Ursa Maior Carynki z Caryńskiej

overall
48
87
style
Brewed by Ursa Maior
Style: English Pale Ale
Uherce Mineralne, Poland
Serve in English pint

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 12   MEAN: 3.27/5.0   WEIGHTED AVG: 3.18/5   SEASONAL: Summer   EST. CALORIES: 156   ABV: 5.2%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Indian Summer Ale - 13 Blg
URSA CARYNKI z CARYŃSKIEJ to jasne, odświeżające piwo górnej fermentacji. Posiada niezwykle bogaty aromat oraz smak uzyskany dzięki zastosowaniu specjalnej kompozycji różnych odmian chmielu i słodu. Można w nim odnaleźć nuty cytrusów, świeżej brzoskwini, gałki muszkatołowej, jałowca, a wszystko to w tostowo-biszkoptowej podbudowie słodowej. Finisz jest półwytrawny z krótką, korzenną goryczką. Skąd CARYNKI? To małe polanki na stokach bieszczadzkich masywów, we wrześniu i październiku rozgrzane słońcem i intensywnie pachnące przeróżnymi ziołami. Jednocześnie nieco już uśpione w oczekiwaniu zimy. Skojarzyły się nam z dziewczynkami z obrazu Karoliny Oczkowskiej "Dziewczyny z rudymi włosami" pasującymi do urzekających jesiennych kolorów w Bieszczadach. Takich jak na Połoninie Caryńskiej. Pasuje do sałatek z majonezem, zapiekanek, smażonych warzyw, dań włoskich – makaronów i pizzy. Pyszne z serami typu gouda, radamer, brie. Idealne do ciast biszkoptowych, pączków, naleśników z serem. Rekomendowana temperatura serwowania: 10-12°C. Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane. Skład: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, chmiel, drożdże. Osad na dnie butelki jest cechą naturalną. Zalecamy przelać piwo do szkła wraz z osadem. Na etykiecie wykorzystano pracę niezwykle uzdolnionej, 14-letniej Karoliny Oczkowskiej, podopiecznej Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową KOLIBER. Obraz powstał w cyklu Obrazy z Izolatki, objętego patronatem Ursa Maior i był prezentowany podczas charytatywnej aukcji w 2016 roku.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Locate Sellers
3.4
mclaren14 (423) - £ód¼, POLAND - SEP 28, 2017
Aromat: karmelowy, lekko ziołowy, lekko cytrusowy, wszystko dość subtelne, ale przyjemne Wygląd: ciemnozłota barwa, opalizujące, piana karmelowa, szybko opada do cienkiego krążka przy szkle Smak: jak w aromacie, trochę wodniste, goryczka średnia, lekko zalegająca Podniebienie: średnie nagazowanie, średnia pełnia, pijalne, orzeźwiające

3.4
koshack (2102) - Gdañsk, POLAND - SEP 6, 2017
W aromacie biszkopty i ziołowa goryczka. W smaku słodowe, wyraźna przyjemna goryczka. Lekkie, pijalne. Dobre, sesyjne piwo.

3.8
Brodzislaw (518) - POLAND - JUL 9, 2017
Kolor jasny bursztynowy, zmętniony. Piana jasna z drobnych i średnich pęcherzyków, szybko opadła do minimalnej warstwy, pozostawiając ślad na szkle. Aromat cytrusowo-brzoskwiniowy (najpierw) a następnie wchodzą nuty ziołowe i korzennych przypraw. W smaku dominuje baza słodowa z karmelkiem (minimalnie) i biszkoptem na czele. Goryczka niewysoka w nucie ziołowej i korzennej, bardzo przyjemna. Wysycenie wysokie do średniego nadaje piwu sporą pijalność. Alkohol ledwie wyczuwalny. Dobre, orzeźwiające piwo na lato i ciepłe dni jesieni.

3.3
czlowiekwiadro (1303) - POLAND - JUN 10, 2017
zapach złożony, słody, biszkopty, chleb, sporo gorzkich ziół i roślin, trochę przypraw, gałki, korzeni, silny alkohol i coś jak aceton. kolor jasnobursztynowy, klarowny, piana biała, drobna, średnio obfita, trwała. w smaku pełne, biszkoptowe, chlebowe, sporo korzeni, przypraw, trochę jasnych owoców, zieleni. goryczka umiarkowana, ziołowa, z lekkimi cytrusami, do tego alkohol. nasycenie średnie.

3
redbull12 (42) - POLAND - JUN 5, 2017
Barwa bursztyn, lekko mętne, duży plus za ładną, gęsta i trwała pianę. Aromat bardziej słodowy niż chmielowy ale nic specjalnego. Smak miodowo - biszkoptowy z bardzo fajnym korzennym finiszem. Nasycenie wysokie i też robi fajna robotę ale generalnie piwo przeciętne mimo kilku elementów wyróżniających to piwo spośród innych piw.

1.7
Bidd (33) - POLAND - JUN 4, 2017
Nohing special in aroma, tastes like ordinary lager beer. I don’t recommend.

3.6
kkulesza (116) - Lublin, POLAND - MAY 12, 2017
W aromacie trochę owoców, kompocik z truskawek. Zapach jednak jest lekki i szybko niknie. W smaku półwytrawne, lekka korzenna goryczka pod koniec. Najfajniejsza jest tutaj wytrawność. Dzięki niej piwko można pić z przyjemnścią, mimo braku fajerwerków.

3.3
RoBEERt92 (351) - Bytom, POLAND - APR 20, 2017
Butelka. Piana obfita, biała, drobno i średniopęcherzykowa, opada powoli do obwódki, koronkowania brak. Barwa bursztynowa, klarowne. Aromat średnio intensywny, jałowiec, miód, karmel, w tle owoce. Goryczka średnia, ziołowa. W smaku karmel, jałowiec, nuty ziołowe. Pełnia średnia, nasycenie wysokie.

4.4
s00sl (592) - POLAND - DEC 7, 2016
Great English Pale Ale. Aroma of American hops, mostly citrus. Pours light amber with solid head. Taste refreshing with medium bitterness. Highly drinkable.

2.4
jfb (7287) - GERMANY - NOV 20, 2016
(draught) murky deep amber colour with a frothy off-white head. aroma of butterscotch and lemon juice, with lots of pale malts and a light touch of brown sugar. flavour is more of the same, lots of butterscotch, some floral hops, raisins and treebark. medium-bodied with average carbonation.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5