Widawa Porter Bałtycki Wędzony 24° Bourbon BA

overall
100
99
style
Brewed by Browar Widawa
Style: Baltic Porter
Chrząstawa Mała, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 151   WEIGHTED AVG: 3.99/5   EST. CALORIES: 315   ABV: 10.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Smoked Baltic Porter Bourbon Barrel Aged - 24 BLG

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Statistics
 • Locate Sellers
4.4
szymon92 (252) - �ask, POLAND - MAR 4, 2018
W aromacie mamy ogniskowo-szynkową wędzonkę zmieszaną z bourbonową wanilią oraz zapachami typowo porterowymi, czyli kawą oraz czekoladą. Zapach jest bardzo intensywny i trwały. Piwo czarne, nieprzejrzyste. Piana niska, beżowa, drobnopęcherzykowa, zbita, szybko opada do cieniutkiego pierścienia, lacingu brak. W smaku jest świetnie. Tak samo jak w aromacie mieszają się się cechy wędzone, beczkowe i porterowe. Jest drewno, wanilia, gorzka czekolada, kawa oraz szynkowa wędzonka. Goryczka wysoka, kawowa. Wysycenie niskie. Piwo dosyć gęste, bardzo gładkie, treściwe oraz złożone. Typowo degustacyjna pozycja z lekko wyczuwalnym alkoholem, który jednak zupełnie nie przeszkadza. Każda składowa tego wywiązała się ze swoich zadań wzorowo. Idealnie zbalansowane cechy portera bałtyckiego w beczce po bourbonie. Świetne piwo.

4.3
Poncjusz (403) - POLAND - MAR 1, 2018
Degustowane rok od daty spożycia. Piana nikła, brązowa o grubej strukturze, szybko znika. Kolor czarny nieprzejrzysty, bez refleksów. W zapachu wędzony aromat niejednoznaczny - szynkowy i torfowy zarazem. Wspiera go bogato złożony drugi plan - karmel, kawa, czekolada, brązowy cukier, delikatna wanilia i popiół, zajawka biszkoptu, Smak podobnie zaczyna się od wędzonki, tu już bardziej torfowej, ale nienachalna. dalej wkraczają posmaki słodkie jak brązowy cukier, karmel, ciasto czekoladowe. Następuje przejście w smaki palonych słodów, beczkowe, deserowe. Finisz półwytrawny z goryczką paloności i kawy zbożowej. Rozgrzewający alkohol i gęstość piwa daje wrażenie ciepłej oleistej kawy z bourbonem zagryzanej ciastem czekoladowym. Bogate doznania i świetnie ułożony balans wędzonki, palonych słodów i beczki.

3.9
kovalski (20) - Kraków, POLAND - JAN 1, 2018
UPDATED: JAN 1, 2018 Fajny złożony aromat, słodki wędzony i mocno waniliowy. W smaku już mniej wędzonki. Zostaje za to waniliowa i ciasteczkowa słodycz. Jak na moje gusta, za mała kontra goryczkowa. Czuć lekko grzejący alkohol w przełyku.

4.5
joet (2682) - Wilsonville, Oregon, USA - DEC 24, 2017
UPDATED: DEC 24, 2017 black dark fruit plum and fig, smoke and coffee, slightly creamy feel, bits of spice, particulate. vanilla, wood. amazing

4.3
yoxik75 (492) - Wroclaw, POLAND - DEC 10, 2017
Uzupełnienie profilu notatki. Aromat, drewno wanilia, delikatnie wędzonka, lekko owocowo kwaskowy, winny. bardzo przyjemny Smak, gładki aksamitny, wyraźna gorzka czekolada, pełnia z lekką słodyczą, suszone owoce samej beczki mało w smaku ale wyczuwalna, piwo bardzo dobre pijalne, alkohol ukryty.

4.1
Laharem (151) - POLAND - DEC 6, 2017
Piwo brunatno czarne, piany praktycznie brak. W aromacie dominuje ogniskowa wędzonka, poza tym czekolada, nutka wanilii. W smaku również dominuje wędzonka, pojawia się więcej beczki, poza tym kawa, czekolada. Jak dla mnie najlepsze z wariacji Widawy na temat wędzonego portera (nie licząc 5th).

4.5
kucharz (200) - Rzeszów, POLAND - NOV 27, 2017
wedzonka szynkowo- dymiona jak przed Wielkanoca :) zdecydowanie slodyczka z czekoladowymi akcentami. swietne piwo.

3.9
MasDen (603) - Mogilev, BELARUS - NOV 8, 2017
Aroma of smoked oak, sweetness, dark chocolate. Dark with brown head. Malty sweetness, bourbon, roast coffee. Full-bodied, smooth, medium carbonation.

3.9
dzurek (575) - Szczecin, POLAND - NOV 4, 2017
Barwa czarna, nieprzejrzysta, piana drobnopęcherzykowa, beżowa. W zapachu głównie wędzonka w postaci ogniska, szynki. Spod niej wyłania się lekka czekolada i kawa. W smaku słodko od beczki, wędzonka już nie jest tak intensywna jak w aromacie, czuć też bardziej czekoladę i lekką wanilię. Wędzonka i beczka bardzo fajnie się uzupełniają. Piwo jest gęste, oblepia usta. Ma trochę nieułożonego alkoholu, jednak nie przeszkadza to jakoś bardzo.

4.3
szczupaczu (302) - Rurzyca, POLAND - OCT 31, 2017
Kto by pomyślał ... nie przepadam za wędzonymi piwami albo jak kto woli, piwami z wędzonką. To mnie oczarowało. Aromat - wędzonka, ale głównie wędzone owoce a nie jakaś tam szynka czy inna kiełbasa. Może ser ... W smaku jeszcze bardziej podkreślona intensywność ale pojawiają się, w zasadzie są, nuty waniliowe, gorzka czekolada. Ciała sporo, czuć że ulepek, przepięknie słodki, pije się niemożliwie lekko chociaż ciężar alkoholowo-ekstraktywny widoczny nie tylko na etykiecie. Piękne piwo, może to dziwne określenie ale takie po prostu jest. Wskakuje na top wypitych przeze mnie porterów bałtyckich a czeka mnie jeszcze uczta w postaci fifth anniversary ...oby się działo.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 16


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5