Widawa Lato Czeka z Mango i Marakują

overall
87
96
style
Brewed by Browar Widawa
Style: Fruit Beer
Chrząstawa Mała, Poland
Serve in Flute, Shaker

bottled
available

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 11   MEAN: 3.69/5.0   WEIGHTED AVG: 3.5/5   EST. CALORIES: 147   ABV: 4.9%
COMMERCIAL DESCRIPTION
American Wheat with mango and passionfruit, 11.8°Blg Idealna na lato amerykańska pszenica warzona z dodatkiem owoców mango i marakui.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Locate Sellers
4
Procent (722) - POLAND - NOV 5, 2017
Bardzo ładny aromat - głownie owoce, marakuja na pierwszym planie. Intensywny, bogaty, świeży. W smaku natomiast owoce schodzą na drugi plan, a na pierwszym mamy cytrusy i zdecydowanie charakter american wheat. Jest też spora goryczka jak na styl. Całość wytrawna, orzeźwiająca. Bardzo dobrze i zdecydowanie nie ułagodzone, na co może wskazywać aromat. Gratulacje Widawa!

3.5
daniele (10170) - ITALY - OCT 21, 2017
on tap oro carico torbida buona schiuma fruttata mango amaro medio filo vegetale

3.4
jacobarts (274) - Aarhus, DENMARK - OCT 6, 2017
Bottle bought in a bottleshop in Krakow, Poland. Orange color with lasting white head. Aroma; mango, hay, bar-toilet. Taste: Mango, hay, some soap. Medium bitter. Fine beer at a good price (8zl)

3.8
alteregoo (1914) - Kalisz, POLAND - AUG 22, 2017
Z kranu w Piana. Żółto złote, mocno opalizujące, z nieduża piana. Aromat intensywnie marakujowy, mangowy, pszeniczny. W smakku podobnie, polslodkie, króluje sok z mango, marakujiwy, banan, mandarynka i pszenica. Goryczka średnia, grejpfrutowa. Niskie wysycenie, pijalne i rzeskie.

4.4
evannell (1646) - Krak�w, POLAND - AUG 16, 2017
Tak pięknego połączenia marakui i mango dotąd nie znałem. Potężne uderzenie marakui na początku, a zaraz po nim, zmieszane z żywicami chmielowymi, mango. W smaku nawet mocny kwasik, w tle Ameryka. Świetne piwo!

3.8
PabloZab (1804) - Wroclaw, POLAND - AUG 10, 2017
Butelka 330ml (BB 08.08.2017). Aromatyczne, owocowe, tropikalne z porządnym goryczkowym kopem. Orzeźwiające i pijalne, świetnie gasi pragnienie.

Tap (8.WFDP, Wrocław). Tym razem wersja z dodatkiem mango i marakui. Bardzo owocowe, zarówno w aromacie i smaku, choć nie brakuje cytrusów i sporej goryczki, ciut ściągającej. Niemniej piwo jest przyjemnie orzeźwiające, aromatyczne i porządnie nachmielone.

3.2
fidgetymidget (547) - Warsaw, POLAND - AUG 8, 2017
Spoko lekkie, sporo mango, lekki kwasek, dosy? granulatowe. Brakuje troch? owocowej s?odyczy i ta granulatowa goryczka mog?aby by? ni?sza

4.3
dawid007 (126) - Kraków, POLAND - JUL 21, 2017
kolor: zólto-pomaranczowe, lekko metny aromat: bardzo przyjemny, cytrusy, owoce tropikalne, Smak: Bardzo dobre, nieslodkie, bardzo wyrazne mango, ma charakter piwa pszenicznego z swietna cytrusowa goryczka która jest dosc wysoka, wszystko swietnie zbalansowane, super piwo

3.4
Koelschtrinker (22726) - Köln (Cologne), GERMANY - JUL 17, 2017
Fruchtiger Mango Geruch. Im Antrunk sind fruchtige Noten zwar deutlich vorhanden, allerdings dominiert die Hopfigkeit, die die Frucht in Teilen verdrängt. Trockene Hopfenöle, dennoch süffig, ziemlich bitter zum Ende. Stimmig, speziell. 11/9/11/11//11

3.6
bjorn77 (961) - Kraków, POLAND - JUL 7, 2017
Bardziej owocowa AIPA niż wheat ale. Aromat cudowny, mega owocowy, niesamowicie świeży, soczysty i naturalny. Jakby wąchać świeżutkie, właśnie przekrojone tropikalne owoce zerwane prosto z drzewa. Z wyglądu brązowo złociste, mętne, pian biała, niewielka. Marakuja i mango tu rządzą, dalej są pomarańcze i czerwone oraz białe grejpfruty. Goryczka kontrowersyjnie jak na styl duża, przykrywa wszystkie element pszenicy, została z niej tylko gładkość w tym piwie. Goryczka grejpfrutowa i żywiczna, chwilkę zalegająca, mi nie przeszkadza w żadnym wypadku, ale jak na ten styl to za duża. Wytrawne, jest tu tylko lekka owocowa słodycz. Bardzo orzeźwiające i pijalne, wysycenie spore, ciało lekkie ale piwo nie jest w żadnym wypadku wodniste. Największy plus tego piwa, to doskonale wpasowane, pachnące i świeżo smakujące mango i marakuja, rzadko spotykam tak naturalny i świeży smak i aromat. Minus to za duża goryczka zagłuszająca nuty pszeniczne. Ogólnie dobre. 9/3/7/3/14


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5