overall
98
94
style
Brewed by Browar Zamkowy Cieszyn
Style: Baltic Porter
Cieszyn, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Regional Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 64   WEIGHTED AVG: 3.79/5   SEASONAL: Winter   EST. CALORIES: 315   ABV: 10.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Jubileuszowy Porter Bałtycki na 170-lecie browaru ze szwestką i płatkami dębowymi leżakowany 18 miesięcy.

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


4.2
marko330 (197) - Wroclaw, POLAND - JAN 1, 2017
Data degustacji:16.11.2016 Butelka 0,5l z datą do 24.08.2018
Aromat: Słodycz, rodzynki, malina, czekolada, delikatne nuty palone, płatki dębowe słabo wyczuwalne, śliwka suszona - na granicy autosugestii. Ogólnie b. przyjemny.
Wygląd: Barwa ciemnobrunatna do czarnej, z lekkimi rubinowymi przebłyskami przy dnie. Wygląda na mętne. Piana średnia, głównie drobnooczkowa. Lekko zdobi szkło.
Smak: Słodki ale nie landrynkowy, raczej likierowy i to po chwili, w pierwszym momencie wręcz wydaje się wytrawne. Sporo dębiny i nut palonych, czekolada niemalże mleczna, praliny czekoladowe, ciemne owoce i rodzynki. Alkohol świetnie ukryty.
Odczucie w ustach: Wysycenie niskie do średniego, bardzo gładkie, aksamitne w smaku, przyjemnie wykleja usta ale nie przesadnie. Aftertaste głownie z nutami palonymi i dębiną.
Ocena ogólna: Piwo rewelacja, trochę drogie, ale smak i balans pomiędzy elementami składowymi w sporej mierze rekompensuje cenę. Nie kupię drugi raz, ale nie żałuję zakupu. Z wielką chęcią bym jednak wypił ponownie.

3.6
peponi (1894) - Hannover, GERMANY - DEC 24, 2016
Aroma: roasted dark malts, weak diacetyl and iron, plum. Appearance: black color and creamy head. Taste: roasted dark malts, dried fruits, plums, very weak smoky notes, semi-dry. Palate: medium body and medium carbonation, roasted finish. Overall: Really decent porter, nice roasted notes,

4.4
lkowalkowski (445) - POLAND - DEC 24, 2016
UPDATED: JAN 21, 2017 Piwo czarne, piana beżowa. Dosyć szybo się redukuję do pierścienia. Fantastyczny bogaty aromat. Czekolada, kawa, delikatna wanilia i trochę śliwki. W smak bardzo podobnie jak w aromacie. Bardzo przyjemnie się pije. Kupując je liczyłem że będzie to wyjątkowy porter i absolutnie się nie zawiodłem.

2.7
ArtificialCyst (1195) - Szczecin, POLAND - DEC 5, 2016
Sampled at Degustacje Piwa w Szczecinie group meeting. The worst beer on the meeting. Aroma: Sweet plum, caramel, alcohol. Appearance: Black colour, low head. Taste: Awfully sweet, plum-dominated, tastes like bad plum wine, some caramel and coffee notes, strong alcohol, thought it will be just a quite good porter - it is not. Palate: Sweet finish, high body, low carbonation.

3.8
ogonczyk (139) - Ruda Slaska, POLAND - DEC 4, 2016
Strong plum (plum macerated in rum?) and roasty chocolate notes with hints of vanilla and woodden accent. Taste dominated by roasty and sweet plum notes with some astringent feeling, very dry, warming. Good, but a bit disappointing.

2.8
ElDesmadre (3627) - Mikołów, POLAND - DEC 2, 2016
Draught. Cocoa soap, butter, caramel. Light tartish flavour, rather full bodied, the smoked plum comes out only in the flavour but leaves behind a pleasant aftertaste. A sharp note in the finish betrays a lack of balance. Simple beer, lacking flavour depth. Disappointing.

4.7
MatKarol (45) - Warszawa, POLAND - NOV 26, 2016
butelka 9556. Czarne nieprzejrzyste z drobną dość trwałą pianą. w aromacie śliwka w czekoladzie (jak nałęczowska) która przez alkohol wpada w likier śliwkowy, potem kawa i nuta wanilii na końcu. W smaku przyjemnie alkoholowe bez przesady, mile rozgrzanie jesiennym wieczorem, potem zupełnie jak w zapachu.

4.1
koshack (1835) - Gdañsk, POLAND - NOV 13, 2016
Butelka 00963. Ciemno brunatny. Nalewa się z bardzo obfitą, drobna, brązową pianą. W aromacie są nuty śliwkowe, ale nie suszone. Pojawia się nuta przyjemnego alkoholu, likierowa. Potem lekka nuta płatków dębowych. Pojawia się tez nuta miodowa. W smaku zdecydowanie śliwkowe, z nutami czekolady. Smakuje jak śliwka w deserowej czekoladzie w płynie. Bardzo gładki w odczuciu. Alkohol grzeje w ustach.

4.7
Brodzislaw (401) - POLAND - NOV 11, 2016
Kolor prawie czarny nieprzejrzysty, pod światło – rubinowe refleksy. Piana beżowa, niezbyt obfita ze średnich i drobnych pęcherzyków, opadła do krążka na powierzchni. Aromat jest niesamowity! Na pierwszym planie uderza w nozdrza mieszanina wędzonej śliwki (węgierskiej) z czekoladą i alkoholem. Są też nuty kawowe, drewniane i goryczka chmielowa ale minimalna. W smaku dominują słodkawe słody ciemne/palone. Gładka faktura dopełniona jest likierową śliwką i nutami whisky. Piwo jest pełne, gęste, lekko słodkawe (z dodatkiem wanilii) i nieco alkoholowe. W szlachetnym stylu. Goryczka niewysoka, potęgowana jest wspomnianą likierową alkoholowością. Wysycenie wysokie jak na styl – trochę jednak drażni. Piwo jest już ułożone, niemal idealne. Występuje jednak skaza typowa dla Cieszyna czyli żelazistość. Na szczęście tylko nieznacznie.

3.6
bonev (790) - POLAND - NOV 10, 2016
Piwo nieprzejrzyste w kolorze czarnym z niezbyt obfita i szybko znikajaca bezowa piana. W aromacie czekolada, kawa i sliwka. W smaku jest to wszystko co w aromacie, w dodatku sa tez nuty drewniane i palone slody. Piwo dosc slodkie z niskim wysyceniem i dosc intensywna goryczka. Troche sie zawiodlem i spodziewalem znacznie wiecej. W dosc wysokiej cenie dostajemy tylko bardzo dobre piwo a myslalem ze bedzie wysmienite.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page  1 2 3  4  5 6 7
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5