overall
49
81
style
Brewed by Ursa Maior
Style: Dunkelweizen
Uherce Mineralne, Poland
Serve in Stein, Weizen

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 25   MEAN: 3.24/5.0   WEIGHTED AVG: 3.2/5   EST. CALORIES: 120   ABV: 4%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Piwo pszeniczne w stylu dunkelwelzen Ekstrakt 11,8% wag., alkohol 4% obj. URSA DOBRA KARMA to ciemne piwo pszeniczne. Posiada charakterystyczny aromat bananowy z lekką nutą biszkoptowo-karmelową i szczyptą wanilii. W smaku delikatna słodycz równoważona jest orzeźwiającą kwaskowatością. Dobra karma jest z Tobą!

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Statistics
 • Locate Sellers
1.8
Drago7 (1117) - Warsaw, POLAND - DEC 19, 2017
Backlog. Delikatne wodniste, nic sie nie dzieje. Rozwodniony karmel, delikatne słody.

4
Hoppy_Luke (2193) - Poznań, POLAND - APR 25, 2017
Wypite przed kilkoma laty, nie jest już produkowane… Ocena przepisana z notatek.

4.9
Miwicz (30) - POLAND - JUN 13, 2016
Bardzo dobry dunkelweizen - kolor, zapach, smak wszystko dobre i jak wszystkie piwa z URSA MAIOR takie ciut inne, inne na plus.

2.6
LordBrew (261) - Ziemnice, POLAND - AUG 7, 2015
Przeciętne piwo. Wygląd - jak na to co powinno sobą reprezentować piwo z ’weizen’ w nazwie - tragiczny. Piana - nie istnieje i nie tworzy się mimo pobudzania. Kolor - jasny, mało osadu, pod Słońce przypomina herbatę. Aromat - lekko słodki, mało weizenowy - śladowe banany czy goździki, wręcz landrynkowo słodki. Bardzo niskie wysycenie, bardzo. W smaku słodkie, szczątkowe nuty weizena, lekko kwaśne, brak prażonego ziarna. Średnio pijalne bo dość "lepkie".Słabiutko Ursa

2.3
pijepiwo (487) - - AUG 4, 2015
Barwa miedziana wchodzaca w bronz. Piana drobna szybko opada. W aromacie niestety kukurydza, trochhe banana. Wsmaku podobnei jak w aroamcie wychodzi gotowana kukurydza, dosc nieprzyjemne, trcohe karmelu. Goryczka srednia.

3.3
Brodzislaw (541) - POLAND - JUL 31, 2015
Dunkelweizen czyli ciemne pszeniczne z bieszczadzkiej wytwórni nie zbiera zbyt pochlebnych recenzji. Po degustacji się nie dziwie. W aromacie czuć goździki, lekka goryczka. Czuć też banany co jest typowe dla weizenów. Brak mitycznego DMS-u. W smaku kwaskowe, lekko wodniste. Kontrą są słodkawe słody. Fajerwerków nie ma, za to piwo pije się przyjemnie.

3.7
SangreSani (514) - Głowienka, POLAND - JUL 1, 2015
Copper colored beer with low head. Great aroma of bananas, cloves and flowers. Slight cheese and roastiness. Light bitterness, medium sourness and sweetness. Medium body, light carbonation.

2.6
soltys (91) - POLAND - JUN 29, 2015
NIeco mdłe, mydlane. w aromacie dużo fenoli i estrów. Jak na weizena to nieco przekombinowane

3
MMJL (443) - Gliwice, POLAND - MAR 19, 2015
Zapach z butelki typowo weizenowy, choć może trochę więcej jest w nim fenoli niż to zwykle bywa. Barwa piwa to głęboka miedź aż do zdecydowanego brązu włącznie. Piana to w tym przypadku czysty skandal – opada natychmiast do absolutnego zera. W weizenie… Zbrodnia. Aromat ze szkła oprócz typowych bananów oraz mocniejszych niż zwykle goździków, tutaj przechodzących może nawet bardziej w cynamon czy gałkę muszkatołową. Da się też wyczuć lekki karmel – przyjemny. Po ogrzaniu drożdżowy. Pierwszy łyk – wysycenie jest wręcz horrendalnie wysokie. Piwo początkowo wydaje się być słodkie, ale szybko przechodzi jednak w chlebową kwaśność – ten akurat efekt jest ciekawy i całkiem miły. Potem dochodzą do głosu nuty korzenne, chlebowe – tak, myślę, że nawet głównie chlebowe. Wysycenie sprawia, że szybko czuję pełnię w żołądku… Goryczka w stylu, czyli prawie żadna. W smaku nie ma się do czego przyczepić – typowe dla stylu, ale piana, wysycenie… masakra

3.2
pkomar (529) - Poznan, POLAND - DEC 7, 2014
Yeasty aroma, mostly bananas, some caramel in the background and some candied fruits. Some alcoholic notes in there as well. Pours amber with a very poor head, that disappears very quickly. Poor presence in the glass. Taste is lightly sour with some sweetness added to it. Pretty good, refreshing. Medium-high carbonation. Not the best beer, poor aroma, but pretty good taste.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5