overall
48
21
style
Brewed by Browar Witnica
Style: Baltic Porter
Witnica, Poland

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 302   WEIGHTED AVG: 3.2/5   EST. CALORIES: 255   ABV: 8.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Export Germany, Sweden, USA.

Successfully exporting to Sweden, USA and Germany. Many medals and awards winner.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.2
buczykij (182) - Limanowa, POLAND - JAN 15, 2018
Ciemno brunatne, rubinowe refleksy, klarowne. Piana średnio obfita, drobna, beżowa, ładnie oblepia szkło. Aromat ciemnego pieczywa, wyczuwalny diacetyl. W smaku dominuje słodycz, nuta ciemnych słodów, minimalna goryczka i średnio niskie wysycenie. Ze względu na brak ciała piwo jest stosunkowo dobrze pijalne.

3.8
ROSE1962 (333) - POLAND - JAN 14, 2018
Ciemnobrązowe, nieprzejrzyste, z fajnym beżowym kożuszkiem i delikatnym lacingiem. W aromacie słód zwykły i palony (z butelki), bardzo lekka kawa z czekoladą, lekka kwaśność ale nie owocowa, masełko. Aromat delikatny można powiedzieć słaby. W smaku słodkie, słodowe, karmelowe, maślanie gładkie, kawowa goryczka na finishu, lekki alkohol ale ogólnie super ukryty. Smak również bardzo delikatny ale nie można już tutaj powiedzieć, że słaby, jest w porządku. Cielisty, pijalny. T

3.8
gaara1221 (328) - POLAND - DEC 27, 2017
Ciemne, ale widoczne refleksy (jak dla mnie porter powinien być smoliście czarny), niska piana ale się dość długo utrzymuje. Aromat nie jest zbyt intensywny, czuć karmel, suszone owoce palone ziarno, nie czuć alkoholu, chyba jednak nie jest źle. W smaku też nie jest źle, trochę za słodkie jak dla mnie.Ale czuć w smaku suszone owoce, jest goryczka na drugim planie. Bardzo fajnie ukryty alkohol i niskie wysycenie.

2.1
PlutonowyMan (906) - Baardegem, BELGIUM - DEC 25, 2017
Kolor ciemno brązowy z rubinowymi refleksami, klarowny. Piana jasno brązowa, wysoka i dość trwała, nie pozostawia zbyt wielu wąsów.\ Aromat nieco maślany, delikatnie palony z nutką owocową. Bez rewelacji a szkoda. Smak też nie zadziwia, ponownie tylko minimalnie palony z odrobiną ciemnych, nieco kwaskowy owoców. Niestety wyczuwalny jest alkohol w formie mało przyjemnego destylatu. Finisz goryczkowy, nie pomaga. Wysycenie średnie podobnie jak pełnia.

3.1
astronzz (43) - POLAND - DEC 9, 2017
UPDATED: DEC 9, 2017 Barwa: ciemno bursztynowa Piana: gesta, dlugo utrzymujaca sie Aromat: karmelowy, toffi, palone slody Smak: karmelowy, palone slody, nic szczególnego Piwo lekko wyklejajace, dosyc slodkie, umiarkowanie wysycone, dobrze ulozone, alkohol lekko rozgrzewajacy, nie zaburzajacy smaku. Niezly porter jak na ta polke cenowa

3.1
ciupakabra (263) - - NOV 30, 2017
Kolor: Burgundowy, klarowny. Piana: Beżowa, obfita, drobnopęcherzykowa, gęsta, bardzo trwała i pięknie zdobiąca szkło. Zapach: Głównie czekolada, zarówno gorzka jak i mleczna, w tle nieco paloności. Smak: Przesłodzona kawa, kawa zbożowa, pumpernikiel, przypieczona skórka chleba. Goryczka minimalna, wysycenie przeciętne, treściwość jak na portera za niska.

2.8
yoxik75 (458) - Wroclaw, POLAND - NOV 16, 2017
Witnicki Porter Lubuskie 28.06.2019 Piana drobna szybko opada do krążka. Kolor rubinowa czerwień wpadająca w czerń bez światła. Aromat landrynkowa słodycz, karmel, estry. Smak podobnie, wyraźne estry dochodzą melanoidyny karmel, pestki z wiśni. No nie jest to dobry porter, jest słodko, owocowo, ciała mało, prawie brak smaków ciemnych słodów. Słaby porter

3.6
Cybuch (621) - Muszyna, POLAND - NOV 7, 2017
W aromacie czekolada, palonosc, pumpernikiel, sliwka, przyjemny, typowo baltycki. Barwa ciemno brazowa, piana drobna, utrzymujaca sie. W smaku palone, czekoladowe, dosyc slodkie, przyjemne. Brakuje gestosci. Goryczka srednia, palona. Alkohol bardzo dobrze ukryty. Wysycenie niskie. Bardzo fajny za takie pieniadze.

2.9
Equilibrista (24) - ToruÅ„, POLAND - NOV 5, 2017
Smak intensywny na początku, później łatwo ginie. Spróbować na pewno warto.

3.5
AleMuse25 (251) - Gdańsk, POLAND - NOV 5, 2017
W zapachu paloność oraz lekko kawa. Ładna utrzymująca się małą piana. Barwa czarne przechodzące lekko w rubinowe. W smaku wytrawne i lekkie. Kawa oraz lekkie nuty wiśni. Bardzo ładnie ułożone. Przypomina raczej stouta


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 32
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5