Zakładowy Choinka Zakładowa

overall
86
85
style
Brewed by Browar Zakładowy
Style: Porter
Poniatowa, Poland

bottled
available

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 21   MEAN: 3.58/5.0   WEIGHTED AVG: 3.48/5   EST. CALORIES: 213   ABV: 7.1%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Porter świąteczny
ekstrakt 19% wag.
alkohol 7,1% obj.
Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże, kandyzowana skórka pomarańczy, ziarna kakaowca, wanilia.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.5
jfb (6675) - GERMANY - MAR 20, 2017
(bottle) deepest brown colour with a creamy brown head. strange aroma of brown sugar, apple kompott and chestnut honey, with some light notes of smoked ham, cinnamon, toasted grain and wet earth. flavour is mostly roasted malts and earth, with an indefinable dry spiciness, lots of dark chocolate, more apple pulp and some ethanol in the fudge-and-peppermint finish. medium- to heavy-bodied with soft carbonation.

3.2
kubasok (25) - POLAND - MAR 13, 2017
W aromacie glownie czu? w?dzonke, na pocz?tku troch? czekolady. W smaku jeszcze wi?cej wedzonosci, troch? palone.

4
koshack (1956) - Gdañsk, POLAND - FEB 22, 2017
W aromacie na pierwszym planie wędzoność. Pod tym nuty porterowe, czekolada, kawa, ziarna kakaowca. Później wędzonka się ulatnia. W smaku bardzo przyjemne, kawowe, nuta kakaowca. Pomarańcza gdzieś w tle, ale obecna. Nie jest bardzo wysycony, dobrze się pije. Goryczka niska. Piwo pełne w odczuciu. Bardzo dobry porter.

3.6
piwnepodroze (524) - POLAND - FEB 7, 2017
Choinka zakładowa lśni bardziej niż cyniczne uśmieszki Ministra Zero i Ministra Wojny Antoniego Smoleńskiego. Do gęstego piwa (19° Blg) dodano ziarna kakaowca, wanilię i kandyzowaną skórkę pomarańczy. Efekt? Najlepsze piwo świąteczne od poprzednich świąt (włącznie). Piana na czarnym i nieprzejrzystym piwie tworzy się ładna, choć wkrótce opada. Zapach to bardzo ładna mieszanka palonych słodów, palonej kawy, czekoladka i sporo wędzonki. Wanilia bardzo przyjemnie wychodzi w smaku, ale dominuje jednak kawa odsuwając nuty wędzonki. Pomarańcza pojawia się w posmaku jako lekka cierpkość. No i to jest piwo świąteczne, które nie tylko nie odpycha, ale daje się wypić ze smakiem.

3.6
Floodom (170) - POLAND - JAN 26, 2017
Piwo barwy czarnej, piana bezowa, malo obfita. Aromat zdominowany przez kawe, procz tego kakao, nieco wanilii. W smaku podobnie z wiekszym akcentem kakao niz kawy. Piwo geste, bardzo tresciwe. Podoba mi sie taka interpretacja piwa swiatecznego,

3.5
bonev (967) - POLAND - JAN 17, 2017
Piwo czarne nieprzejrzyste z niezbyt obfita i szybko redukujaca sie piana. W aromacie wedzonosc, czekolada i kakao z nutami pomaranczy. W smaku polslodkie z palona goryczka na srednim poziomie i niezbyt wysokim wysyceniem. Na finiszu kawa zbozowa i lekka kwaskowosc. Bardzo dobrze ukryty alkohol tylko moglby miec troche wiecej ciala na na porter.

3.9
ATP (425) - POLAND - JAN 11, 2017
Czarny, nieprzejrzysty, piana lichutka i szybko znika. W zapachu są palone słody, kawa, czekolada, BARDZO delikatna wędzonka, nieco pomarańczy. Wanilia na granicy percepcji. W smaku już jest nieco inaczej. Czekoladki, kakao, orzechy i wanilia, niemal takie jak w Bafomecie Peruna, gładko uzupełnione pomarańczą, bardzo "świątecznie". Pojawia się paloność stricte stoutowa. Finisz przyjemnie czekoladowo-waniliowo-pomarańczowy. Nisko wysycone. Bardzo dobre, zbalansowane i ciekawe piwo.

3.9
olo81 (18) - Sosnowiec, POLAND - JAN 10, 2017
Po zapachu kawa, palone słody, ciemna czekolada. Bardzo ok zapach. Z wyglądu ciemne nieprzejrzyste, piana słaba, ciemno kremowa, zaraz opada do zera. W smaku spora goryczka palono kakaowa, mocno aromatyczne, ciemna czekolada, kawa zbożowa, Lekki kwasek, pewnie od skórek pomarańczy. Alkohol nie wyczuwalny. Bardzo ciekawe piwo mimo że nie lubię kakao w piwie to w tym przypadku świetnie pasuje :) Do polecenia.

3.7
dambor (832) - Berlin, GERMANY - DEC 29, 2016
Pours black with small head. Aroma: roastiness, coffee, chocolate and a touch of orange peel. Taste: incredibly smooth but also pretty complex taste of orange peel, cocoa, chocolate, nice roastiness and a touch of vanilla. Excellent stuff.

3.2
ElDesmadre (3630) - Mikołów, POLAND - DEC 29, 2016
Bottle. Smoke, chocolate, cocoa, light dried fruit. Strong, roasted and hoppy bitterness, very dry finish. Tasty.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5