Widawa & Karol Drzazga Grand Prix RIS

overall
81
23
style
Brewed by Browar Widawa
Style: Imperial Stout
Chrząstawa Mała, Poland
Serve in Snifter

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 25   MEAN: 3.5/5.0   WEIGHTED AVG: 3.43/5   EST. CALORIES: 267   ABV: 8.9%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Grand Prix RIS - 22 Blg
Piwo według receptury Karola Drzazgi, wersja komercyjna uwarzona w Browarze Widawa piwa, które zdobyło Grand Prix podczas XI. Konkursu Piw Domowych we Wrocławiu.

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.8
lkowalkowski (472) - POLAND - SEP 20, 2017
Ciemnej barwy. Piana niska, drobna, beżowa. W aromacie głównie czekolada i kawa. Co potwierdza się w smaku. Jest goryczka. Alkohol dobrze ułożony. Fajne piwo.

3.8
Manslow (1807) - Warsaw, POLAND - SEP 1, 2017
Butelka 500ml. pite w domu. Barwa czarna nieprzejrzyste, piana znikoma szybko znika. Aromat kawowy z czekoladą. W smaku wytrawne, goryczka na poziomie znowu kawa i czekolada, alkohol dobrze ukryty, bardzo dobre piwo.

3.9
easyrest (87) - POLAND - AUG 13, 2017
28/6/2017 Backlog, z czasów przed założeniem konta w ramach uzupełnienia profilu.

3.5
mati128xd (277) - POLAND - AUG 11, 2017
Warka do 01.11.2017. Kolor czarny, nieprzejrzysty. Piana drobna i szybko znika. W zapachu bardzo wyrazna kawa zbozowa, ktora przykrywa wszystko. W smaku dominuje kawa, ale zaczyna sie pojawiac gorzka czekolada. Finisz jest palony i kawowy. Piwo nie jest slodkie, ma srednia goryczke. Najwieksza zaleta jest zero alkoholu, absolutne zero. Konsystencja jest srednia, lubie jak jest bardziej oleiste. Brakuje mu tez troche slodyczy i czekolady czy kakao, zatem jest bez szalu, ale to nadal dobry RIS

3.4
alteregoo (1674) - Kalisz, POLAND - AUG 4, 2017
Piana nieduża, brązowa, szybko opada do firanki. Barwa czarna z brązowymi refleksami. Aromat mocno kawowy, przy czym jest to kawa zbożowa i kawa po turecku, do tego gorzka czekolada i palone słody. Smak półsłodki, również wyraźnie kawowy, palony, tytoniowy, jest troszkę kawowej kwaśności, troszkę popiołowości, troszkę pumpernikla... Goryczka średnia, wysycenie niskie, lekko oleiste, szorstkie, z nieźle ułożonym alkoholem.
Mocno palony, nie #teamslodyczka, lekko kwaskowy RIS, poprawny, aczkolwiek nie w moim guście.

3.7
PabloZab (1648) - Wroclaw, POLAND - JUL 30, 2017
Butelka 0.5l (BB 01.11.2017). Czarne, nieprzejrzyste z bezowa piana o kremowej konsystencji. Aromat dominuje kawa, gdzies dalej sa nuty palone, palonego zboza, gorzkiej czekolady. W smaku kawa i jeszcze raz kawa podana na wytrawnie z minimalnym slodkawym, slodowym finiszem ale gubi sie przy dlugim, wytawnym kawowoym finiszu. Piwo jakos ciala za duzo nie ma, ma sie wrazenie ze jest bardzo lekkie w odczuciu, alkohol bardzo dobrze schowany choc po kilku chwilach czuc rozgrzewanie od srodka. Przyjemny ris ale niczy spaecjalnie nie porywa no chyba, ze ktos przepada za kawa, ja wole czekolade.

3.2
crim (410) - POLAND - JUL 20, 2017
bardzo wytrawny, malo ciala, delikatana kawka z czekolada, bardziej jak jakis fes smakuje, ogolnie ok jak na ris to slabusio

3.8
balwanekfigo (232) - POLAND - JUL 18, 2017
Intensywny aromat kawy i ciemnej gorzkiej czekolady plus delikatna nuta wiśni w czekoladzie. Niskie wysycenie, wytrawne, wyraźna goryczka, nuty kawy i czekolady, całość trochę wodnista. Piwo rozgrzewa ale alkohol dobrze ukryty.

3.4
bjorn77 (664) - Kraków, POLAND - JUL 13, 2017
Aromat: bardzo przyjemny i intensywny, słodki, czekolada, suszona i wędzona śliwka, praliny, marcepan, kakao. Wygląd: czarno brunatne, kremowa i niewielka pianka drobnopęcherzykowa, szybko zanika. Smak: czekolada, kawa, kawa zbożowa, suszona śliwka, dużo nut palonych, palony jęczmień. Dosyć wytrawne, słodyczy nie za wiele, słodycz w postaci gorzkiej czekolady, sporo kawowej cierpkości, mocna paloność, wyraźny palony jęczmień. Ciała nie jest tu za wiele, ułożone nie najgorzej. Niezłe piwo, choć dość ubogie. 8/4/6/3/13

3.7
kluczbork (502) - Wroclaw, POLAND - JUL 12, 2017
Bottle. Aroma- nice cocoa, with chocolate, some coffee and cherries in the background. Black, unclear, with a brown, medium head, which reduces to a ring. Taste- coffee, with red fruits and oatmeal notes play the main role. Cocoa and chocolate are in the background. Quite dry, smooth, with a medium, roasty bitterness. i’m missing the aftertaste a bit- it feels a bit empty at the end. Medium-bodied, with a minimal carbonation. Not bad, but I’ve tried many better non-barrel-aged RIS from Poland.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5