overall
60
85
style
Brewed by Browar Widawa
Style: Wheat Ale
Chrząstawa Mała, Poland
Serve in Shaker, Weizen

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 20   MEAN: 3.33/5.0   WEIGHTED AVG: 3.27/5   EST. CALORIES: 147   ABV: 4.9%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Nowy Baran - wroclawskie piwo pszeniczne, niefiltrowane, niepasteryzowane. Sklad: woda, slod pszeniczny, slod jeczmienny, drozdze piwowarskie, drozdze piekarskie. Alk. 4.9 %, ekst. 11.8 P

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.8
beton (700) - Tarnobrzeg, POLAND - MAY 4, 2017
Piwo skonsumowane. Ocena na podstawie retrospekcji w celu uzupełnienia profilu.

2.5
KW92 (1643) - Warszawa (Warsaw), POLAND - JUL 23, 2015
UPDATED: DEC 23, 2015
WYGLĄD: Barwa złota, mętne. Piana drobna, średniej wysokości.
AROMAT: Mało intensywne. Zboża i nic poza tym.
SMAK: Słody i.. nic poza tym. Goryczka niska, krótka. Jedno wymiarowe, nudne i generalnie słabo dopracowane.

2.8
wiwetu (87) - Warsaw, POLAND - MAY 24, 2015
Pite dość schłodzone, więc nie wszystko wyszło jak trzeba, ale nawet po leciutkim ogrzaniu widać, że klasyczne aromaty i smaki weizenowksie (banan, goździki), są tu w ogranicznym wymiarze. Ciemniejsza, mętna barwa. Nie porywa niczym. Nie boli, ale i nie grzeje. Nie powtarzać.

3.7
PabloZab (1701) - Wroclaw, POLAND - MAY 4, 2015
Tap (VI FDP). Piwo zmetnione o barwie ciemnego zlota. W aromacie i smaku charakterystyczne nuty weizenowe, przy czym piwo jest lekkie i delikatne, przyjemne i pijalne.

3
Hoppy_Luke (2026) - Poznań, POLAND - JAN 30, 2015
Biały Baran, to piwo pszeniczne znane niegdyś we Wrocławiu. Receptury przepadły i Pan Wojciech Frączyk, piwowar z Widawy postanowił uwarzyć własną interpretację. I tak oto mamy Nowego Barana. Fermentowane na drożdżach piekarskich. Co z tego wyszło? Nie piłem na Festiwalu, gdzie piwo miało premierę, a wersję butelkową. Po przelaniu bursztynowe, mętne, z wysoką, dość sztywną pianą. W zapachu czuć nuty pszeniczne, ale nie są one zbyt intensywne. W smaku również dość nieznaczny posmak pszeniczny i lekko kwaśny. Jak dla mnie mało intensywne, zbyt wodniste. Spodziewałem się nieco innego efektu, choć przyznać należy, że jest pijalne i orzeźwiające. Traktuję to jako ciekawą próbę i eksperyment, ale nie zostanę fanem tego piwa!

3.3
radzik5555 (635) - Gdynia, POLAND - JUL 31, 2014
Butelka 0.5L.
Wygląd: Mętne, bursztynowe, piana biała, średnioobfita, szybko znika całkowicie, bez lacingu.
Aromat: Banany, goździki, świeża bułka, drożdże piekarskie.
Smak: Lekko kwaskowe, delikatne, podobne do hefeweizena ale z posmakiem rozmoczonej bułki, może nawet lekko kwas chlebowy> niska goryczka, orzeźwiające, przyjemne.
Odczucie: Faktura oleista, ciało średnie+, piwo dość gęste jak na taki ekstrakt, nasycenie CO2 średnie-.
Całość: Na ciepłe dni bardzo przyjemne, orzeźwiające. Ciekawe, lekkie piwko.

2.8
PawelD (311) - Gdańsk, POLAND - JUL 14, 2014
Piwo butelkowe. W zapachu banan. Kolor ciemnego bursztynu, kremowa piana, lekko mętne. W smaku kwaśne, lekko wodniste, pomarańcze i lekko szczypie w język od drozdzy piekarskich. Wysycenie średnie. Nic nie urywa.

3.2
tomekk1978 (1445) - Z±bki, POLAND - JUL 14, 2014
Barwa: ciemno bursztynowa / miedziana, wyraźnie zmętniona. Piana biała, drobno pęcherzykowa, niezbyt obfita, natychmiast opadająca i pozostająca tylko przy ściankach. Aromat: nieco bananowy, słodki, chlebowy, choć bardziej niż piwo pszeniczne przypomina mi Koniec Świata z Pinty. Smak: słodowy, umiarkowanie słodki, lekko kwaskowy. Nieco pusty i płaski, jakby zubożona wersja w/w piwa. Nowe piwo z Widawy uwarzone z okazji V Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. Jest próbą odtworzenia tradycyjnych receptur piw z tego regionu. Było fermentowane na drożdżach piekarniczych oraz dofermentowywane na S-04. W zasypie dominuje słód pszeniczny przez co skojarzenia z weizenem są na miejscu, ale wspomniane drożdże piekarnicze faktycznie upodabniają je chyba bardziej do Pintowej Sahti. W przeciwieństwie do niej Baran jest jednak dla mnie nieco za mało wyrazisty. Do spróbowania, ale nie będę do niego wracał.

3.7
Procent (690) - POLAND - JUL 3, 2014
W aromacie typowa pszenica - banany i goździki. Barwa bursztynowa, ciemniejsza, niż w typowej pszenicy. Piana niewielka, ale bardzo ładny lacing. W smaku także banan i goździki, a także słodowość. Goryczka niska, nasycenie wysokie. O dziwo, mimo niskiego ekstraktu, czuje się więcej ciała, niż bym podejrzewał. Warka do 30.07.2014r.

3.8
Fluxing (561) - POLAND - JUN 15, 2014
Warka 29.06.2014. Kolor ciemnopomaranczowy, dosc mocno zmetnione. Piana wysoka, grubopecherzykowa, szybko opada do zera. W zapachu intensywny banan i gozdzik, lekkie cytrusy, karmel i zbozowosc. W smaku wytrawne, ale jednoczesnie lekko slodkawe, dosc mocno kwaskowate, reszta smaku to powtorka z aromatu, minimalne drozdze. Goryczka minimalna, aromat trawiasty. Wysycenie srednie. Piwo bez szalu, ale bardzo pijalne i orzezwiajace.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5