Widawa & Karol Drzazga Grand Prix RIS

overall
78
21
style
Brewed by Browar Widawa
Style: Imperial Stout
Chrząstawa Mała, Poland
Serve in Snifter

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 29   MEAN: 3.48/5.0   WEIGHTED AVG: 3.41/5   EST. CALORIES: 267   ABV: 8.9%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Grand Prix RIS - 22 Blg
Piwo według receptury Karola Drzazgi, wersja komercyjna uwarzona w Browarze Widawa piwa, które zdobyło Grand Prix podczas XI. Konkursu Piw Domowych we Wrocławiu.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Statistics
 • Locate Sellers
3.4
Bush_Docta (487) - - MAR 11, 2018
Piwo czarne, z lekkimi prześwitami, spora piana, która po pewnym czasie ginie. W aromacie ciemne owoce, kakao, jakby orzech?, kawa z mlekiem, kawa zbożowa. W smaku też owoce, kawa, paloność, czekolada deserowa, czekolada z rodzynkami, lekka kwaskowość. Ciało średnie, alkoholu prawie nie czuć, palony finisz. Ewidentnie w stronę owocowego poszło to piwo.

3.8
kRadek (106) - Sosnowiec, POLAND - JAN 10, 2018
[degustacja 3.11.2017r, ocena na podstawie notatek] Ciemnobrązowe, mętne, z trwałą beżową pianą. W aromacie przede wszystkim kawa, dalej praliny, gorzka czekolada (taka z 90% zawartością kakao). W smaku gładkie, kawowo-czekoladowe, mocno palone, wręcz lekko kwaskowe, wyczuwalne nuty marcepanu, pralin, wiśni, suszonych śliwek. Alkohol świetnie ukryty, ciało średnie.Półwytrawne, goryczka średnio intensywna, palona, długi kakaowo-kawowy posmak.

3
Jagienka (471) - Łask, POLAND - DEC 24, 2017
UPDATED: DEC 24, 2017 Butelka. Barwa ciemno brunatna, nie przejrzyste. Piana drobna, beżowa, szybko zanika. Aromat palone. W smaku kwaskowate, palone. Goryczka ziołowa, na poziomie niskim. Piwo nisko nasycone, dość pełne.

3.1
Dzoshu (319) - Warszawa, POLAND - NOV 18, 2017
Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. Piana: Niezbyt obfita ale drobno-pęcherzykowa, oblepia szkło, redukuje się do warstwy na powierzchni. Zapach: Palone słody, dym z ogniska, kawa zbożowa. Pachnie przyjemnie, chociaż mało risowo. Smak: Palone zboże, owies. Raczej mało ciała. Goryczka wysoka ale krótka, popiołowa. Wysycenie: Średnie, OK. Opakowanie: Zgrabna etykieta, niedokładny skład. Uwagi: Warka 01.11.2017 Z czasem stało się jakby bardziej wodniste, mniej aromatyczne. Przypomina bardziej schwarzbier niż stout. Smaczne ale raczej nie tego człowiek spodziewa się po stylu.

3.8
lkowalkowski (661) - POLAND - SEP 20, 2017
Ciemnej barwy. Piana niska, drobna, beżowa. W aromacie głównie czekolada i kawa. Co potwierdza się w smaku. Jest goryczka. Alkohol dobrze ułożony. Fajne piwo.

3.8
Manslow (2045) - Warsaw, POLAND - SEP 1, 2017
Butelka 500ml. pite w domu. Barwa czarna nieprzejrzyste, piana znikoma szybko znika. Aromat kawowy z czekoladą. W smaku wytrawne, goryczka na poziomie znowu kawa i czekolada, alkohol dobrze ukryty, bardzo dobre piwo.

3.9
easyrest (129) - POLAND - AUG 13, 2017
28/6/2017 Backlog, z czasów przed założeniem konta w ramach uzupełnienia profilu.

3.5
mati128xd (320) - POLAND - AUG 11, 2017
Warka do 01.11.2017. Kolor czarny, nieprzejrzysty. Piana drobna i szybko znika. W zapachu bardzo wyrazna kawa zbozowa, ktora przykrywa wszystko. W smaku dominuje kawa, ale zaczyna sie pojawiac gorzka czekolada. Finisz jest palony i kawowy. Piwo nie jest slodkie, ma srednia goryczke. Najwieksza zaleta jest zero alkoholu, absolutne zero. Konsystencja jest srednia, lubie jak jest bardziej oleiste. Brakuje mu tez troche slodyczy i czekolady czy kakao, zatem jest bez szalu, ale to nadal dobry RIS

3.4
alteregoo (1908) - Kalisz, POLAND - AUG 4, 2017
Piana nieduża, brązowa, szybko opada do firanki. Barwa czarna z brązowymi refleksami. Aromat mocno kawowy, przy czym jest to kawa zbożowa i kawa po turecku, do tego gorzka czekolada i palone słody. Smak półsłodki, również wyraźnie kawowy, palony, tytoniowy, jest troszkę kawowej kwaśności, troszkę popiołowości, troszkę pumpernikla... Goryczka średnia, wysycenie niskie, lekko oleiste, szorstkie, z nieźle ułożonym alkoholem.
Mocno palony, nie #teamslodyczka, lekko kwaskowy RIS, poprawny, aczkolwiek nie w moim guście.

3.7
PabloZab (1802) - Wroclaw, POLAND - JUL 30, 2017
Butelka 0.5l (BB 01.11.2017). Czarne, nieprzejrzyste z bezowa piana o kremowej konsystencji. Aromat dominuje kawa, gdzies dalej sa nuty palone, palonego zboza, gorzkiej czekolady. W smaku kawa i jeszcze raz kawa podana na wytrawnie z minimalnym slodkawym, slodowym finiszem ale gubi sie przy dlugim, wytawnym kawowoym finiszu. Piwo jakos ciala za duzo nie ma, ma sie wrazenie ze jest bardzo lekkie w odczuciu, alkohol bardzo dobrze schowany choc po kilku chwilach czuc rozgrzewanie od srodka. Przyjemny ris ale niczy spaecjalnie nie porywa no chyba, ze ktos przepada za kawa, ja wole czekolade.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5