Wrężel Tropical Imperial India Pale Ale

overall
97
89
style
Browar Wrężel
Brewed at Browar Zarzecze

Style: Imperial IPA
Zarzecze, Poland
Serve in Shaker, Snifter

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 133   WEIGHTED AVG: 3.73/5   IBU: 110   EST. CALORIES: 255   ABV: 8.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
19.1 Blg

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.5
kamillozo (176) - POLAND - JUN 23, 2017
Butelka. Piwo barwy bursztynowej, mocno zamglone. Piana wstępnie jest obfita, drobna, ma kolor złamanej bieli, dość trwała - redukuje się i utrzymuje w postaci kożucha. Nieznacznie oblepia szkło. Aromat, ku mojemu zaskoczeniu jest niezbyt intensywny, dość ulotny i mało tropikalny. Początkowo wyraźna jest nuta cytrusów (głównie pomarańcza) ale po chwili uwalnia się nuta karmelu i lekko rozpuszczalnikowy alkohol. Skojarzenie z syropem na kaszel wydaje się być trafne. W smaku piwo jest dość słodkie. Spośród dodanych owoców dominuje pomarańcza, która w połączeniu z wyczuwalnym alkoholem daje smak pomarańczowych landrynek / żelków / lizaków. Choć brzmi to nie najlepiej to smakuje całkiem nieźle. Goryczka raczej średnia - nie wydaję się osiągać deklarowanego poziomu 110 IBU, nie jest w stanie skontrować sporej słodyczy. Piwo jest dość gęste, nisko nasycone, landrynkowo słodkie, alkoholowe i z tego względu przypomina bardziej barley wine niż imperialną ipę.

3.7
Cybuch (354) - Muszyna, POLAND - JUN 20, 2017
W aromacie cytrusy, przyjemny. Pite z butelki w plenerze wiec wygladu nie ocenie. W smaku pelne, bardzo pojalne, cytrusowe. Goryczka srednia, troche brakuje, wysycenie srednie. Fajna klasycza ipa.

3.9
redbull12 (19) - POLAND - JUN 19, 2017
Dobre piwo. Barwa jasny bursztyn. Piana drobna, ale długo się utrzymujaca. Wspaniały aromat mango i cytrusów z lekka nuta żywicy. Smak to przyzwoity balans słodów i owoców które uderzają jako pierwsze a potem balansująca je goryczka. Goryczka może trochę zbyt zalegająca, ale też jak na 110 IBU naprawdę wcale nie tak nachalna. Mam mieszane uczucia co do owoców w składzie i może przez to lekko zaniżam ocenę. Dają sporo do aromatu, w smaku tylko przez moment się wybijają ale jednak mam wrażenie że bez nich to piwo też mogłoby się obejść. A jednak to takie trochę pójście na łatwiznę...

3.9
Rubedo93 (6) - Katowice, POLAND - JUN 17, 2017 does not count
W zapachu bomba! Od grejpfruta do mango - wszystkie zapachy cytrusów. Piana ładna, średnio i drobnopęcherzykowa - dość długo się utrzymuje. Goryczka konkret, zalegająca choć przyjemna - poparta mocną zaprawą słodową. Jedyny minus to wyczuwalny alkohol, wypić więcej niż jedno piwo jest problem. Świetna propozycja, choć czekam na lżejszą wersję.

3.8
SmokingJack (95) - Staszów, POLAND - JUN 16, 2017
Butelka. Bursztynowe, mętne, bardzo ładna czapa, drobnej piany. W aromacie dominacja owoców tropikalnych i trochę cytrusów. W smaku na początku owocowo słodkie, potem szybko przełamuje to cierpki grejfrut. Goryczka wysoka, niestety trochę łodygowa i zalegająca, wysycenie na średnim poziomie. Nie czuć, że piwo jest w wersji imperialnej, lekkie i pijalne jak zwykła IPA, zdradliwe alkoholowo. Bardzo solidne IIPA, mocno owocowe, jedynie goryczka mogłaby być trochę szlachetniejsza.

3.8
Zupe_zjedz (192) - Wroclaw, POLAND - JUN 15, 2017
Wrężel Tropical Imperial India Pale Ale Browar Wrężel Brewed at Browar Zarzecze Zarzecze, Poland 8.5% Imperial IPA

4
piwneopinie_pl (85) - POLAND - JUN 14, 2017
W aromacie jest konkretna dawka tropikalnych owoców. Jest świeżo i dużo, do tego zapach jest bardzo przyjemny. A w smaku jest konkretna goryczkowa bomba. Po przełknięciu piwa, w ustach przez kilka sekund czuć słodkie mango, które znika, a w jego miejscu pojawia się mocna goryczka. Nie szczypie ona w gardło, nie jest uciążliwa i fajnie kontrastuje ze słodkim aromatem i początkową słodyczą w smaku. Ciało jest kremowe, pełne i nie traci przy tym nic ze swojej pijalności. Goryczka jest dosyć wysoka, mimo łagodzących ją owoców.

3.5
fiskerrr (4) - POLAND - JUN 14, 2017 does not count
Zapach: Tropiki, lekka żywica Wygląd: piana biała, dosyć trwała. Smak: owoce, goryczka średnia w stronę wysokiej, zalegająca

3.2
dambor (680) - Berlin, GERMANY - JUN 12, 2017
Pours dark orange with no head. Aroma: a lot of ananas, citrus and tengarine. Taste: very fruity with a pretty tart feel to it. Palate is medium bitter.

4
gooner92 (117) - Lubaczów, POLAND - JUN 11, 2017
Zapach: żywica, cytrusy, różne soczyste owoce, orzeźwiający Wygląd: piana biała, dosyć trwała, zdobi szkło bursztynowe. Smak: owoce, goryczka przyjemna, średnia, w kierunku wysokiej, niezalegająca, raczej wytrawne, bardzo pijalne


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 14
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5