Zamkowy Pszeniczne Cieszyńskie

overall
38
52
style
Brewed by Browar Zamkowy Cieszyn
Style: German Hefeweizen
Cieszyn, Poland
Serve in Weizen

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 41   WEIGHTED AVG: 3.04/5   EST. CALORIES: 162   ABV: 5.4%
No commercial description

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


2.5
piotrtom (101) - Limanowa, POLAND - SEP 25, 2017
Barwa jasnozłota, mimo zamieszenia "drożdżówy" pozostaje w miarę klarowne... no może trochę zamglone także lipa. Piany nie ma w ogóle :/ Lacing słaby. W aromacie głównie słód, banan i goździk jakiś jest (więcej banana bo słód podbija słodki zapach), czuć lekko siarkę i chyba dms ale może mi się uroiło. W smaku bardzo słodowy, bananowy aftertaste i w sumie tyle ale nawet przyjemnie, goryczki brak, jest może lekka kwaskowość ale zdecydowanie za mało. Pije się dość przyjemnie mimo braku szału :)

2.6
dzikson (98) - Limanowa, POLAND - SEP 23, 2017
Barwa złocista, delikatnie zamglone. Biała, drobno i średniopęcherzykowa piana, która szybko redukuje i praktycznie całkiem znika. Lacing raczej średni. Aromat z przewijającymi się goździkami, słodami. Mało intensywny. Smak nieco wodnisty, słodkawy z kwaśnym finiszem. Nawet pijalne, aczkolwiek nudne piwo.

3.2
saintbase2 (858) - Bydgoszcz, POLAND - AUG 22, 2017
Greetings from Bydgoszcz, Poland to all Beer Geeks and Hopheads around the world!

3
alteregoo (1675) - Kalisz, POLAND - JUN 10, 2017
UPDATED: JUN 11, 2017 Zlote, metne, ze srednia piana. Aromat babanowo pszeniczny, zbozowy, z delikatnymi fenolami w tle. W smaku lekko slodkawe, bananowe, lekko kwaskowe, maczne. Niska goryczka, nieco gozdzikow w posmaku. Niska goryczka, niskie do sredniego wysycenie, nieco mdle.

3.1
saintbase (664) - Bydgoszcz, POLAND - MAY 18, 2017
Greetings from Bydgoszcz, Poland to all Beer Geeks and Hopheads around the world!

1.3
17wojownik (546) - Kraków, POLAND - MAY 18, 2017
Cenię ten browar i piwa z niego, ale pszeniczne jednak jest nieudane. Barwa jasnozłocista, KLAROWNA, niemal przezroczysta, bez osadu. Piana początkowo ładna, ale nieładnie się redukuje. W aromacie tropiki, trochę banana. W smaku wodnisto-oleiste, mokry karton, mało pszeniczności, z lekka kwaskowe. Łyka się jak wodę. Goryczki nie ma - typowe dla pszeniczniaka. Bardzo, bardzo duże wysycenie CO2. Ogólnie niedobre.

3
Miły (73) - Kielce, POLAND - MAY 8, 2017
Wygląd: Barwa złota, piana drobnopęcherzykowa koloru białego, szybko opadająca do pierścienia, ktory również po chwili znika. Aromat: Słód pszeniczny, intensywne banany, trochę goździka. Na pograniczu guma balonowa. Smak: Tak jak zapowiadał aromat, słód, banany, trochę nut fenolowych. Finish lekko wytrawny z niezbyt intensywną, słodką goryczką. Wysycenie średnie, treściwość w stronę niskiej.

1.8
Rychuku (190) - POLAND - MAR 31, 2017
Jeden z gorszych pszeniczniaków, jakie piłem. Z butelki przemiłe banany, jednak po przelaniu pachnie jak koncerniak, kartonem, ołówkiem. Piana średnia, szybko opadająca, faktycznie mętne dopiero po zlaniu "błotka". W smaku nieprzyjemne, przede wszystkim metalowe, później bananowo słodkawe z lekkim kwaśnym finiszem. Metaliczność olbrzymia, jakby poza słodami zbożowymi w piwie był też kawałek silosu.

3.2
izikk (499) - Cieszyn, POLAND - FEB 9, 2017
Aromat słód, banan, goździki, chmiel. Barwa złota, mętne, ładna piana. W smaku słód, banan, goździki, pszenica, chmiel. Goryczka niska.

3.3
mulander (250) - POLAND - FEB 7, 2017
Intensive banana aroma, citrus fruits clove. Pale hazy liquid with a tall white head, medium lived - nicely coats the glass even when most of it dissolves. Lightly sweet accompanied by light sourness. Creamy texture, average carbonation and a medium body.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5