Zamkowy Cieszyn Porter Ze Szwestką Jubileuszowy

overall
98
95
style
Brewed by Browar Zamkowy Cieszyn
Style: Baltic Porter
Cieszyn, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Regional Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 80   WEIGHTED AVG: 3.8/5   SEASONAL: Winter   EST. CALORIES: 315   ABV: 10.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Jubileuszowy Porter Bałtycki na 170-lecie browaru ze szwestką i płatkami dębowymi leżakowany 18 miesięcy.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.4
rami_pl (4998) - Warszawa, POLAND - FEB 18, 2018
Rami Rami is drinking a Porter ze Szwestką Jubileuszowy 170-lecie by Browar Zamkowy Cieszyn at Powiśle Sliwka solidna ale nieprzegieta, teoche czeko, troche suszu, troche pumpernikla... byloby dobre zeby nie kwaskowatosc, psuje niemalo. Ale OK
Rami Rami: Aha, fajne calkiem cialo i niemalo slodyczy. 3.3? 3.4?

3.8
dzurek (556) - Szczecin, POLAND - FEB 4, 2018
Piwo wypite przed zalozeniem konta na RateBeer. Ocena wystawiona na podstawie wspomnien z degustacji.

3.8
Aragh (303) - POLAND - FEB 1, 2018
Kolor brunatny z lekkim czerwonawym prześwitem. W zapachu kawa i śliwka. W smaku dobry balans, czekolada, gorzkie kakao, lekka paloność, śliwka, w tle orzech włoski. Niezła pełnia, choć smaki mogłyby być trochę bardziej intensywniejsze. Solidny porter.

3.7
Daboch (270) - Gdansk, POLAND - JAN 20, 2018
Piwo lezakowane półtora roku. Ciemnorubinowe, pod światło, przezroczyste piwo z niezłą pianą. Aromat czekolada, śliwki, wiórki kokosowe wszystkiego po trochu ale mocno stonowane. W smaku podobnie, wadą jest zbytnia gładkość stłumienie smaku. Niezłe ale klasa niżej od Prunum.

3.6
creppyiceman (1256) - Cracow, POLAND - JAN 18, 2018
(bottle 1 year old ) Aroma: licorice, soy souce, Appearance: black color, small head. Taste: semi-sweet, flavour of licorice, chocolate, soy souce and toasted malt. Palate: medium body, low carbonation. Overall: Nice one, love this licorice note.

4.3
Manslow (2002) - Warsaw, POLAND - JAN 17, 2018
Butelka pite w domu. Kolor ciemny z drobnymi refleksami, piana jasnobrązowa, redukuje się dość szybko pozostawiając jednak obrączkę na szkle. W aromacie na pierwszym planie śliwka otoczona bardzo przyjemną wonią alkoholu, beczka wyczuwalna. W smaku nuty kawy i czekolady, likieru , trochę ciemnych owoców i znowu genialna śliwka. Bardzo przyjemne na podniebieniu, generalnie alkohol bardzo dobrze ukryty, wyśmienite piwo.

3.7
molger (60) - POLAND - JAN 16, 2018
Butelka nr 925 z datą do 08.2018. Wygląd: ciemnobrunatne, z rubinowymi refleksami przy dnie. Piana: po nalaniu ładna drobnopecherzykowa , beżowa, redukuje sie do obrączki, pozostawia jakiś tam szczątkowy lacing. Aromat: niezbyt intensywny. Jest czekolada kawa, ciemne słody, lekkie nuty wiśniowe, śliwki nie czuć. W tle dębowe nuty. Smak: kawa, czekolada, w tle czuć trochę te dębinę. Owoce na granicy sugestii. Goryczka: niska do średniej. Wysycenie: niskie. Ciało: średnie. Alkohol: dobrze ukryty, dopiero po kilku łykach delikatnie rozgrzewa w przełyku. Trochę to piwo poleżało u mnie w piwnicy. Powiem tak. Oczekiwałem, ze bedzie bardziej intensywne. Jest dobre ale dupy nie urywa. Gładkie, fajne pijalne po prostu dobre. Na minus niestety fakt, ze w teście skórnymi wychodzi żelazo. W smaku go jakoś nie czuć ale na skórze juz tak. Po prostu dobry porter ale piłem dużo lepsze chociażby Warmiński z Kormorana. Na plus ładna butelka i szkło. Szanuje.

