Widawa 5th Anniversary Imperial Porter Rum BA

overall
99
100
style
Brewed by Browar Widawa
Style: Smoked
Chrząstawa Mała, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 34   MEAN: 4.06/5.0   WEIGHTED AVG: 3.95/5   EST. CALORIES: 345   ABV: 11.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Smoked Baltic Porter Jamaican Rum Barrel Aged - 27.5 Blg

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


4.3
evannell (1518) - Krak�w, POLAND - JAN 18, 2018
Czekoladowo-brunatne, mętne piwo. Zapach to głównie beczka. W smaku rum i świetny Stout/Porter. Wędzonych nut jak dla mnie tylko troszeczke, jak na lekarstwo. Zajebiste.

4.4
PabloZab (1751) - Wroclaw, POLAND - JAN 9, 2018
Butelka 375ml (BB 31.12.2018). Czarne, nieprzejrzyste z cienkim, brązowym kożuszkiem piany, która opadając wyraźnie oblepia ścianki szkła. Aromat intensywny, głównie wędzony z nutami szyneczki, gorzkiej czekolady i delikatną nutą słodkiego alkoholu w tle. W smaku słodkawe z wyraźną wędzonką, która w połączeniu z alkoholem, nomen omen bardzo dobrze ukrytym, przyjemnie szczypie w język. Po kilku łykach czuć wyraźne rozgrzewanie od środka, bardzo przyjemne. Piwo jest gęste, oleiste i mimo delikatnego szczypania na języku gładkie, świetnie ułożone, idealne piwo na świętowanie 5-tej rocznicy. Nic tylko czekać kolejne 5 lat. Gratulacje Wojtek!

4.3
kucharz (180) - Rzeszów, POLAND - JAN 7, 2018
geste, slodkie, oleiste, gladkie, z rozgrzewajacym alkoholem- wrazenie jakby to piwo zostalo przelane do swiezej, nie do konca oproznionej beczki. Wysycenie niskie, co nie jest zaskoczeniem przy 11% alko, piana szybko opada do pierscienia... w aromacie i smaku dymna wedzonka, czekolada, praliny, kukułki, jest rumowo, ale beczkowa wanilia odzywa sie dopiero gdzies na koncu... swietne piwo.

4.2
DonGregorio (617) - POLAND - JAN 1, 2018
Bottle. Black colour, small, creamy, beige head. Aroma of smoke, dark chocolate, coconut, dried fruits, with notes of rum and peat. Taste is medium to heavy sweet and light to medium bitter, of chocolate, coconut, dried fruits, plums, smoke, with notes of molasses, wood, peat, light roasty. Bittersweet smoky chocolate finish. Body is close to full, texture is oily, thick, carbonation is soft to average. Very tasty smoked porter, great flavour depth, good balance between rum barrel, porter and smoke.

4.1
gr_pa (918) - siemianowice, POLAND - DEC 31, 2017
Czarne, klarowne, niezła piana. Aromat: rum, melasa/trzcina, wędzonka, wanilia, alkohol, czekolada. Słodkie, pełne, średnia do niskiej goryczka. Sporo czekolady, przełamanej rumem i słodyczą, chyba nawet bardziej w kierunku tej słodyczy. Mokre drewno i wędzonka na finiszu. Fajnie zbalansowane, ale dość mocno alkoholowe.

3.8
KW92 (1711) - Warszawa (Warsaw), POLAND - DEC 31, 2017

Zapomniane notatki z WFP7
AROMAT : Intensywny. Kapitalny zapach. Dominuje beczka... tzn. rum.
SMAK : Słodkawe (od rumu).
OGÓLNIE : Tak, zaledwie tyle byłem w stanie napisać. Było tak dobre, że wolałem cieszyć się tą chwilą i ją celebrować niż pisać notatki...ale było warto! Na szczęście był moment na ocenę: 9*3*7/8*4*15/16

4.3
lkowalkowski (589) - POLAND - DEC 30, 2017
Barwa ciemna, brunatna, prawie czarna. Piana niska, średnio pęcherzykowata, niezbyt trwała. Aromat intensywny, wędzony, trochę rumowy, wyraźna beczka, gorzka czekolada. W smaku dosyć gładkie, przyjemnie wędzone, czekoladowe. Jest rum, beczka. Nie ma alkoholu. Bardzo deserowe. Dobre.

3.9
Laharem (103) - POLAND - DEC 24, 2017
Piwo czarne z lekką nietrwałą pianą. W aromacie na pierwszym miejscu ogniskowa wędzonka, poza tym ciemne owoce, karmel, trochę szlachetnego alkoholu. W smaku wędzonka, gorzka czekolada, kawa, trochę beczki. Spodziewałem się więcej beczki, tutaj się lekko zawiodłem, ale równocześnie obawiałem się, że piwo będzie ulepkowate, tutaj na plus. Piwo niewątpliwie jest dobrze ułożone, wędzonka nie dominuje i nie przykrywa reszty aromatów, alkohol również świetnie ukryty. Mam nadzieję, że Bourbon BA będzie bardziej beczkowe :)

4
msbernac (2921) - Krakow, POLAND - DEC 23, 2017
Bottle Aroma-smoke, rum, caramel, chocolate, Appearance-brown, hazy, brown foam, Taste-medium sweetness, lightly sour, lightly bitter, Palate-full body, oily feel, average carbonation, long finish, Overall-very good

4
puren (1325) - Gdańsk, POLAND - DEC 13, 2017
PREZENTACJA: czarne ze średnio obfitą pianą, która opada od obrączki i nie zostawia śladów na ściance szkła;
AROMAT: zaraz po nalaniu dominuje szynkowa wędzonka, ale szybko ustępuje wanilii, wiśniom, kokosowi i drewnu, a także delikatnemu alkoholowi;
ODCZUCIE: ciało jest wysokie, nisko nasycone, gładkie, zaklejające, rozgrzewa przełyk;
SMAK: wędzonka i czekolada przeplatają się z wiśniami, wanilią i drewnem, na koniec przychodzi solidne uderzenie toffi i lekkie czekoladowej goryczki;
OGÓLNIE: bardzo smaczne, choć połączenie wędzonki z beczką nie przekonuje mnie do końca.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5