overall
8
84
style
RATINGS: 176   WEIGHTED AVG: 2.42/5   EST. CALORIES: 147   ABV: 4.9%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Złote Pszeniczne is a naturally hazy beer brewed with wheat malt. Its unconventional taste is a harmonious composition of caramel notes and a delicate, nearly undetectable bitterness. The right level of carbonation makes Złote Pszeniczne an excellently refreshing and thirst quenching beer.

Serving ritual: Złote Pszeniczne tastes best when chilled down to 1-4°C, served in a tall waist-tapered glass which helps bring out the white thick head. Use the following ritual: pour down the side of a tilted glass and swirl just the last part with the yeast residue in the bottle onto the head.

Brings out the taste of: poultry, fish, light salads and smoked cheese (bundz, oscypek, gołka).

Unfiltered beer brewed with wheat malt. Ingredients: water, wheat malt, pilsen and caramel barley malt, sugar syrup, aromatic and bitter hops.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


kaziopiwosz's rating

2.8
   AROMA 6/10   APPEARANCE 4/5   TASTE 4/10   PALATE 2/5   OVERALL 12/20
kaziopiwosz (424) - Warszawa / Wałbrzych, - NOV 1, 2012
Watery and sour with some honey nutes in palate. Good, white foam, stays long. Honey colour. Overall, this beer has better appearance than it taste


1.5
karolsks (56) - Kraków, POLAND - JAN 14, 2018
Barwa złota, mętne. Piana obfita, drobnopęcherzykowa. Aromat ubogi, lekki banan. Smak: bardzo wodniste i tak jak w aromacie wyczuwalny delikatny banan. Lager z dodatkiem słodu pszenicznego.

3
CikyFonsz (106) - Bydgoszcz, POLAND - DEC 29, 2017
Barwa złota, mętne. Piana (za) bardzo obfita, złożona z drobnych pęcherzyków, oblepia szkło. Aromat słodu pszenicznego, trochę banana. W smaku podobnie. Nieco wodniste. Goryczki brak. Spodziewałem się, że będzie fatalnie, ale nie było takie złe, choć rasowy weizen to to na pewno nie jest.

2.8
ajaccio (66) - POLAND - DEC 26, 2017
Kolor słomiasty, ładna utrzymująca się piana. Aromat nijaki, trochę zboża, może lekka cytrusowość. W smaku czuć pszeniczność, słodkie, rześkie. Żadnych smakowych rewelacji, ale pijalne

1.3
Drago7 (998) - Warsaw, POLAND - DEC 19, 2017
Backlog. Słabo, trzeba by skondensować z 5 butelek w jedna, zeby cos dało się wyczuć z klasycznego pszeniczniaka, a podejrzewam, że i tak by było słabo.

2.2
andrepintado (3757) - Porto, PORTUGAL - NOV 15, 2017
UPDATED: NOV 15, 2017 50cl bottle. Hazy straw color. Thin to medium white head. Taste is light to medium sweet, light bitter. Aroma and flavour is banana, clove, sugar, rubber.

5
jmuravchik () - - NOV 13, 2017
Ordered a half liter in a restaurant and as soon as I finished, ordered a second. I have drunk scores of wheat beers and never liked one better. I see many negative reviews here, but either the beer has improved or my taste differs sharply from others'. I thought it was wonderful and can't wait to have it again.

3
maciejgmaciej (113) - POLAND - NOV 12, 2017
UPDATED: DEC 3, 2017 Nie jest to piwo wg mnie aż tak złe, jak opinia o nim, ale na pewno nie można o nim powiedzieć że jest dobre. W skrócie - wygląda ok, smakuje ok, ale posmak ma nieprzyjemny. Dodatkowo na minus, że nie smakuje jak pszeniczniak, tylko faktycznie jak pszeniczny lager. Głównie kwaskowy, z dziwnym posmakiem, którego nie umiem nawet do końca opisać, jednak na pewno nie jest przyjemny. Mimo to, trzeba pamiętać że to jest piwo dostępne za bardzo małe pieniądze w bardzo wielu miejscach, powinno się wziąć pod uwagę potencjalnego klienta, dostępność oraz cenę. Kiedy się to weźmie pod uwagę, można na Książęce Pszeniczne spojrzeć przychylniejszym okiem.

1.8
PilsnerDoctor32 (504) - madrid, SPAIN - NOV 11, 2017
Botella 0,5L Color dorada, turbia, con espuma blanca, alta, bastante fina, media resistencia.Aroma- estraña, no esta ni cerca de las Weizen, citrico, cereales, malta. Sabor- un lager mezclado con algo de trigo, cereales, malta, alejano citrico,acido,casi sin amargor, es un experimento erroneo para este productor con un nombre muy Famoso! Fracaso.

1.3
pajaczeq (110) - POLAND - NOV 4, 2017
Aromat słodowy jak w typowym lagerze, trochę aromatu mokrej ściery. Barwa ciemno-złota wyraźnie zmętniona. Piana po nalaniu ładna drobne pęcherze, po czasie redukuję się ale mimo wszystko to co zostaje cieszy oko. W smaku mega wodniste, minimalna goryczka, bardzo krótka, poza tym dosłownie nic minimalne nuty karmelowe i na tym koniec. Bardzo słabe piwo z piwa pszenicznego to ono ma tylko nazwę i zmętnienie. Lager jak każdy inny tylko mętny. Ciężko się dziwić ludziom którzy nie znają innych piw pszenicznych niż te z delikatesów i mówią że są słabe bo to piwo jest mega słabe. W tej samej cenie praktycznie jest np dostępny Paulaner który jest o niebo lepszy.

2.7
Mariox (412) - Warsaw, POLAND - OCT 14, 2017
Backlog, ocena wystawiona na podstawie wspomnień z degustacji oraz przepisana z profilu na Untappd. Nie najgorszy koncerniak.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 19
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5