Widawa Porter Bałtycki Wędzony 24° Sherry BA

overall
97
92
style
Brewed by Browar Widawa
Style: Baltic Porter
Chrząstawa Mała, Poland

bottled
available

on tap
available

Regional Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 48   WEIGHTED AVG: 3.74/5   SEASONAL: Winter   EST. CALORIES: 330   ABV: 11%
COMMERCIAL DESCRIPTION
24 BLG Baltic Smoked Porter Sherry Barrel Aged

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


4
rafikxx (27) - POLAND - NOV 3, 2017
UPDATED: NOV 3, 2017 Butelka, data 10.12.2017. Aromat waniliowy, dym torfowy i karmelki. Smak zniewalający słodyczą, gładkością wręcz aksamitem. Goryczka lekka i nienachalna. Długi posmak beczki. Alkohol zupełnie niewyczuwalny. Piwo niesamowicie zbalansowane, ułożone i zrównoważone. Sztos po trzykroć. Aż żal że to tylko 330 ml.

4.4
MasDen (483) - Mogilev, BELARUS - OCT 21, 2017
The smell of smoked whiskey (Ardbeg), prunes, smoked cheese. Black with a rack of brown foam. Flavor the same with aroma. Full body, light carbonation. Bitter finish moves into nice chocolate sweetness.

3.6
chrisko82 (1056) - Warszawa, POLAND - OCT 8, 2017
Piwo czarne, piana szybko redukuje się do obrączki delikatnie lepi szkło. W aromacie bandaże, ale fajne delikatnr, w tle majaczą owoce. W smaku wychodzi sherry jest też pumpernikiel, kawa. Alkohol pali w podniebienie. Dość wytrawne. Niskie wysycenie.

3.7
Mister_Li (1564) - GERMANY - SEP 28, 2017
Trübes, sehr dunkles Braun mit durchschnittlicher Schaumkrone. Malzig, leicht rauchig, reichlich Sherry, Trauben, rote Beeren, süß.

3.7
evannell (1391) - Kraków, POLAND - SEP 3, 2017
Przypomniało mi się, jak w 80-tych latach spalił się cygański barak w okolicy. To piwo jest dla mnie wariacją tego wspomnienia. To tak, jakbym pił wiśniówkę w zjaranym cygańskim baraku. Czuć nawet tę tekturę z ocieplenia. A może to bliższe zapachowi starych książek? Chyba bardziej w tę stronę. Chuj z Cyganami. Spalona Biblioteka. Propsy. Z ważniejszych rzeczy - Sherry niezbyt wiele, plus lekki aromat kabli. Fajne piwo.

3.7
lkowalkowski (504) - POLAND - AUG 30, 2017
Brunatnej barwy. Ładna bezowa piana. Drobno i średnio pęcherzykowata. Aromat średnio atrakcyjny. Głównie dym i delikatne wędzonka. Wyczuwalne nuty porterowe. Trochę pachnie jakby ziemią ogrodową. W smaku Sherry wyczuwalne. Mogło by być wyraźniejsze. Ogólnie ok ale szału nie robi.

4.3
zboj (377) - POLAND - AUG 28, 2017
Warka z datą przydatności na butelce 30.03.2018. Piwo w barwie brunatno-czarne. Wysycenie niskie, piana nieduża, szybko redukująca się do opaski, ale zostawiająca koronkę na szkle.W aromacie pierwsze skrzypce grają słody dymione, ale wędzonka o ogniskowym charakterze nie jest przesadzona. Bardzo dobrze komponuje się z nutami ciemnych owoców i aromatem szlachetnego alkoholu. W smaku wędzone ciemne owoce, pumpernikiel. W tej wersji Porteru Bałtyckiego Widawy beczka jest dobrze wyczuwalna. W posmaku da się wychwycić lekkie taninu z beczki i taką lekką winną kwaskowatość Sherry. Alkohol świetnie ułożony, lekko rozgrzewający. Generalnie bardzo harmonijny (w aromacie i smaku) i pijalny Porter Bałtycki.

3.2
Jashiu (1404) - Gdañsk, POLAND - JUL 19, 2017
(Bottle) The smokiness on this is tired, smells like a burp after eating a smoked sausage.Nice texture,almost thick. Not much sherry here,smoke rules.Barrel gave only the woody character which together with the smokiness doesn’t make it for me. Not this time.

4.2
alex_leit (5156) - Minsk, BELARUS - JUL 12, 2017
Bottle. Black color. Aroma: smoked, smoked cheese, caramel and prunes, sherry and smoked whisky. Taste: caramel and prunes, sherry, smoked, powerful, sweet.

4.2
mclaren14 (371) - £ód¼, POLAND - JUL 5, 2017
Aromat: z butelki przyjemna ogniskowa wędzonka na pierwszym planie, dalej czekolada, ciemne pieczywo i przypieczona skórka od chleba, na końcu wyraźne nuty drewniane, ze szkła już bardziej słodko, pumpernikiel i przpieczona skórka od chleba na pierwszym planie, dalej całkiem sporo beczkowego drewna, wyższe alkohole, kwaśne suszone owoce Wygląd: barwa czarna, nieprzejrzyste, piana gęsta, kawowa, drobnopęcherzykowa, trwała, opadając zostawia ładny lacing Smak: suszona śliwka, dosyć wyraźna wędzoność, kwaśny pumpernikiel, gorzka czekolada, skórka od chleba w sumie bardziej przypalona, lekka popiołowość, drogi alkohol, na finiszu bardzo wyraźne nuty drewniane, goryczka średnia w kierunku niskiej, ściągająca ale dosyć szlachetna Podniebienie: pełne, niskie nagazowanie, taninowe, sprawia wrażenie lekko gęstego, pijalność średnia Podsumowanie: przez leżak w beczce po sherry zrobiło się bardzo drewniane, niekiedy to nawet zaczyna dominować, do beczki po bourbonie dużo brakuje, ale tylko dlatego, że tamta wersja jest po prostu genialna


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5