overall
90
84
style
Brewed by Browar Widawa
Style: India Pale Ale (IPA)
Chrząstawa Mała, Poland
Serve in Shaker, Tulip

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 13   MEAN: 3.67/5.0   WEIGHTED AVG: 3.5/5   EST. CALORIES: 186   ABV: 6.2%
COMMERCIAL DESCRIPTION
16' Blg, Vermont IPA

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3
puren (1355) - Gdańsk, POLAND - JAN 13, 2018
PREZENTACJA: niemal klarowne, brudno pomarańczowe, bardzo obfita, kremowa piana powoli osiada do chmury, na ściance pozostawia kilka plamek;
AROMAT: bardzo intensywny - mango, cytrusy ;
ODCZUCIE: ciało średnie, średnio nasycone, gładkie, lekko kleiste ;
SMAK: multiwitamina, landrynki, mandarynki, wyraźna biszkoptowo-trawiasta goryczka;
OGÓLNIE: całkiem przyzwoite piwo; jego największym atutem jest zapach, a wadą zbyt agresywna goryczka.

3.4
PabloZab (1769) - Wroclaw, POLAND - NOV 19, 2017
Butelka 330ml (BB 01.2018). Piwo delikatnie zmętnione o ciemno-bursztynowej barwie. Piana biała, drobniutka, obfita i trwała, która opadając dokładnie oblepia ścianki szkła. Aromat początkowo cytrusowy ale szybko do głosu dochodzi nuta słodowa, nieco ciasteczkowa. W smaku również nuta słodowa jest na pierwszym miejscu, goryczka jest niezbyt wysoka, cytrusowa z niewielkimi akcentami żywicznymi. Piwo jest dość gładkie, lekkie w odbiorze z niewielkim alkoholem na finiszu, który nieco rozgrzewa w gardle. Ogólnie nic specjalnego jeśli chodzi o styl new england ipa, na pewno wpływ na ocenę ma bliski termin ważności.

4.2
Grisza77 (913) - Poznań, POLAND - NOV 18, 2017
Złote, zamglone piwo o obfitej pianie, która zdobi szkło i pozostaje do końca w formie warstewki na powierzchni. Aromat bardzo intensywny, słodki, owocowy, głownie owoce tropikalne i trochę cytrusów oraz guma balonowa. W smaku głownie owoce tropikalne. Goryczka średnia. Ogólnie bardzo fajne IPA, rewelacyjny aromat i pijalność to jego główne cechy.

3.8
diamonnd (82) - POLAND - OCT 30, 2017
Piana drobnopęcherzykowa. W aromacie głównie owoce tropikalne oraz może trochę guma balonowa. Mega gładkie i jednocześnie treściwe. Owocowe w smaku. Goryczka dość niska i krótka. Przyjemne, nieźle pijalne.

3.6
PLN_Beatz (392) - POLAND - OCT 27, 2017
Beer with nice hopy aroma of fruits with grassy notes. Dry in taste with very strong bitterness and fizzy carbonation in palate. Cloudy gold colour body with big white foamy. Overall good beer but in my option is more AIPa than NEIPA.

3.3
rafael52 (1819) - Łódź, POLAND - OCT 10, 2017
W zapachu sporo aromatów chmielowych, owocowych, lekko żywicznych, brakuje trochę estrów. W smaku wyraźna pełnia, trochę słodyczy, lekko karmelowej, wyraźne nuty chmielowe, owocowe, goryczka lekko w kierunku średniej. Jako AIPA zasłużyło by na wyższą ocenę, niestety brak cech new england.

3.1
mgajdaczewa (2382) - Katowice, POLAND - OCT 10, 2017
Jedno z tych piw, do których ma sie mieszane odczucia. W jednym łyku gładkie i bardzo przyjemnie owocowe, w innym szorstko słodowe, z przejrzałą, nadgniłą owocowością. Całościowo średnio.

4
rafax (487) - POLAND - OCT 6, 2017
Bottle. Dark orange to brown, completely hazy, with quite big, frothy and pretty solid head. Good lacing. Strong hoppy, citrus, flowers aromas with significant note of diesel and resins. Taste is sweet, rather light body and quite dry, with strong bitterness in the finish. Very good!

4
zboj (475) - POLAND - SEP 27, 2017
Warka z datą przydatności na butelce 22.12.2017. Piwo w barwie bursztynowe, lekko zmętnione. Wysycenie średnia, piana dość obfita, stopniowo redukująca się do opaski i zostawiająca koronkę na szkle. W aromacie mieszanka nut owoców tropikalnych oraz sosnowo - żywicznych. W smaku dobrze zaznaczona goryczka o żywicznym profilu, ale również sporo słodowej słodyczy w posmaku. Efekt końcowy bardzo harmonijny i świetnie pijalny.

3.9
acemilan (497) - POLAND - SEP 25, 2017
Mętne, o barwie bursztynowej, z ładną, obfitą pianą. Aromat cytrusy, tropiki. W smaku podobnie. Fajny, idealny finisz. Bardzo dobra vermont IPA


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5