Wąsosz Zimowe Rozgrzewające


 No Score 

Requires
more ratings

Brewed by Browar Wąsosz
Style: Spice/Herb/Vegetable
Konopiska, Poland

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 5   MEAN: 3.26/5.0   WEIGHTED AVG: 3.12/5   SEASONAL: Winter   EST. CALORIES: 180   ABV: 6%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Rozgrzewające piwo na chłodne zimowe wieczory. Słodkawe ale nie zalepiające. Nieco mocniejsze ale nie wprost alkoholowe. Aromatyczne i bogate w smaku dzięki dodatkowi naturalnych soków i przypraw korzennych. Idealne do przygotowania piwa grzanego. Skład piwa zimowego: woda, słód jęczmienny (jasny, monachijski i karmelowy), soki ze śliwki, gruszki i cytryny, kłącze imbiru, laska cynamonu, goździki, cukier, miód wielokwiatowy, chmiel, drożdże. Ekstrakt brzeczki piwnej 15.1 P., alk. 6.0% vol.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Locate SellersMost RecentTicked By

3
Biroholik (1699) - Sosnowiec, Poland, POLAND - MAR 10, 2016
Archiwum

Browar Wąsosz - Zimowe rozgrzewające Styl : Piwo sezonowe. Alkohol: 6% obj. Ekstrakt: 15,1% wag. W aromacie i smaku jest bardzo słodko. Pojawiają się nuty owocowe: jabłko, śliwka i gruszka. Nuty przyprawowe: cynamon, imbir, goździki. Wyczuwalny także karmel i miód. Piwo można pić na zimno lub na ciepło w postaci grzańca.

2.9
radzik5555 (635) - Gdynia, POLAND - MAR 23, 2015
Butelka 0.5L.
Wygląd: Pomarańczowe, mocno zmętnione. Biała piana z małymi, średnimi i dużymi pęcherzykami. Firankuje.
Aromat: Przyprawowy, cynamon, goździki, miód, jasne słody i imbir.
Odczucie: Średnie wysycenie, ciało średnie, faktura pudrowa.
Smak: Bardzo słodkie, miód, cynamon, goździki, lekko gryzące. Goryczka niska, przyprawowa.
Całość: Nie zupełnie moja bajka, bardzo słodkie.

3.5
Hoppy_Luke (2175) - Poznań, POLAND - MAR 5, 2015
Piwa z taką nazwą i taką etykietą zazwyczaj do mnie nie przemawiają. Jednak ostatnio trafiłem ciekawe zimowe piwa, a to robi Browar Wąsosz, więc się skusiłem. Nieco mętne, w kolorze ciemnomiedzianym, z całkiem pokaźną białą pianą. W aromacie można wyczuć owoce, ale na pierwszy plan wysuwają się cynamon i goździki. Nie inaczej jest w smaku. Intensywny, ale nie natarczywy cynamon a na dodatek goździki i imbir. Trochę śliwki i cytryny również można było poczuć. Czy zimowe jest rozgrzewające - nie określiłbym go w ten sposób (chyba, że po podgrzaniu - a tego nie lubię), jednak jest w tym piwie coś, co rzeczywiście sprawia przyjemność w zimowy wieczór!

3.1
Derbeth (1194) - Kraków, POLAND - MAR 2, 2015
Bottle. Light orange colour, sparkling, small head. Lots of ginger, natural honey, a bit of allspice, bitter finish. High sweetness, light bitterness. Not too sweet, quite ok.

3.8
koshack (2107) - Gdañsk, POLAND - MAR 2, 2015
Piana drobna, biała, ozdobiła szkło. Kolor bursztynowy, mocno zmętnione. W aromacie cynamon, kojarzący się z szarlotką, sugeruje tez nuty jabłkowe. Lekkie nuty pomarańczy. Wyczuwalna gruszka i goździki. W smaku słodkawe, ale nie za słodkie. Lekko pomarańczowe, lekki pieczenie imbiru. W smaku wyczuwalna śliwka, taka jak w soku z Tymbarka. Jest goryczka, która nie pozwala zapomnieć, że mamy do czynienia z piwem. Bardzo udana kompozycja na zimę.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5