overall
86
85
style
Brewed by Browar Zakładowy
Style: Stout
Poniatowa, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 45   WEIGHTED AVG: 3.48/5   IBU: 42   EST. CALORIES: 165   ABV: 5.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Piwo o aromacie czekoladowo-kawowym ze zbożowymi nutami pochodzącymi od żyta i owsa. W smaku treściwe, przyjemne w odbiorze, o umiarkowanej goryczce. Z wysuwającą się na pierwszy plan paloną słodowością oraz posmakami owsianki i żyta.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.3
czlowiekwiadro (1078) - POLAND - MAY 31, 2017
piwo pite na tydzień przed terminem ważności. zapach dość przyjemny, niespecjalnie intensywny, palony, kawa, ciemny karmel, sporo drożdży, lekko kwaśnego dwutlenku węgla. kolor czarny, pod światło ciemno rubinowy. piana beżowa, bardzo obfita, trwała, drobna. w smaku wyraźnie palone, dość pełne, popiół, gorzkie kakao, przyprawy, mocna kawa zbożowa. trochę posmaku przypominającego pleśń z sera pleśniowego? goryczka wysoka, wyraźna, palona, popiołowa, długa, osadzająca się, lekko męcząca. nasycenie bardzo wysokie, zdecydowanie przegazowane

3.5
DonZito (45) - POLAND - MAY 11, 2017
Browar Zakładowy Czarna Robota Żytnio Owsiany Staut Aromat bardzo przyjemny dominuje aromat żytni, zbożowy i palony. W tle zaś wyczuwalne nuty czekolady oraz kawy. Piana hmm no cóż piany brak ale jest wytrawnie, z dominacją nut palonych a co za tym idzie delikatnym kwaskowatym posmakiem. Goryczka średnia dość przyjemna ogólnie walory smakowe fajne i przyjemne.

4.5
Pittoro (136) - Krakow, POLAND - MAR 16, 2017
UPDATED: MAR 17, 2017 Aroma: chocolate, black coffee, espresso. Taste reminds a sensation of chewing roasted coffee beans. Elegant bitterness. Very smooth and full-bodied. Great beer.

4.1
myshaal (23) - - MAR 16, 2017
UPDATED: APR 27, 2017 Butelka, data ważności: 13.05.2017r.
Wygląd: Barwa czarna, piwo praktycznie nie przejrzyste, z delikatnym rubinowym przebłyskiem przy zwężeniu szkła. piana praktycznie zerowa.
Aromat: Zapach bardzo intensywnie palony, dużo kawy, gorzka czekolada, wyczuwalne również delikatne aromaty owocowe.
Smak i odczucie w ustach: Niskie wysycenie, bardzo gładkie i gęste (a właściwie to nieco "kiślowate"). W smaku wytrawne, czuć fajną palność i dużo kawy. . goryczka średnia, delikatnie ściągająca.
Ogólnie: Bardzo fajne piwo. Najlepszą jego cechą jest przede wszystkim bardzo ciekawa faktura. Piwo jak na swój ekstrakt jest bardzo gładkie i gęste. Pijąc je kiedyś na Poznańskich targach piwnych faktura piwa przypominała mi nieco rozcieńczony kisiel. rozczarował mnie jedynie wygląd, bo piana nawet przy wymuszeniu nie chciała się stworzyć. Mimo to, zdecydowanie polecam spróbować.

3.4
romanstep (654) - Warszawa, POLAND - MAR 2, 2017
W nosie słabo/średnio intensywnie na pierwszym planie zbożowość, trochę nut kwaśnych od słodów żytnich, w tle lekka paloność i kawa. Barwa czarna, nieprzejrzyste, piana średniej wysokości, redukuje się do zera po minucie. W smaku kawa zbożowa, czekolada deserowa, paloność. Goryczka średnia, palona. W ustach bardzo gładkie, minimalnie wysycone. Butelka do 08.06.2017

3.7
Szulo (178) - Płock, POLAND - FEB 28, 2017
Czarne, nieprzejrzyste z beżową, drobną pianą. W aromacie lekka zbożowość i kawa. W smaku dominuje paloność, daje o sobie znać dodatek żyta, które dodaje piwu oleistości natomiast płatki owsiane wnoszą tu fajną gładkość.

3.7
marius04md (16) - Gdynia, POLAND - FEB 15, 2017
Zapach czekolada i żytnio-owsiane nuty (wyczuwalne). Barwa czarna ale klarowna. W smaku wyczuwalna paloność i słody żytnie. Bardzo fajne piwo, polecam każdemu kto lubi ciemne piwa.

3.4
magicznykristof (73) - - FEB 9, 2017
Solidny, przyjemny stout Aromat dosć przyjemny, czekolada i kawa. W smaku niezbyt palone, wyczuwalna goryczka, ale odpowiedni balans nie wywiera złego wrażenia

3.5
piwnepodroze (521) - POLAND - FEB 7, 2017
Czarna robota to solidny i pełny żytni stout owsiany. Oleisty mrok pachnie czekoladą, ciemnymi opiekanymi słodami i kawą. Paloność sprawia, że mocno odczuwalna jest wytrawność i gorycz. Całość jest jednak przyjemnie zbalansowana i dobrze się pije.

3.7
bjorn77 (666) - Kraków, POLAND - FEB 3, 2017
Aromat przyjemny, czekoladowo kawowy. Oleiste, ciemne niska i szybko zanikająca piana. w smaku przyjemne, czekoladowo kawowe, niezbyt mocno palone ale na szczęście nie jest wodniste. Przyjemna goryczka utrzymująca w ustach pochodząca od słodów palonych. Łagodne i pijalne


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5