4.2
LukaszK (182) - Wrocław, POLAND - DEC 23, 2017
UPDATED: DEC 23, 2017 Butelka 0,5l, nr 08553. Piwo genialnie podane - tekturowa tuba, do tego pokal czy też kieliszek z grubego szkła. Piękna butelka z krachlą. Piwo po nalaniu ma czarną barwę z burgundowymi refleksami. Aromat: intensywnie powidła śliwkowe, bez wędzonki, świeże śliwki, śliwka w czekoladzie, trochę kawy, czarna porzeczka. Poukładane wybitnie. Smak: znowu śliwki, lekka kwaśność, czekolada mleczna i deserowa, ciała niezbyt wiele, za to intensywność smaku i jego ułożenie mistrzowskie. Dochodzi posmak wanilii, likier wiśniowy. Bardzo dobry porter i czuć, ze to porter, a nie RIS. Warto spróbować!

3.5
Biroholik (1677) - Sosnowiec, Poland, POLAND - DEC 15, 2017
Alkohol: 10,5% obj.
Ekstrakt: 23% wag.
Dodatki: Suszona śliwa, wiórki dębowe
Data ważności: 24.08.2018
Kolor: Ciemnobrązowy kolor. Na tyle ciemny, że prawie nieprzejrzysty.
Piana: Uboga, niezbyt trwała. Uciekła dość szybko do wąskiego pierścienia. Na ściankach szkła pozostało niewiele zabrudzeń. Piana ma beżowy kolor i drobną strukturę.
Zapach: Aromat ma niską, do umiarkowanej intensywość. Przede wszystkim masa karmelu. Takie ciastko karmelowe, lub mleczna czekolada wypełniona lepkim karmelem. Pod spodem dużo mlecznej czekolady, rodzynek, ciemnych winogron oraz leciutkie toffi. Jeśli chodzi o wędzone śliwki to jest ich w aromacie tyle co na lekarstwo. Głęboko na dnie umiejscowione są akcenty płatków dębowych.
Smak: W smaku intensywnie karmelowe, do bólu zdominowane przez przypalony karmel, toffi, garść orzechów i mleczną czekoladę. Suszona śliwka daje słodkie owocowe nuty. Poza tym mamy odrobinę akcentów płatków dębowych. Piwo jest pełne w smaku, słodkie, wyklejające, ale w tym samym momencie dość mulące i ciężkie. Alkohol lekko wygrzewa w ustach i na podniebieniu. Nie do końca mi ten profil pasuje...
Wysycenie: Niskie.
Podsumowanie:
Prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjne polskie piwo mijającego roku. Ja natomiast pominę kwestie formalne i skupie się tylko i wyłącznie na piwie. W telegraficznym skrócie ujmując - źle nie jest, ale też wyznacznikiem stylu bym tego piwa nie nazwał. Taki przyzwoity Porter Bałtycki, ale nic poza tym.

4.6
macnow30 (26) - POLAND - NOV 28, 2017
Butelka z połowy stawki, 8-tysięczna. Opakowanie: mistrzostwo. Nieprzejrzyście czarne. W aromacie kawa, gorzka czekolada i śliwka. Jest bardzo dobra śliwka w czekoladzie, Nałęczowska. Alkohol niemal idealnie ułożony, w smaku go nie czuć, chociaż w głowę wchodzi jeszcze nie do końca kulturalnie. Na pianie czuć delikatnie nuty waniliowe. Piana obfita, nietrwała, drobnopęcherzykowa, brązowa. Bardzo dobrze zbalansowana goryczka.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6 7 8 9


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5