - - FEB 17, 2018
UPDATED: FEB 17, 2018 Piana żółtawo-brązowo-skórzana, szybko się redukuje do krążka. Barwa czarna, nieprzejrzyste. W aromacie kawa, alkohol, potem gorzka czekolada, kakao. Retronosowo po prostu atakująca kawa. W smaku kawa, lekko kwaśne, czekolada. Słodycz przykrywa gorzkość, która jednak jest wyczuwalna, nawet intensywna. W smaku także wyczuwalny alkohol. Wysycenie niskie, Gęste od cukru.

3.8
Michcio (986) - Gdansk, POLAND - FEB 10, 2018
Barwa niemal czarna, piana beżowa, dość obfita, umiarkowanie trwała. W aromacie kawa, paloność, nieco chmielu, czekolada - risowo. W smaku półwytrawne, sporo kawy, paloności, gorzkiej czekolady. Goryczka średniowysoka, niskie nasycenie, ciała nie brakuje, trochę alkohol nieułożony. Konkret, skręca w kierunku RISa i tak bym w ciemno obstawiał. Poza delikatnymi mankamentami nie ma się do czego przyczepić.

4.3
Hoppy_Luke (2142) - Poznań, POLAND - FEB 8, 2018
Ragnar w szkle prezentuje się bardzo zacnie! Czarna barwa i piękna, drobna, beżowa piana. Bardzo intensywne! Przyjemny, czekoladowy aromat i takie samo odczucie w smaku. Sporo paloności. Trochę słodkie, wyraźnie goryczkowe. Średnie wysycenie. Dobre!

3.6
heman (1304) - Tychy, POLAND - FEB 6, 2018
Barwa czarna, piana obfita brązwa, trwała. Aromat intensywny, suszone czerwone owoce, wyraźne nuty palone, wręcz popiołowe, melasa, pumpernikiel. W smaku pełne i gęste, likierowe. Gorzka czekolada, melasa, nuty palone, finisz cierpki i popiołowy. Alkohol ułożony i rozgrzewający. Zbyt palone, wręcz popiołowe.

4
KmMat (138) - - FEB 1, 2018
Piwo wypite jakiś czas temu. Ocena wystawiona, w ramach uzupełnienia profilu

3.9
bedzinianin06 (641) - - JAN 31, 2018
Piwo czarne. W aromacie czekolada, a po ogrzaniu fajne pralinki. Jest lekka paloność i wędzonka. Niskie nagazowanie, piwo dość pełne. Goryczka średnia. Alkohol lekko grzeje. Po ogrzaniu piwo robi się słodsze. Jest czekolada i trochę kawy, orzechy. Podsumowanie: Piwo miało urywać dupę, a jest bardzo porządne. Albo tylko, albo aż.

3.8
imperial_suchy (343) - Rybnik, POLAND - JAN 27, 2018
Piwo czarne jak smoła z ciemno-beżową pianą. W aromacie faktycznie trochę orzechowe, czekoladowe, zbożowe, z nutką ciemnych owoców i prażonych ziaren. W smaku kawa zbożowa, gorzka czekolada, palone ziarna (powiedzmy) słonecznika, przypalone pieczywo, subtelna rodzynka. Piwo jest wytrawne i ciężkie. Ciało potężne, gęste i oleiste- płatki owsiane pewnie też swoje zrobiły. Wysycenie niskie, alkohol niewyczuwalny. Nie jest to bałtyk do końca w moim typie ale doceniam tą interpretację.

3.7
fernockibeer (277) - Wroclaw, POLAND - JAN 27, 2018
Kran w Kontynuacji w Katowicach. Wygląd - nieprzejrzyście czarne, z puszystą, beżową pianą. Aromat - palone klimaty, orzechy włoskie, ciasto czekoladowe, praliny, trochę alko też wychodzi. Smak - dość słodkie, mocno palone, alkohol się przebija i grzeje w klatkę, ziołowość, pumpernikiel, goryczka ziołowa, na średnim poziomie, w stronę wysokiej, ciało pełne, następnie niskie, trochę chyba za wysokie.

4.3
DacusCarota () - Oslo, NORWAY - JAN 25, 2018
Piwo pite w sobote 20.01 w Spoldzielczym w Gdansku. W szybkiej selekcji zdecydowanie lepsze od Imperium Prunum, Double Dybuka i dwoch innych IBP ktorych nazw nie zapamietalem. Najlepszy IBP jakiego pilem w ostatnim czasie, swietny balans piwo nie przegiete w zadna strone.

4
maciejgmaciej (144) - POLAND - JAN 24, 2018
Idealny bałtycki porter, mimo iż fanem stylu nie jestem, a ciemnych piw raczej nie lubię.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 15
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5