Wrężel Tropical Imperial India Pale Ale

overall
97
89
style
Browar Wrężel
Brewed at Browar Zarzecze

Style: Imperial IPA
Zarzecze, Poland
Serve in Shaker, Snifter

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 157   WEIGHTED AVG: 3.72/5   IBU: 110   EST. CALORIES: 255   ABV: 8.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
19.1 Blg

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.3
KrOliK (160) - - NOV 14, 2017
Cloudy, foam small amber color. Smell slightly fruity, mango, pineapple, resin. Taste if resin, caramel, malt. Slightly oily and alcoholic. perceptible sweetness. Bitterness high long, overflowing. Medium saturation.

4.2
Wiecu (88) - POLAND - NOV 2, 2017
Aromat: Intensywne pomarańcze. Ananasa nieco mniej. Nuty chmielowe schowane gdzieś w tyłu. Niemniej aromat piękny. Smak: Bardzo owocowe, pomarańczowo-ananasowe. Słodkie, lecz nie zamulające. Alkohol wyczuwalny w postaci delikatnego rozgrzewania w przełyk. Odczucie w ustach: Dosyć pełne. Średnio wysycone. Goryczka średniowysoka, delikatnie zajegająca. Wygląd: Ciemnobursztynowe, mętne. Piana drobnopęcherzykowa, obfita. Oblepia szkło.

3.9
pajaczeq (73) - POLAND - NOV 1, 2017
Aromat mango, ananas, cytrusy, trochę grejpfruta, minimalnie karmelowe i lekko szczypiące w nos. Barwa rubinowa lekko mętne. Piękna piana po nalaniu z czasem się redukuję zostawia bardzo ładny lacing. W smaku żywiczne, trochę cytrusów, minimalnie karmelowe i słodkie na początku ale później wchodzi konkret goryczka z długim gorzkim finiszem czyli coś co lubię :) Goryczka jest naprawdę konkretna i długa ale 110 IBU to tu nie ma :) Super piwo. Alkohol jest jak dla mnie w ogóle nie wyczuwalny ani jako grzanie w gardle ani w zapachu czy smaku. Kolejna rzecz na koniec to lekki nuty przyprawowe na końcu języka, a konkretnie nuty pieprzowe. Świetne piwo piję w wersji lanej mam nadzieję że butelkowa jest równie udana.

3.6
Grzegorio (3) - POLAND - OCT 26, 2017 does not count
Cytrusy, po ociepleniu wychodzi mango, piana drobno pęcherzykowa, kolor bursztynowy, mocna goryczka. Solidne piwo.

3.9
szczupaczu (158) - Rurzyca, POLAND - OCT 5, 2017
Powraca to piwo do mnie jak bumerang. Za każdym razem te same odczucia. Piękny, intensywny, cytrusowy aromat. W smaku cała paleta cytrusów z mocnym natężeniem. Piękna goryczka doskonale kontrująca chęć wypicia piwa jednym duszkiem. Ciut karmelowe ale można wybaczyć. Bardzo udane piwo.

4.1
piotrtom (137) - Limanowa, POLAND - SEP 26, 2017
UPDATED: OCT 19, 2017 Kolor głębokiego złota, zamglony, z super pianą ecru, ładny lacing. Aromat słodki, owocowy - głównie mango i ananas ale też nuty charakterystyczne dla chmieli z USA (cały aromat jest raczej delikatny i mniej wyrazisty niż nie raz można spotkać w piwach tego typu). W smaku mocno owocowe i słodkie na początku, przechodzi w goryczkę, która absolutnie nie przypomina wartości 110 IBU podanej na etykiecie. Goryczka nie zalega, jest bardzo przyjemna - też taka owocowa, super! Czuć trochę alkohol. Genialne odczucie w ustach, trochę likierowe, nie przegazowane, śliskie. Generalnie aż chce się wypić butelkę od przechylenia ale szkoda, więc bierze się jak najmniejsze łyki żeby smakować jak najdłużej :)

4.2
dzikson (105) - Limanowa, POLAND - SEP 24, 2017
Jasna barwa, piwo zmętnione. Drobnopęcherzykowa piana, która jest dość obfita i redukuje do ładnej warstwy pozostającej do końca piwa. Bardzo fajny lacing. Aromat słodkawy. Czuć te owoce, szczególnie ananas i mango, ale cytrusy i nuty żywiczne z amerykańskich chmieli są. W smaku białe owoce, mango, ananas. Mniej cytrusów. Piwo jest słodkie, czuć tropiki i płynnie przechodzi smak w konkretną goryczkę. Aftertaste naprawdę przyjemny, taki z gorzkiej pomarańczy. Goryczka zalega, ale lekko i bardzo przyjemnie. Chcę się czuć ten posmak długo. Piwo robi wrażenie i w aromacie i w smaku. Jest bardzo pijalne, gładkie i to 110 ibu niech nikogo nie przeraża :).

3.2
tricksta_p (5117) - Steenwijk, NETHERLANDS - SEP 15, 2017
Bottle from Browarium Sklepy Piwne. Aroma is intense candied orange, fruity hops, citrus, tropical fruits, grapefruit, malt and some pine resin. Flavour is medium sweet with a firm bitter finish. Body is medium. Nice bittersweet flavour, lots of orange, but a bit too candied and artificial for my taste.

3.3
Jurzak98 (150) - Kozy, POLAND - SEP 15, 2017
Butelka 500ml. Zmętnione, pojawia się ładna piana. W aromacie cytrusy i trochę żelaza. W smaku jest jak najbardziej ipowe. Z goryczką nie kłamali, jest konkretna, mnie pod koniec już trochę przeszkadzała.

3.4
sailor_one (94) - Krakow, POLAND - SEP 14, 2017
50cl bottle (31.05.2018). Aroma: caramel, citrus, a touch of pineapple. Hoppy, malty flavour, with addition of citrus. Light sweetness, medium body, thin feel, lively, long finish. Tons of white head. Light amber colour.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 17
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5