overall
98
95
style
Brewed by Browar Zamkowy Cieszyn
Style: Baltic Porter
Cieszyn, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Regional Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 80   WEIGHTED AVG: 3.8/5   SEASONAL: Winter   EST. CALORIES: 315   ABV: 10.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Jubileuszowy Porter Bałtycki na 170-lecie browaru ze szwestką i płatkami dębowymi leżakowany 18 miesięcy.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.8
ogonczyk (465) - Ruda Slaska, POLAND - DEC 4, 2016
Strong plum (plum macerated in rum?) and roasty chocolate notes with hints of vanilla and woodden accent. Taste dominated by roasty and sweet plum notes with some astringent feeling, very dry, warming. Good, but a bit disappointing.

2.8
ElDesmadre (4395) - Mikołów, POLAND - DEC 2, 2016
Draught. Cocoa soap, butter, caramel. Light tartish flavour, rather full bodied, the smoked plum comes out only in the flavour but leaves behind a pleasant aftertaste. A sharp note in the finish betrays a lack of balance. Simple beer, lacking flavour depth. Disappointing.

4.7
MatKarol (45) - Warszawa, POLAND - NOV 26, 2016
butelka 9556. Czarne nieprzejrzyste z drobną dość trwałą pianą. w aromacie śliwka w czekoladzie (jak nałęczowska) która przez alkohol wpada w likier śliwkowy, potem kawa i nuta wanilii na końcu. W smaku przyjemnie alkoholowe bez przesady, mile rozgrzanie jesiennym wieczorem, potem zupełnie jak w zapachu.

4.1
koshack (2067) - Gdañsk, POLAND - NOV 13, 2016
Butelka 00963. Ciemno brunatny. Nalewa się z bardzo obfitą, drobna, brązową pianą. W aromacie są nuty śliwkowe, ale nie suszone. Pojawia się nuta przyjemnego alkoholu, likierowa. Potem lekka nuta płatków dębowych. Pojawia się tez nuta miodowa. W smaku zdecydowanie śliwkowe, z nutami czekolady. Smakuje jak śliwka w deserowej czekoladzie w płynie. Bardzo gładki w odczuciu. Alkohol grzeje w ustach.

4.7
Brodzislaw (514) - POLAND - NOV 11, 2016
Kolor prawie czarny nieprzejrzysty, pod światło – rubinowe refleksy. Piana beżowa, niezbyt obfita ze średnich i drobnych pęcherzyków, opadła do krążka na powierzchni. Aromat jest niesamowity! Na pierwszym planie uderza w nozdrza mieszanina wędzonej śliwki (węgierskiej) z czekoladą i alkoholem. Są też nuty kawowe, drewniane i goryczka chmielowa ale minimalna. W smaku dominują słodkawe słody ciemne/palone. Gładka faktura dopełniona jest likierową śliwką i nutami whisky. Piwo jest pełne, gęste, lekko słodkawe (z dodatkiem wanilii) i nieco alkoholowe. W szlachetnym stylu. Goryczka niewysoka, potęgowana jest wspomnianą likierową alkoholowością. Wysycenie wysokie jak na styl – trochę jednak drażni. Piwo jest już ułożone, niemal idealne. Występuje jednak skaza typowa dla Cieszyna czyli żelazistość. Na szczęście tylko nieznacznie.

3.6
bonev (967) - POLAND - NOV 10, 2016
Piwo nieprzejrzyste w kolorze czarnym z niezbyt obfita i szybko znikajaca bezowa piana. W aromacie czekolada, kawa i sliwka. W smaku jest to wszystko co w aromacie, w dodatku sa tez nuty drewniane i palone slody. Piwo dosc slodkie z niskim wysyceniem i dosc intensywna goryczka. Troche sie zawiodlem i spodziewalem znacznie wiecej. W dosc wysokiej cenie dostajemy tylko bardzo dobre piwo a myslalem ze bedzie wysmienite.

4
kubmal (297) - POLAND - NOV 5, 2016
Czarne, nieprzejrzyste, niska beżowa piana. W aromacie czuć czekoladę, szlachetny alkohol, jakieś owoce (śliwka?). W smaku jest mocna paloność, trochę tanin, wyraźny, czekoladowy posmak, kawa, alkohol dobrze ukryty. Dodatek szwestki jest bardzo subtelny, nie ma wyraźnego smaku śliwki. Bardzo dobrze ułożony, mimo dodatków zachowuje klasyczny charakter.

4.3
mclaren14 (408) - £ód¼, POLAND - OCT 31, 2016
UPDATED: JAN 24, 2017 Aromat: z butelki wyraźnie śliwkowo z lekkimi nutami sosu sojowego, bourbon, ze szkła już bardzo porterowo - palone słody, przypieczona skórka od chleba, karmel i ponownie nuty bourbonu, śliwka zeszła na drugi plan ale dalej jest wyczuwalna Wygląd: barwa czarna, nieprzejrzyste, brązowa drobnopęcherzykowa piana, średniotrwała, opada do cienkiej warstwy, lacing taki sobie Smak: przypalona skórka od chleba, palone słody, gorzka czekolada, bardzo wytrawnie, dalej nuty bourbonu i w tle delikatne muśnięcie śliwki, goryczka średnia, szlachetna, czekoladowa, żelazo Podniebienie: nagazowanie niskie, pełne, gęste, kremowe, wyklejające, bardzo pijalne Podsumowanie: piwo dojrzałe, ułożone, bogate, lepsze już nie będzie, nie ma co leżakować, ach gdyby nie to żelazo mogło być idealnie

3.9
kacyper (1506) - Warsaw, POLAND - OCT 30, 2016
Butelka. Aromat kawa, śliwka, ciemne słody. W smaku lekko kwaśne, alkoholu nie czuć, ale robi się ciepło w przełyku. Ciemne nie przejrzyste, piana średnia ale się dobrze utrzymuje.

3.9
tomekk1978 (1571) - Z±bki, POLAND - OCT 30, 2016
Aromat: nie powala. Głównie czekolada, trochę wanilii, suszonych owoców i umiarkowany alkohol. Śliwki? Nie bardzo.

Wygląd: barwa czarna, nieprzejrzysta z ciemno beżową pianą. Jest ona umiarkowanej wielkości o podobnie trwała.

Smak: spora słodycz, natychmiastowa kontra ciemnych słodów z palonością i czekoladą na czele. Spora doza alkoholu. Tutaj już śliwki wyraźnie obecne, ale te z Prunum jednak bardziej przekonują. Wyraźny akcent płatków dębowych. Goryczka raczej słodowa, umiarkowana. Krągła do tęgiej pełnia, umiarkowane wysycenie i lekko kwaskowy, wytrawny finisz z wyraźną nutą alkoholową. Dosyć gęsta konsystencja. Dobre piwo, ale raczej nie warte swojej ceny.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page  1 2 3 4 5  6  7 8 9
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5